reklama

Pre južný obchvat sa menia aj podmienky v projekte kruhovky na Bratislavskej

Mesto Trnava prispôsobuje projektovú dokumentáciu plánovanej okružnej križovatky ulíc Bratislavská – Strojárenská projektu južného obchvatu.

Na základe nových parametrov zo strany Slovenskej správy ciest dochádza v projekte križovatky k niekoľkým drobným úpravám. Podľa slov Petra Hlbockého z odboru územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave zmeny sa dotýkajú najmä dvoch vetiev od záhradkárskej osady, ktoré v ďalšom štádiu z projektu vypadnú. „Zároveň sa rieši posun telesa komunikácie Bratislavskej cesty. Pripojenie južného obchvatu na Bratislavskú ulicu bude po novom riešené mimoúrovňovou križovatkou. Navyše, aktuálny zámer južného obchvatu počíta so štyrmi jazdnými pruhmi v celej dĺžke od Bratislavskej po diaľničný privádzač pri Modranke. V prvej fáze projekt predpokladal výstavbu dvoch pruhov,“ poznamenal P. Hlbocký.

Projekt oproti pôvodným predpokladom nezasiahne záhradkársku osadu, preto nebude potrebné riešiť výrub ovocných stromov a posun oplotenia.

Foto: Google

Investorom kruhovej križovatky je trnavská samospráva, južný obchvat postaví zo zdrojov štátneho rozpočtu Slovenská správa ciest. Dopravný uzol na okraji Trnavy pri významných podnikoch ako sú Sachs či Johns Manville, má priniesť vyššiu bezpečnosť najmä pre vodičov vychádzajúcich od priemyselnej zóny na Strojárenskej ulici.

Nová kruhová križovatka by mala mať vonkajší priemer približne 45 metrov, šírka jazdného pásu má dosiahnuť 5,5 metra. Križovatka bude vybudovaná z časti na spevnených plochách jestvujúcej komunikácie a po zmene v projekte bude mať namiesto piatich tri vetvy. V rámci stavby budú riešené chodníky pre peších, cyklochodník, priechody pre chodcov a sadové úpravy.

Rozpočet na rok 2012 s investíciou do križovatky nepočíta. Mesto však plánuje projekt zrealizovať ešte pred začiatkom výstavby južného obchvatu.

O projekte komunikujeme aj s okolitými firmami. Z pohľadu mesta ide o pomerne značnú finančnú investíciu, preto by sme boli radi, keby podniky na projekte participovali spolu s nami,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2012 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre južný obchvat sa menia aj podmienky v projekte kruhovky na Bratislavskej”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.