reklama

Rekonštrukciou Olympijskej ulice na Zátvore chce mesto začať v tomto roku

Mesto Trnava odštartovalo stavebné konanie pripravovaného zámeru rekonštrukcie Olympijskej ulice na sídlisku Zátvor.

V tomto roku 2016 plánuje radnica podľa údajov z rozpočtu uskutočniť prvú etapu rekonštrukcie Olympijskej ulice v sídliskovej časti komunikácie od križovatky s Veternou (pri Arborii) po križovatku s Poštovou ulicou. Druhá etapa bude zameraná na obnovu komunikácie a chodníkov medzi zástavbou rodinných domov až po ulicu Parašutistov.

Rozpočet na tento rok počíta s investíciou vo výške 250-tisíc eur, ktoré majú byť použité z rezervného fondu.

Predložený projekt rekonštrukcie miestnych komunikácií na Olympijskej ulici pre stavebné konanie rieši komplexne celý takmer 500-metrový úsek.

olympijska
Olympijská ulica

Reprofoto: Google Street View

Obnova Olympijskej ulice sa dotkne spevnených plôch – komunikácií, chodníkov a parkovacích miest, plôch zelene a verejného osvetlenia.

Zámer počíta s realizáciou asfaltovej cesty so šírkou 6 metrov, vedená bude v pôvodnej trase. Pred bytovým domom (na snímke vľavo) vybudujú celkom 76 parkovacích miest, z nich 38 bude priamo pred bytovým domom a rovnaký počet na opačnej strane cesty pri oplotení školského areálu.

V tomto priestore budú spevnené plochy v porovnaní so súčasným stavom rozšírené až po plot, inštalujú tu aj štyri nové lampy verejného osvetlenia. Nové stožiare nahradia súčasné, ktoré sú umiestnené priamo pred bytovkou. Snahou je eliminovať nepriaznivý vplyv na obyvateľov domu nevhodným osvetlením.

Rozmery parkovacích miest sú navrhnuté so šírkou 2,4 metra a dĺžkou 5 – 5,3 metra, miesta pre imobilných dosiahnu šírku 3,5 metra.

Na konci bytovky budú umiestnené na oboch stranách zastávky autobusov, spojené bezbariérovým a osvetleným priechodom pre chodcov.

V priestore pri bytovom dome navrhuje projekt realizovať väčšiu plochu zelene.

Zreakonštruované chodníky pre peších zostanú v súčasných priestoroch, cez Poštovú ulicu vybudujú bezbariérový priechod osvetlený dvojicou lámp.

Od Poštovej po ulicu Parašutistov budú viesť chodníky z dlažby po oboch stranách komunikácie, upravené budú aj vjazdy k jednotlivým rodinným domom.

Na pravej strane chodníka v úseku Letecká – Parašutistov, okrem vjazdov do domov, sa počíta s umiestnením zeleného pásu so šírkou 85 cm.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2016 22:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.