reklama

Výstavba kruhovej križovatky na Ružindolskej by sa mohla uskutočniť ešte v tomto roku

Dlhoočakávaná prestavba križovatky ulíc Ružindolská-Moyzesova-Suchovská na kruhovú je opäť reálnejšia. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) je podľa slov Patrika Velšica z odboru medzinárodných vzťahov, protoku a komunikácie pripravený ešte v tomto roku zrealizovať potrebné stavebné úpravy.

„V súčasnosti sa spracováva projektová dokumentácia úpravy predmetnej križovatky, ktorá rieši jej rekonštrukciu na malú okružnú križovatku. Kruhová križovatka bola navrhnutá na základe možností daných tvarom a okrajom jestvujúcich ciest, ktoré ústia do križovatky, okolitej zástavby a pozemkov vo vlastníctve mesta Trnavy, ako aj jestvujúcich inžinierskych sietí. Pred vydaním stavebného povolenia bude potrebné majetkovoprávne vysporiadať pozemky, ktoré budú dotknuté navrhovanou úpravou križovatky,“ uviedol v stanovisku k plánovanej investícii Patrik Velšic.

Ako dodal, potrebné financie na projekt sú začlenené aj do krajského rozpočtu na rok 2011.

Križovatka na Ružindolskej ulici

Prestavbu križovatky požadujú vodiči už niekoľko rokov. Úsek býva najmä v čase dopravnej špičky veľmi ťažko prejazdný. Problémy prejsť cez križovatku majú najmä vodiči prichádzajúci z vedľajších ulíc: od Suchej nad Parnou a z Moyzesovej. V úseku sa tiež pomerne často stávajú aj dopravné nehody s vážnymi následkami.

Na výstavbe novej kruhovej križovatky sa bude podieľať aj mesto Trnava. Vedúci Úseku inžinierskeho urbanizmu a územno-technických informácií na Mestskom úrade v Trnave Ing. Ján Kánik ešte v júli minulého roku pre server trnava-live.sk potvrdil, že „zo strany mesta je snaha projekt realizovať čím skôr. Chceme sa so samosprávnym krajom dohodnúť na spoločných krokoch a finančnej participácii na vynaloženej investícii“.

Mesto participovalo spoločne s TTSK v nedávnej minulosti na dvoch podobných projektoch – výstavbe kruhovej križovatky pri Obchodnej akadémii na Špačinskej a rovnako na realizácii kruhovky Trstínska – Ružindolská.

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2011 16:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.