reklama

Začiatkom júna odštartuje rekonštrukcia Olympijskej ulice na Zátvore

Mesto Trnava odštartuje v pondelok 5. júna 2017 s avizovanou rekonštrukciou poškodených povrchov na Olympijskej ulici.

V rámci prvej etapy obnovia 465 – metrový úsek medzi ulicami Veterná a Parašutistov. Prvá etapa má byť dokončená v polovici augusta.

“Prvá etapa, ktorá by mala byť hotová do polovice augusta, sa bude týkať časti od Veternej po Poštovú ulicu, ktorá bude v čase rekonštrukčných práv pre dopravu úplne uzavretá. Trasa autobusov mestskej hromadnej dopravy bude presmerovaná z Veternej cez Saleziánsku a Špačinskú na Sibírsku. Náhradná zastávka MHD pre linky 6 a 20 bude na Saleziánskej ulici,” informuje radnica v tlačovej správe.

Vizualizácie: Mesto Trnava

Súčasťou rekonštrukcie ulice bude nové verejné osvetlenie vrátane osvetlenia priechodu pre chodcov, aj vybudovanie parkovacích miest s kolmým státím na pravej strane komunikácie.

“Samozrejmosťou sú sadové úpravy. Okrem štyroch stromov a obnovy časti trávnika pribudnú v zelených pásoch pred rodinnými domami záhony trvaliek, ktoré sa už osvedčili vo viacerých lokalitách Trnavy,” konkretizuje trnavská samospráva.

Predpokladaná hodnota diela je 376 619 eur.

So spustením prvej etapy rekonštrukcie Olympijskej ulice v úseku od križovatky s Veternou (pri Arborii) po križovatku s Poštovou ulicou sa pôvodne počítalo v roku 2016.

Termín rekonštrukcie druhej etapy, ktorá bude zameraná na obnovu komunikácie a chodníkov medzi zástavbou rodinných domov až po ulicu Parašutistov, zatiaľ nie je známy.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2017 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Začiatkom júna odštartuje rekonštrukcia Olympijskej ulice na Zátvore”

 1. 1
  Andrej says:

  Vyzera to dobre….len neviem ci nie je skoda toho kvetinoveho zahonu. Kvetiny tam nikdy rast nebudu a mohlo sa ubrat na kazdej strane 50cm chodnika na vybudovanie jedneho cyklochodnika….inak fajn, chvalim

  • 1.1
   Juraj Fuzák says:

   Cyklac je tam planovany po inej trase, na Olympijskej su take “zelene” pasy aj teraz po lavej strane, pokial sa tam pojde nieco nenarocne nemal by s tym byt problem :)

 2. 2
  Fusak says:

  Oceňujem to, že prerábka ulice konečne začína. Bez zbytočného polročného vytrubovania, zvestovania a šuchorenia peria. Intenzívne odtrúbenie akcie bolo pred rokom.
  Držím palce.
  Keď sa bude stavbu preberať, nezabudnúť na poškodené okolie.
  Ešte som zvedavý, ako bude odovzdaný priestor pod opravovanými hradbami na Dolnopotocnej, je to tam zaujímavé.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.