reklama

Projekt kruhovky na Ružindolskej čaká na vydanie stavebného povolenia

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) už požiadal Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Trnave o vydanie stavebného povolenia na výstavbu kruhovej križovatky ulíc Š. Moyzesa – Ružindolská – Suchovská.

V súčasnosti azda najkolíznejší dopravný úsek v meste sa tak o niekoľko mesiacov môže stať pre vodičov podstatne bezpečnejším.

„Dokumentácia pre stavebné povolenie je spracovaná. Presné termíny začatia výstavby zatiaľ nie sú známe. Predpokladáme však, že s realizáciou investície by sa mohlo začať ešte v priebehu tohto roka. V súčasnosti čakáme na vydanie stavebného povolenia, a zároveň sa pripravuje majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov pod križovatkou,“ zoznámil nás s aktuálnym stavom plánovanej investície hovorca TTSK Patrik Velšic.

Križovatka pri budove ZSE patrí medzi najnebezpečnejšie v meste

Potrebné prostriedky na financovanie projektu sú zaradené aj v tohtoročnom krajskom rozpočte.

Na realizácii kruhovej križovatky spolupracuje aj mesto Trnava, keďže časť pozemkov a komunkácia na Moyzesovej ulici patrí mestskej samospráve.

Zmenu dopravnej situácie na križovatke požadujú vodiči už dlhé roky. Najmä v rannej a popoludňajšej špičke vzniká v tomto úseku množstvo nebezpečných a kolíznych situácií, mnohé z nich v ostatných rokoch končili nehodami s ťažkými následkami.

Ulož ako PDF
Napísal 10. augusta 2011 15:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.