reklama

Revitalizácia areálu Západoslovenského múzea v Trnave, vrátane záhrady, sa má začať v tomto roku (+vizualizácie)

Areál Západoslovenského múzea v Trnave v historickom centre mesta sa dočká revitalizácie. Trnavský samosprávny kraj z pozície zriaďovateľa múzea oznámil zámer obnovy a rekonštrukcie lokality pred takmer dvomi rokmi.

„Cieľom rekonštrukcie je revitalizovať vstupný areál pred múzeom, v záhrade pribudne prestrešený priestor na prezentáciu rozmerovo väčších zbierkových predmetov. Súčasťou rekonštrukcie bude aj následné prepojenie múzea so susediacim amfiteátrom. Novinkou bude aj nové oplotenie múzea, vybudovanie bezbariérového prístupu, ako aj nových parkovacích miest pre verejnosť,“ priblížil pre portál trnava-live.sk riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK Peter Kadlic.

Organizáciu kultúrnych podujatí v priestoroch záhrady zjednoduší nové zázemie, kde nájdu priestor sociálne zariadenia, miesto pre prípravu gastronómie, dôležitou súčasťou budú aj šatne pre účinkujúcich.

Župa má už vypracovanú kompletnou projektovú dokumentáciu projektu a v súčasnosti prebieha stavebné konanie.

„Stavebné práce sa začnú na jeseň tohto roka, dokončenie je naplánované v roku 2025. Celkové investície sú predpokladané vo výške 1,2 milióna eur, na rok 2024 je vyčlenených 200-tisíc eur, v budúcom roku počíta rozpočet so sumou 1 milión eur. Akcia bude financovaná z vlastných zdrojov TTSK,“ uviedol Kadlic.

VIZUALIZÁCIE
(ZDROJ: TRNAVSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ)

Pohľad do záhrady Západoslovenského múzea


V zadnej časti záhrady vznikne nový prestrešený objekt s posedením a zázemím

Zmenou prejde aj priestor pod Kostolom Nanebovzatia Panny Márie

Súčasťou zámeru je aj vybudovanie nového oplotenia

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2024 10:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.