reklama

Najprv vodovod, potom cesta. Hlavné práce na obnove Šrobárovej ulice možno posunú až na jar

Prebiehajúca rekonštrukcia vodovodu na Šrobárovej ulici je predzvesťou očakávanej komplexnej rekonštrukcie ciest a chodníkov. Oneskorená oprava vodovodu však môže mať za následok odloženie rekonštrukcie poškodenej cesty na jar budúceho roka.

Po ukončenej verejnej súťaži mesto Trnava uzavrelo zmluvu o dielo s dodávateľom na sumu 680 tisíc eur s DPH, čo znamená úsporu približne 300-tisíc eur oproti predpokladom radnice.

„Z našej strany sme pripravení odovzdať stavenisko, brzdí nás však prebiehajúca rekonštrukcia vodovodu,“ informoval o aktuálnom stave vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Dušan Béreš.

Podľa jeho slov kvôli plánovanej rekonštrukcii Šrobárovej komunikuje mesto s firmou TAVOS už od decembra 2015, v záujme urýchlenia opravy vodovodu sa uskutočnili najmenej štyri stretnutia.

„Aby sa veci zjednodušili a posunuli ďalej, navrhli sme spoločnú verejnú súťaž, no TAVOS má iné pravidlá a tento návrh neprešiel. Bohužiaľ, napriek našej snahe sa začalo s rekonštrukciou vodovodu iba pred pár dňami, čo nám s ohľadom na blížiacu sa zimu komplikuje situáciu,“ konštatuje.

srobarova
Na Šrobárovej aktuálne opravujú vodovod. Kedy dôjde aj na cestu, zatiaľ nevedno

Zástupcovia mesta Trnava sa v týchto dňoch stretnú s dodávateľom rekonštrukcie Šrobárovej ulice, aby sa dohodli na ďalšom postupe.

V tejto chvíli nikto nevie, aká bude zima a čo prinesie počasie.

„Nechceme sa dostať do stavu, že sa začnú práce v polovici novembra, jeden pruh cestnej komunikácie sa rozkope a potom zostane kvôli počasiu neprejazdný niekoľko mesiacov. To by bolo z dopravného hľadiska veľmi nepríjemné. Vo svetle súčasného stavu vecí v hre preto zostáva alternatíva posunu hlavných stavebných prác na jar či prelom zimy a jari budúceho roka,“ vysvetľuje D. Béreš.

Ako dodal, ak to počasie dovolí, počas zimy by stavbári rekonštruovali napríklad chodníky a riešili by iné časti projektu.

Rekonštrukcia Šrobárovej ulice sa dotkne úseku so začiatkom v križovatke ulíc Šrobárova – Zelený kríček – Rybníková a ukončením po mostný objekt cez Trnávku na svetelnej križovatke ulíc Hospodárska – T. Vansovej. Obnova sa dotkne úseku s dĺžkou približne 300 metrov.

Stavebné práce budú pozostávať z vybúrania pôvodnej komunikácie vrátane priľahlých chodníkov. Súčasťou zámeru je realizácia nového cyklochodíka, verejného osvetlenia, výsadba zelene v celom úseku a osadenie nového mobiliáru – pribudnú lavičky, smetné koše, prístrešky na zastávkach MHD a dve reklamné vitríny pre city lighty.

Na Šrobárovej zostane aj po rekonštrukcii dvojpruhová jednosmerná komunikácia pre motorové vozidlá, pribudne cesta pre cyklistov široká 2,5 metra.

Cyklistický pás bude začínať od križovatky s Rybníkovou ulicou a ukončený bude pri križovaní so železničnou vlečkou bývalého cukrovaru. Od cesty bude oddelený vodorovným značením, plochu pásu od komunikácie pre autá odlíšia aj použitým materiálom.

Pozdĺž zrekonštruovanej komunikácie sa počíta s vybudovaním 36 parkovacích miest, po osemnásť na každej strane.
Povrchovú úpravu komunikácie aj cyklocesty bude tvoriť asfaltový betón, na chodníkoch položia zámkovú dlažbu.

Jestvujúci pás zelene na ľavej strane ulice bude zrevitalizovaný a nanovo vysiaty trávou.

V celkovej dĺžke približne 300 metrov dôjde aj k výmene štrnástich stožiarov súčasného verejného osvetlenia, navyše k nim pribudne 13 stožiarov na pravej strane a osvetlenie priechodu pre chodcov.

V rámci sadových úprav rieši projektová dokumentácia výsadbu nových drevín, zatrávnenie jestvujúcich a novovytvorených trávnatých plôch, výsadbu kríkov a trvaliek. Pozdĺž zrekonštruovaného chodníka vysadia 10 kusov lipy striebristej, v ostrovčeku na križovatke Šrobárovej so Zeleným kríčkom pribudnú tri kusy ľaliovníka tulipánokvetého a trvalkový záhon.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2016 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Najprv vodovod, potom cesta. Hlavné práce na obnove Šrobárovej ulice možno posunú až na jar”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.