reklama

Mesto hľadá dodávateľa pre výstavbu okružnej križovatky na Bratislavskej ulici

Dlhodobo plánovaná rekonštrukcia križovatky ulíc Bratislavská – Strojárenská na juhozápadnom okraji mesta by mohla začať ešte v priebehu tohto roka.

Mesto Trnava hľadá vo verejnej súťaži dodávateľa 1. etapy výstavby okružnej križovatky v odhadovanej hodnote viac ako 900-tisíc eur s DPH.

V rámci prvej etapy plánujú zrealizovať preložky vodovodných a vysokonapäťových sietí, vybudovať verejné osvetlenie, postaviť novú kruhovú križovatku s priemerom 45 metrov a uskutočniť potrebné úpravy na ceste I. triedy.

bratislavska
Križovatka ulíc Bratislavská – Strojárenská

Účastníci konania môžu svoje ponuky predkladať na mestský úrad do 7. júla 2014.

Súčasťou zámeru je aj rekonštrukcia 40 – metrového úseku Strojárenskej ulice.

Predstavitelaia mesta v minulosti informovali o prebiehajúcich rokovaniach so zástupcami neďalekých výrobných podnikov v snahe zapojiť ich do spolufinancovania projektu okružnej križovatky, ktorá má priniesť zvýšenú bezpečnosť a lepšiu prejazdnosť najmä v čase zvýšenej dopravnej zaťaženosti lokality.

Križovatka je navrhnutá tak, aby mohla byť napojená na budúci južný obchvat mesta.

Ten má spojiť Bratislavskú cestu s diaľničným privádzačom pri Modranke. Výstavba obchvatu je v kompetencii Slovenskej správy ciest a je závislá od zdrojov štátneho rozpočtu.

Južný obchvat má v budúcnosti odbremeniť od tranzitnej dopravy najmä ulice Tamaškovičova, Bratislavská, Golianova, Nerudova, G. Steinera Mikovíniho či Zelenečská.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2014 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto hľadá dodávateľa pre výstavbu okružnej križovatky na Bratislavskej ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.