reklama

Druhú časť cyklochodníka na Vansovej chce mesto postaviť ešte v tomto roku

Druhú etapu cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej na 500 – metrovom úseku od Okružného námestia po železničné priecestie pri Kamennom mlyne plánuje mesto zrealizovať ešte na jeseň tohto roka.

Prvú polkilometra dlhú časť cesty pre cyklistov v úseku od Hospodárskej po svetelnú križovatku na Okružnom námestí sprevádzkovali v novembri 2011.

Aktuálne pripravujeme podklady pre vyhlásenie verejnej súťaže na dodávateľa projektu. V ďalšej fáze vyberie mesto v súťaži dodávateľa stavebných prác. Predpokladáme, že výstava cyklochodníka začne na jeseň,“ informoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.


Ulica Terézie Vansovej

Nový cyklochodník bude podľa aktuálnych informácií trasovaný po ľavej strane ulice Terézie Vansovej v smere do Kamenného mlyna. Jestvujúci chodník zostane pôvodný. Prvotný zámer počítal s využitím priestorov pre umiestnenie cestičky pre cyklistov na opačnej strane ulice.

Trnavská samospráva počíta s celkovou investíciou vo výške približne 140-tisíc eur.

Na území mesta v súčasnosti funguje 9 kilometrov cyklotrás. Ďalších viac ako šesť kilometrov plánovaných chodníkov pre cyklistov má vypracovanú projektovú dokumentáciu. Koncepcia cyklotrás v meste Trnava počíta do budúcnosti s výstavbou takmer 36 kilometrov.

Náklady na realizáciu kompletnej siete sú odhadované na 3,4 milióna eur.

MAPA: Koncepcia cyklotrás v meste Trnava

Klikni pre zväčšenie mapy

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2012 15:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.