reklama

Najprv vodovod, potom cesta. Hlavné práce na obnove Šrobárovej ulice možno posunú až na jar

Prebiehajúca rekonštrukcia vodovodu na Šrobárovej ulici je predzvesťou očakávanej komplexnej rekonštrukcie ciest a chodníkov. Oneskorená oprava vodovodu však môže mať za následok odloženie rekonštrukcie poškodenej cesty na jar budúceho roka.

Po ukončenej verejnej súťaži mesto Trnava uzavrelo zmluvu o dielo s dodávateľom na sumu 680 tisíc eur s DPH, čo znamená úsporu približne 300-tisíc eur oproti predpokladom radnice.

“Z našej strany sme pripravení odovzdať stavenisko, brzdí nás však prebiehajúca rekonštrukcia vodovodu,” informoval o aktuálnom stave vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Dušan Béreš.

Podľa jeho slov kvôli plánovanej rekonštrukcii Šrobárovej komunikuje mesto s firmou TAVOS už od decembra 2015, v záujme urýchlenia opravy vodovodu sa uskutočnili najmenej štyri stretnutia.

“Aby sa veci zjednodušili a posunuli ďalej, navrhli sme spoločnú verejnú súťaž, no TAVOS má iné pravidlá a tento návrh neprešiel. Bohužiaľ, napriek našej snahe sa začalo s rekonštrukciou vodovodu iba pred pár dňami, čo nám s ohľadom na blížiacu sa zimu komplikuje situáciu,” konštatuje.

srobarova
Na Šrobárovej aktuálne opravujú vodovod. Kedy dôjde aj na cestu, zatiaľ nevedno

Zástupcovia mesta Trnava sa v týchto dňoch stretnú s dodávateľom rekonštrukcie Šrobárovej ulice, aby sa dohodli na ďalšom postupe.

V tejto chvíli nikto nevie, aká bude zima a čo prinesie počasie.

“Nechceme sa dostať do stavu, že sa začnú práce v polovici novembra, jeden pruh cestnej komunikácie sa rozkope a potom zostane kvôli počasiu neprejazdný niekoľko mesiacov. To by bolo z dopravného hľadiska veľmi nepríjemné. Vo svetle súčasného stavu vecí v hre preto zostáva alternatíva posunu hlavných stavebných prác na jar či prelom zimy a jari budúceho roka,” vysvetľuje D. Béreš.

Ako dodal, ak to počasie dovolí, počas zimy by stavbári rekonštruovali napríklad chodníky a riešili by iné časti projektu.

Rekonštrukcia Šrobárovej ulice sa dotkne úseku so začiatkom v križovatke ulíc Šrobárova – Zelený kríček – Rybníková a ukončením po mostný objekt cez Trnávku na svetelnej križovatke ulíc Hospodárska – T. Vansovej. Obnova sa dotkne úseku s dĺžkou približne 300 metrov.

Stavebné práce budú pozostávať z vybúrania pôvodnej komunikácie vrátane priľahlých chodníkov. Súčasťou zámeru je realizácia nového cyklochodíka, verejného osvetlenia, výsadba zelene v celom úseku a osadenie nového mobiliáru – pribudnú lavičky, smetné koše, prístrešky na zastávkach MHD a dve reklamné vitríny pre city lighty.

Na Šrobárovej zostane aj po rekonštrukcii dvojpruhová jednosmerná komunikácia pre motorové vozidlá, pribudne cesta pre cyklistov široká 2,5 metra.

Cyklistický pás bude začínať od križovatky s Rybníkovou ulicou a ukončený bude pri križovaní so železničnou vlečkou bývalého cukrovaru. Od cesty bude oddelený vodorovným značením, plochu pásu od komunikácie pre autá odlíšia aj použitým materiálom.

Pozdĺž zrekonštruovanej komunikácie sa počíta s vybudovaním 36 parkovacích miest, po osemnásť na každej strane.
Povrchovú úpravu komunikácie aj cyklocesty bude tvoriť asfaltový betón, na chodníkoch položia zámkovú dlažbu.

Jestvujúci pás zelene na ľavej strane ulice bude zrevitalizovaný a nanovo vysiaty trávou.

V celkovej dĺžke približne 300 metrov dôjde aj k výmene štrnástich stožiarov súčasného verejného osvetlenia, navyše k nim pribudne 13 stožiarov na pravej strane a osvetlenie priechodu pre chodcov.

V rámci sadových úprav rieši projektová dokumentácia výsadbu nových drevín, zatrávnenie jestvujúcich a novovytvorených trávnatých plôch, výsadbu kríkov a trvaliek. Pozdĺž zrekonštruovaného chodníka vysadia 10 kusov lipy striebristej, v ostrovčeku na križovatke Šrobárovej so Zeleným kríčkom pribudnú tri kusy ľaliovníka tulipánokvetého a trvalkový záhon.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2016 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

46 komentárov pre “Najprv vodovod, potom cesta. Hlavné práce na obnove Šrobárovej ulice možno posunú až na jar”

 1. 1
  citatel says:

  Ked to neboli schopni zacat v stanovenom termine,mali byt vymeneni.

 2. 2
  Trnava says:

  Vymenit Tavos?
  Vsak Tavos si rekonstruuje svoje vlastne potrubie nie? Ako ho chces vymenit?Mesto od nich asi len chcelo, nech si to zrekonstruuju najrpv a nie potom. Aby neprislo k rozkopaniu novej ulice za par rokov.
  Ak sa mylim, tak ma opravte.

  • 2.1
   Výběrčí says:

   Asi tak. Mesto chcelo aby to Tavos urobil s predstihom, aby nedoslo k tomu k comu doslo. Ze sa teraz caka na Tavos kym si urobi svoje a mame tu november a nic sa nespravi lebo zima.

  • 2.2
   citatel says:

   Tak potom nerozumiem tomuto:
   “Aby sa veci zjednodušili a posunuli ďalej, navrhli sme spoločnú verejnú súťaž”

 3. 3
  Fanfáry a Tympany says:

  Trnavská klasika.
  Veľká sláva. Ideme makať. Čakajte čosi úžasné. Čosi čo tu ešte nebolo. Čosi, čo tí pred nami nedokázali. Bubny, tympany a facebooky makajú ostošesť a ohlasujú tú veľkú zvesť. Lajky pribúdajú a autorom nabieha husia koža.
  Keď príde na lámanie chleba, tak občas zafunguje vyššia moc. No, nedá sa, zvestujú …
  Aj toť nedávno tu jedna hlásna trúba vytrúbila, že už to onedlho na Šrobárovej vypukne.
  Olympijská ulica bola tiež vytrúbená. Len čosi do termínu realizácie vstúpilo. Drobnosť – pozemky s iným majiteľom. Trúby sa odmlčali.
  Bacha – už sa začalo trúbiť aj o Halenárskej. Tí, čo sa tešíte, tak pre istotu sa ešte netešte. Jeden nikdy nevie…
  Čo tak vykonať niečo skromnejšie, niečo čo “sme” schopní urobiť: napríklad zobrať štetec, zopár krabíc farby a ponatierať hrdzavé zábradlia – napríklad to pri poliklinike. Počas natierania toho hnilého zábradlia sa dá pekne premýšľať, ako tú Šrobárovu zmákneme.
  Malý návod:
  – zistíme čo chceme urobiť
  – keď vieme, čo chceme urobiť, zistíme aké máme obmedzujúce podmienky a pri tomto zisťovaní prídeme okrem iného aj na ten vodovod
  – pripravíme peniaze
  – zabezpečíme realizátora
  – keď toto všetko vieme a máme, urobíme si harmonogram prác
  – všetko priebežne upresňujeme a dolaďujeme
  – keď sa v tomto úsilí priblížime k termínu realizácie, všetko ešte raz preveríme, aby sme nedopadli blbo
  – pred realizáciou to skromne ohlásime, zásadne netrúbime
  – začneme s realizáciou
  – po rýchlej realizácii (predpokladáme, že dobre pripravená práca by sa mala vydariť) zožneme slávu a môžeme znovu kandidovať.

  • 3.1
   Peter Klimo says:

   Ja len doplnim ze v tom navode chyba to najdolezitejsie, co treba spravit ako prve: dat to na fejsbuk ;)

  • 3.2
   Juro says:

   Dobrá práca sa pochváli aj sama, aj bez veľkého hluku.

  • 3.3
   m. says:

   Ano. Uz bolo dost fanfarov ako pri novej krasnej stvrti kocisske, alebo automobilovom okruhu v medzihaji. Aj stadion nam nepostavili svajciari. Zona cukrovar sa stale nepodoba predstavam na papieri. Raz som dokonca cital o upravach namesticka pri Univerzitnom kostole, s tym, ze sa uvazovalo, ze by doprava isla pod zem…nakoniec stacil novy travnik a dlazba pred lekarskou fakultou…o novej pesej sa hovorilo roky a nakoniec tam skoncila prevazne betonova dlazba…atd. Ozaj uz toho bolo dost.

 4. 4
  Gabo says:

  Švajčiari stavať nemohli, ale Vladko mohol v pohode.Ešte mu pošleme tri melony od Tavosu a k tomu dostane pozemky za euro,co nemali zo stadionom nic spoločné. ..Oni nekradli, len rozdávali. …

 5. 5
  Ivsn says:

  Prečo mám pocit, že ide o účelovú obštrukciu zo strany Tavosy?..

  • 5.1
   záhada says:

   Možno sa Tavos príliš vyčerpal pri nedávnej superrýchlej práci na južnej strane CMZ a ešte sa nestačil dostatočne spamätať a zorientovať.

 6. 6
  ergo sum says:

  ešte nezabudnite pripísať obrovské halooo ako sa do zelena opraví most na Starohájskej …. ale čo to — niekto si nedal námahu to overiť u statikov, čo sa tam dá a čo nie… oops tak radšej tichúčko to necháme tak…
  Fanfáry a tympany — super know-how, skús sa ponúknuť na radnici ako poradca /teraz to tam fičííí/

  • 6.1
   Ozaj says:

   Ozaj, okolo tejto slávnej akcie je ticho. Tichúčko, akoby sa o tom ani nikdy nehovorilo. Zrejme zase čosi bolo zistené, čosi s čím sa neoplatí výjsť na svetlo. Trúby už dosť dlho o tom netrúbia. Žeby tá statika?

  • 6.2
   Fanfáry says:

   Aké voľné miesto majú? Hlásnik – bubeník? To nechcem, jedného tam už majú. Dobre a silno hlási :)

 7. 7
  janko says:

  Väčšia akcia a už je problém, treba písať až vtedy kedy sa bude konať, toto mi pripadá alibistiské čo už sme všetko porobili na Facebooku, velká rekonštrukcia je niečo iné ako posadiť kvetinky, či dát nápis na pešiu zónu

 8. 8
  horakova says:

  ergo sum – napíš konkrétne aké maš vyhrady a neboj sa podpísať

  • 8.1
   ergosum says:

   ja mám výhrady? Naopak ten most treba opraviť. Nakoniec oprava sa pripravovala vraj už dávnejšie. Ale súčasné vedenie pri nástupe robilo okolo veľké halo a ako sa hovorí “skutek utek”. Ide mi o to, že súčasné vedenie robí veľký humbuk zo štandardnej činnosti vedenia mesta – na to sú tam — ale čo doteraz dotiahli do konca???? Akože grilovačky s občanmi, pikniky, heštegy — to naozaj je priorita vedenia krajského mesta??? To sú také ľúbivé a promo akcie, ale skutočná robota nejako tomuto vedeniu uniká… Ale ja viem, kde je problém — za všetkým hľadaj Poóra a spol. — tí sú na vine, že to nejako nevychádza :D :D :D

   • 8.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Tieto tvoje vraj a udajne a tak celkovo brepty su docela komicke. Pod inym clankom som ta ziadal o konkretne informacie a cisla ale asi si nepovazoval za dolezite ich dodat. Pretoze nevies ani prd. Lavka musi prejst takmer kompletnou rekonstrukciou, teda hlavne zabradlie pretoze je nemozne ho rekonstruovat ale treba ho vymenit kompletne po statickom posudku. Nikto nerobi humbuk zo standardnej cinnosti, pokial ti informovanie o planovanych akciach mesta pripada ako humbuk tak v poriadku je to tvoj nazor a nikto ti ho neberie.

    Len ta poprosim pis konkretne a nepis nic nehovoriace blaboly. Mena, cisla, datumy, ceny, zmluvy lebo bez toho to je jalova debata v style jedna babka povedala.

    • 8.1.1.1
     ergo sum says:

     Som rád, že sa bavíte pán Fuzák.
     Aké konkrétne info potrebujete? Ja nie som predsa zamestnanec mesta, aby som mal prístup k pracovným zmluvám zamestnancov (preto som v inej diskusii vyzval na ich preukázanie – ale to sa nejako v tichosti premlčalo). Aké ešte iné zmluvy chcete ukázať.
     Moje bláboly sú úplne rovnaké ako tie vaše predvolebné ako všetkým a celej Trnave ukážete – všetko ste postavili na 1 € za pozemky City Areny a totálnej konfrontácie voči Poórovi a Smeru. Tiež ste nepreukazovali žiadne konkrétne veci. Naopak dokážte mi, že nemám pravdu ! Ja nie som pri zdroji, ale info mám overené.
     A už ste ozaj trápný, že každého s iným názorom oslovujete Gabo Kopúnek. Ten pán by si zaslúžil pomník, keď ho toľko oslavujete.

     Držím palce nech sa niečo spraví a do konca, čo ešte nebolo naplánované za Vašich predchodcov !

     • 8.1.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Teraz budem citovat z tvojho prispevku pod inym clankom:

      “audit a janko a mozno aj Jozo
      — minulosť nepustí. Preto si porovnaj platy súčasne inštalovaných ľudí na vedúcich pozíciach a ich predchodcov…
      To, že si dávajú svojich ľudí na posty – OK, ale nie kto nespĺňa ani požiadavky konkurzu (ale to je tiež teraz jedno). Ďalšia vec je nárast počtov zamestnancov na rôzne moderné posty, ale to že na niektorých úsekoch je podstav – to je asi jedno…”

      Z tvojho prispevku kde nepouzivas “rad by som videl porovnanie” ale hovoris aby si niekto porovnal platy sucasnych a predoslych zamestnancov vyplyva ze take info mas. Takisto hovoris ze niekto nesplnil kriteria a niekde je podstav. Zjavne mas poznatky tak som chcel aby si ich zverejnil. Ale som rad ze si v podstate priznal ze varis z vody.

      Co sa tyka pozemku pod CA, tak jedina vyhrada bola ze bol predany za euro a nie ze bol predany Poorovi, pre mna za mna aj keby bol predany babke Blaskovej ale nie za euro. My sme hovorili ze predaje za euro sa skoncili. Slovo sme dodrzali hned pri prvom predaji.

      Ja nikoho ineho neoslovujem Gabo Kopunek okrem Gaba Kopunka a vzdy pod svojim menom.

      Pokial sa bavime o naplanovanych projektoch predchodcov, tiez by som bol rad keby si nam konkretne vymenoval, ktore projekty boli naplanovane, pretoze repertoar bol docela zufaly. Diky

      • 8.1.1.1.1.1
       Hraško says:

       Vážený, debatujete tu na všetky témy, všetko Vám je jasné, všetko viete vysvetliť, podľa indícií ste aj všade boli.
       Chuck Norris však dokázal už aj toto:
       – dvakrát narátal do nekonečna
       – trikrát vyčerpal dáta neobmedzeného internetu
       – štyri krát si kopol do elektriny

 9. 9
  horakova says:

  Váž . pán – pani ergo sum
  neporozumeli sme si v otázke , ale to je tak , ked sa nekomunikuje tvarou v tvar , z oči do oči . Ak si to rozmyslíte kľudne ma možte navštíviť aj priamo .

 10. 10
  jozo says:

  Ergosum to nemôže pochopiť,lebo trepe ako sám Gabriel Kopúnek………

 11. 11
  horakova says:

  a ešte posledný dovetok pre ergo sum a všetkých, čo nerozumia , lebo je doležite si porozumieť , moje stanovisko sa týkalo len narážky na poradcov
  ———————————————

 12. 12
  šrobár says:

  ergo sum, Fanfáry a Tympany a spol.
  – Šrobárova mala byť opravená pred 20 rokmi, vy ste nespravili nič
  je vyprojektovaná, vysúťažená, prefinancovaná, pripravená na realizáciu
  prijalo sa správne, odborne rozhodnutie počkať na realizáciu bez komplikácií,
  keď sme mohli počkať 20 rokov ešte 4 mesiace počkáme
  vodiči vopred ďakujú mestu že sa do toho dalo, keď vy ste na to kašľali
  – nápad myšlienku ( to ste vy nikdy nemali ) opraviť lávku na Družbe opäť prinieslo nové vedenie, vizualizácie sú perfekt, ak je potrebná rekonštrukcia komplet – je na čase a správne to mesto rieši
  – prečo čítaš FB keď sa ti nepáči ? nechápem, čítaj vaše noviny čo vydáva Remča, ale my ti to dovolíme aspoň sa niečo naučíš
  – ste odstavení od koryta to vás privádza do frustrácie, iba zúfalo kopete

  • 12.1
   Fanfáry says:

   Milý Šrobar. Ja som obyčajný občan. Takže mňa sa nepýtaj, čo som na tej ceste urobil. Nemam nič spoločné so žiadnym vedením samosprávy. Ani s minulým, ani s terajším. Ako občan môžem však kriticky vyjadriť svoj názor. Môj terajší názor je čitatelny a spočíva v parodovani aktuálneho stavu, keď sa zo všetkého robí cirkus na druhú. Nikoho som neznevažoval, len som nastavil kritické zrkadlo hlásnikom a bubeníkom. Zaujímavé na ich informáciach je to, že sa informuje len populisticky. Prečo z vlastnej iniciatívy neinformujete napríklad o probléme so zelenou lávkou, ale až po kritike? Hlásnici často na kritiku nevedia ani operatívne reagovať, pravdepodobne zisťujú aktuálny stav a po dvoch – troch dňoch čosi napíšu. Odpoveď je často formou sprostého protiútoku, že čo ste urobili vy vtedy a vtedy. Príspevky nie sú vždy z inej strany barikády, ako si myslíte, ale aj od obyčajných obyvateľov.
   Na kritiku si treba zvykať, je to súčasť vašej práce. Zmierte sa s tým.
   A ako tu ktosi napísal, všetko nemusí vzniknúť veľkým treskom, ako kedysi pri vzniku vesmíru.

   • 12.1.1
    Juraj Fuzak says:

    Ty si ako telka za sociku, nastavujes nemilosrdne zrkadlo kapitalizmu :) Lenze ty si parodoval Srobarovu ulicu, ktora sa posuva o nejaky cas kvoli tomu ze najprv budu robit vodari a potom cestari. Ako fanusik parodie, ironie a cynickeho humoru som si skoro cvrkol… Na kritiku si netreba zvykat, kritika je jedna z veci, ktora kazdeho normalneho cloveka posune vpred, pokial ma hlavu aj patu. Netreba si zamienat parodiu s kritikou :)

    • 12.1.1.1
     Fanfáry says:

     Keď si to ešte raz prečítaš, mal by si pochopiť, že nie je parodovana Šrobarova, ale tí, čo okolo toho robili humbuk.

     • 12.1.1.1.1
      Juraj Fuzak says:

      aby som to lepsie pochopil skus mi prosim dat nejake info o tom kde sa robil “humbuk” okolo Srobarovej ulice. A co presne ten “humbuk” okolo prerabky je. Diky

      • 12.1.1.1.1.1
       Fanfáry says:

       Príručný slovník trnafský:
       Humbuk je vizuálny a zvukový súbor činností, ktoré sú výsledným produktom hlásnikov a bubeníkov, s cieľom získať maximálnu pozornosť :)

       • 12.1.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzák says:

        No super, zasa som sa nieco nove naucil. A teraz mi prosim ta povedz kde si videl vizualny a zvukovy subor cinnosti, ktore su vyslednym produktom hlasnikov a bubenikov s cielom ziskat maximalnu pozornost ohladne rekonstrukcie Srobarovej? Poprosim inu odpoved ako “vsade”, “na facebooku” alebo “tak celkovo”. Konkretne pripady tohto suboru cinnosti.

        • 12.1.1.1.1.1.1.1
         Fanfáry says:

         Tento spôsob debaty ma nebaví, ale nájdem aj Tvoj príspevok, ktorý je v tejto diskusii.

         • 12.1.1.1.1.1.1.1.1
          Juraj Fuzak says:

          Cize debatovat a davat konkretne odpovede na konkretne otazky ta nebavi? No mna by to tiez nebavilo keby som nevedel odpovedat :)) pekny vikend ti prajem, tak celkovo… :)))

          • 12.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           Fanfáry says:

           Link na Tvoj príspevok ohľadne Šrobarovej pohľadám, len to bude trvať. A čo sa týka debaty s Tebou, tak hraním sa na slovíčka odvádzaš debatu od podstaty, preto ma to nebaví.

          • 12.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           Juraj Fuzak says:

           Podstata celej debaty su fakty, tam cela debata konci a zacina. Konkretne otazky, konkretne odpovede o tom je normalna debata. Pocity nikoho nezaujimaju, tie sa mozu rozoberat tak na kurze feminizmu.

    • 12.1.1.2
     juraj says:

     Že na kritiku si treba zvykať, no od Teba to teda sedí, Ty naozaj prijímaš kritiku s pokorou, ale sebe vlastnou, ktorá spočívať v nasadení zbraní najťažšieho kalibru a poďho do útoku hlava – nehlava. Je to naozaj niekedy trápne, ako v tej pesničke: ” já, já, já jenom já, já se mám, stačím si sám..” Ale nezabúdaj ” VOX POPULI, VOX DEJ “

   • 12.1.2
    šrobár says:

    Milý Fanfáry. Aj ja som obyčajný občan. Vyjadrenie názoru je napríklad účelové, populistické, kritické, nekritické, zúfale … alebo objektívne.
    Keď píšem vy neriešim či si zo samosprávy alebo člen politickej strany, ale minimálne si sympatizant – volič a teda ako my všetci zodpovedný za stav vecí. Doteraz ťa nebolo počuť s tvojou kritikou, ale teraz keď sa na meste robí skutočná komunálna politika si múdry. Je ale dobré, že sa zapájaš. Niekomu tu dokonca vadí že sú grilovačky s občanmi, verejné VMČ. Doteraz sa nikto občanov nič nepýtal. Politbyro bolo vždy najmúdrejšie.
    Účelove je keď akože nechápeš, že vodovod má byť skôr ako cesta, alebo že statika je dôležitejšia pred zatienením lávky.
    Na kritiku tvojej kritiky si aj ty musíš zvykať. Zmier sa s tým.
    Ja si myslím, že zmena môže prísť IBA VEĽKÝM TRESKOM napr. tak ako vznik LT a jej podpora voličov TT !!!

    • 12.1.2.1
     Fanfáry says:

     Srobar – evidentne si podráždený. Kľud. Nepodsuvaj mi svoje myšlienkové pochody. Posplietal si všeličo. Nevidíš pointu kritiky populistických tárajov, ktori sa len lacno vychvaľujú. Každá jedna kritika vás privádza do amoku. Paródia prichádza na rad vtedy, keď kritika nezaberá. Netreba zamieňať diskusný priestor s Corridou a znevažovanim a na kritiku reagovať ako býk s krvavými očami.
     Začali ste dobre. Zákonite prišli detské chyby “revolúcie” a viac vecí sa nezadarilo. Prišla kritika, s ktorou nie ste v stave sa vyrovnať. Neprimerane prehnaná ješitnosť sa potom prirodzene paroduje…

     Keďže uznávaš veľký tresk aj v bežnom živote, dám ti jednu otázku: ako by si ho uplatnil v novembri 1989? Po talibansky?

    • 12.1.2.2
     Peter Klimo says:

     V com je podla teba prichod LT do zastupitelstva velky tresk ?
     Len pripominam ze maju mensinu, bez dohovoru s ostatnymi poslancami nepresadia nic..

  • 12.2
   Larab says:

   Úprava lávky na Družba nie je nápad aktuálneho vedenia mesta, ale ani toho minulého, i keď vznikol za ich čias. Je to projekt, ktorý vzišiel zo stratégie riešenia dopadov klimatických zmien na mesto. Z nej vyplývajú aj ďalšie aktivity, ktoré by sa mali postupne robiť.

 13. 13
  Jozo says:

  To iste plati minimalne o Halenarskej a parkovisku pri nemocnici.

 14. 14
  predvolebný says:

  A co to Bereš , ? TO SU TIE ZMENY ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.