reklama

Kruhovú križovatku na Ružindolskej chce kraj postaviť ešte v tomto roku

Najnebezpečnejšiu križovatku v meste plánuje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zrekonštruovať v druhej polovici tohto roka.

Úsek Ružindolská – Suchovská – Moyzesova hnevá vodičov dlhé roky a zažil už hromadu dopravných nehôd. Zároveň sa tu v čase dopravnej špičky vytvárajú kolóny a vzniká množstvo kolíznych situácií.

V súčasnosti je spracovaná projektová dokumentácia, ktorá rieši rekonštrukciu predmetnej križovatky na malú okružnú križovatku. Okružná križovatka bola navrhnutá na základe možností daných tvarom a okrajom jestvujúcich ciest, ktoré ústia do križovatky, okolitej zástavby a pozemkov vo vlastníctve mesta Trnavy, ako aj jestvujúcich inžinierskych sietí. Trnavský samosprávny kraj požiadal Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Trnave o vydanie stavebného povolenia. Zároveň prebieha majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov, ktoré budú dotknuté rekonštrukciou križovatky,“ predostrel aktuálne informácie o pripravovanej prestavbe úseku pri Zápaslovenskej energetike hovorca TTSK Patrik Velšic.


Križovatka pri elektrárňach bude strašiť vodičov pravdepodobne už len niekoľko mesiacov

Kraj pôvodne plánoval prestavbu križovatky už v roku 2011, prostriedky na investíciu boli zaradené aj v minuloročnom rozpočte. Z realizácie zišlo pre pripravovanú rekonštrukciu plynovodu v blízkosti križovatky.

Vzhľadom k tomu, že spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., pripravuje v jarných mesiacoch 2012 rekonštrukciu plynovodu práve v tejto lokalite, bola realizácia pozastavená. Termín realizácie rekonštrukcie križovatky sa predpokladá v druhom polroku 2012, v závislosti od realizácie stavby rekonštrukcie plynovodu, aby nedošlo k vzájomnej kolízii obidvoch pripravovaných stavieb,“ ozrejmil Velšic.

Samosprávny kraj vyčlenil na výstavbu kruhovej križovatky v tohtoročnom rozpočte 320-tisíc eur.

Samotná výstavba, ktorá zahŕňa aj prekládky inžinierskych sietí, potrvá v závislosti od poveternostných podmienok približne dva mesiace.

Ulož ako PDF
Napísal 29. februára 2012 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kruhovú križovatku na Ružindolskej chce kraj postaviť ešte v tomto roku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.