reklama

Rekonštrukcia Šrobárovej ulice vstúpila do druhej zo štyroch etáp

Komplexná rekonštrukcia Šrobárovej ulice vstúpila v pondelok 10. apríla 2017 do druhej zo štyroch plánovaných etáp. V rámci prvej fázy bol v uplynulých dňoch vybudovaný 1,75 m široký chodník z betónovej dlažby a 2,5 m široký cyklochodník z asfaltobetónu na strane cukrovaru. Dokončil sa tiež odvodňovací žľab a boli vyasfaltované odbočovacie pásy i pravý jazdný pruh komunikácie. Hotové sú aj vjazdy do cukrovaru, informovalo mesto 11. apríla..

V pondelok 10. apríla boli nainštalované nové stĺpy verejného osvetlenia a začali sa práce na druhej etape frézovaním asfaltového koberca ľavého jazdného pruhu a vybúraním podkladovej betónovej vrstvy.

Práce na 300-metrovom úseku Šrobárovej (od križovatky s Rybníkovou a Zeleným kríčkom po most cez Trnávku) sa realizujú v štyroch etapách, pričom je vždy uzavretý len jeden úsek komunikácie:
1. etapa – 35 kalendárnych dní: pravá strana (od cukrovaru) okrem priestoru autobusovej zastávky
2. etapa – 30 kalendárnych dní: ľavá strana (od mesta) v plnom rozsahu
3. etapa – 7 kalendárnych dní: odbočka zo Zeleného kríčku na Šrobárovu
4. etapa – 15 kalendárnych dní: priestor súčasnej autobusovej zastávky

Foto: Mesto Trnava

Počas tretej etapy dôjde na sedem dní k úplnej uzávierke odbočky. Na základe dohody s Dopravným inšpektorátom a spoločnosťou ARRIVA budú autobusy presmerované zo Zeleného kríčka po Rybníkovej ulici cez parkovisko späť na Šrobárovu.

Po rekonštrukcii zostane na komunikácii zachovaná jednosmerná premávka v dvoch jazdných pruhoch. K státiu na ľavej strane pribudne aj pozdĺžne parkovanie po pravej strane (spolu tu bude 34 parkovacích miest), ktoré od chodníka oddelí pás zelene. Obnovou prejde aj zastávka autobusov, ktorá dostane dva nové autobusové prístrešky.

Súčasťou rekonštrukcie sú aj sadové úpravy , ktoré doplnia priestor o odrastené stromy popri chodníku a tiež trvalky a ľaliovníky v zelenom ostrovčeku v križovatke Šrobárovej ulice so Zeleným kríčkom. Na rekonštrukciu ulice vyčlenila samospráva 650 000 eur.

Na mieste sa paralelne uskutočňuje archeologický výskum, ktorý práce mierne pozdržal, pôvodný harmonogram sa však zmenil iba o tri dni.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2017 8:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Rekonštrukcia Šrobárovej ulice vstúpila do druhej zo štyroch etáp”

 1. 1
  Vlado says:

  Takto by mala prejsť rekonštrukciou každá jedna ulica. Zo životnosťou max.30 rokov spraviť plán na každú jednu ulicu, niektoré nie sú až tak náročné ako napr. tato

 2. 2
  cestár says:

  Konečne sa veci robia poriadne a komplexne.

 3. 3
  Dušan says:

  Vyzerá to zatiaľ super, akurát som nepochopil neprepojenie cyklochodníka končiaceho pri cukrovare s cyklochodníkom na križovatke T.Vansovej

  • 3.1
   Juraj Fuzák says:

   Ten cyklac je napojeny na Rybnikovu a doprava smerom Kalvaria, na cyklac na Vansovu treba zial pockat na semafore, technicky nieje mozne riesit vsetky napojenia aj ked by to bolo super :)

 4. 4
  Tomas says:

  Dúfam, že most cez Trnávku sa aspoň natre takou hnusnou farbou, ako pri Bernolákovi, lebo rekonštruuje sa celá ulica a most vyzerá, že zostane v pôvodnom znení…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.