reklama

Rozbitá Šrobárova ulica dostane novú tvár, zámer má stavebné povolenie

Projekt rekonštrukcie Šrobárovej ulice na Zelenom kríčku má stavebné povolenie. Mesto predpokladá s nákladmi na komplexnú obnovu ulice vo výške približne 600-tisíc eur, prostriedky sú vyčlené v rozpočte na rok 2016. Radnica považuje obnovu ulice za nevyhnutnú z dôvodu zlého technického stavu povrchov miestnej komunikácie.

Rekonštrukcia sa dotkne úseku so začiatkom v križovatke ulíc Šrobárova – Zelený kríček – Rybníková a ukončením po mostný objekt cez Trnávku na svetelnej križovatke ulíc Hospodárska – T. Vansovej. Obnova sa dotkne úseku s dĺžkou približne 300 metrov.

Stavebné práce budú pozostávať z vybúrania pôvodnej komunikácie vrátane priľahlých chodníkov. Súčasťou zámeru je realizácia nového cyklochodíka, verejného osvetlenia, výsadba zelene v celom úseku a osadenie nového mobiliáru – pribudnú lavičky, smetné koše, prístrešky na zastávkach MHD a dve reklamné vitríny pre city lighty.

Mesto bude projekt realizovať v štyroch etapách, doprava bude obmedzená prenosným dopravným značením.

srobarova
Šrobárova ulica

Reprofoto: Google Maps

Na Šrobárovej zostane aj po rekonštrukcii dvojpruhová jednosmerná komunikácia pre motorové vozidlá, pribudne cesta pre cyklistov široká 2,5 metra.

Cyklistický pás bude začínať od križovatky s Rybníkovou ulicou a ukončený bude pri križovaní so železničnou vlečkou bývalého cukrovaru. Od cesty bude oddelený vodorovným značením, plochu pásu od komunikácie pre autá odlíšia aj použitým materiálom.

Pozdĺž zrekonštruovanej komunikácie sa počíta s vybudovaním 36 parkovacích miest, po osemnásť na každej strane.

Povrchovú úpravu komunikácie aj cyklocesty bude tvoriť asfaltový betón, na chodníkoch položia zámkovú dlažbu.

V rámci sadových úprav rieši projektová dokumentácia výsadbu nových drevín, zatrávnenie jestvujúcich a novovytvorených trávnatých plôch, výsadbu kríkov a trvaliek.

Pozdĺž zrekonštruovaného chodníka vysadia 10 kusov lipy striebristej, v ostrovčeku na križovatke Šrobárovej so Zeleným kríčkom pribudnú tri kusy ľaliovníka tulipánokvetého a trvalkový záhon.

Jestvujúci pás zelene na ľavej strane ulice bude zrevitalizovaný a nanovo vysiaty trávou.

V celkovej dĺžke približne 300 metrov dôjde aj k výmene štrnástich stožiarov súčasného verejného osvetlenia, navyše k nim pribudne 13 stožiarov na pravej strane a osvetlenie priechodu pre chodcov.

Rekonštrukcia Šrobárovej ulice by sa mala začať ešte v priebehu tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2016 6:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rozbitá Šrobárova ulica dostane novú tvár, zámer má stavebné povolenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.