reklama

Mesto hľadá dodávateľa pre výstavbu okružnej križovatky na Bratislavskej ulici

Dlhodobo plánovaná rekonštrukcia križovatky ulíc Bratislavská – Strojárenská na juhozápadnom okraji mesta by mohla začať ešte v priebehu tohto roka.

Mesto Trnava hľadá vo verejnej súťaži dodávateľa 1. etapy výstavby okružnej križovatky v odhadovanej hodnote viac ako 900-tisíc eur s DPH.

V rámci prvej etapy plánujú zrealizovať preložky vodovodných a vysokonapäťových sietí, vybudovať verejné osvetlenie, postaviť novú kruhovú križovatku s priemerom 45 metrov a uskutočniť potrebné úpravy na ceste I. triedy.

bratislavska
Križovatka ulíc Bratislavská – Strojárenská

Účastníci konania môžu svoje ponuky predkladať na mestský úrad do 7. júla 2014.

Súčasťou zámeru je aj rekonštrukcia 40 – metrového úseku Strojárenskej ulice.

Predstavitelaia mesta v minulosti informovali o prebiehajúcich rokovaniach so zástupcami neďalekých výrobných podnikov v snahe zapojiť ich do spolufinancovania projektu okružnej križovatky, ktorá má priniesť zvýšenú bezpečnosť a lepšiu prejazdnosť najmä v čase zvýšenej dopravnej zaťaženosti lokality.

Križovatka je navrhnutá tak, aby mohla byť napojená na budúci južný obchvat mesta.

Ten má spojiť Bratislavskú cestu s diaľničným privádzačom pri Modranke. Výstavba obchvatu je v kompetencii Slovenskej správy ciest a je závislá od zdrojov štátneho rozpočtu.

Južný obchvat má v budúcnosti odbremeniť od tranzitnej dopravy najmä ulice Tamaškovičova, Bratislavská, Golianova, Nerudova, G. Steinera Mikovíniho či Zelenečská.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2014 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto hľadá dodávateľa pre výstavbu okružnej križovatky na Bratislavskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.