reklama

Ekofest otvorí 25. júna leto v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave

Štrnásty ročník festivalu Ekofest, z ktorého výťažku bolo doposiaľ v Trnave vysadených 173 nových stromov a stovky kríkov aj trvaliek, sa v tomto roku uskutoční 24. júna v kine Hviezda a 25. júna 2022 v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave.

Návštevníci sa môžu tešiť na pestrý program, v rámci ktorého si budú môcť vychutnať vystúpenia hudobných skupín, ako aj prednášky na rôzne environmentálne témy a problémy, premietania osvetových filmov, program pre rodiny s deťmi, tvorivé envirodielne pre deti, rôzne workshopy, infostánky, výstavu v kine aj záhradách a iné.

Už v piatok dopoludnia program odštartuje premietaním osvetových filmov s environmentálnou tematikou pre študentov z trnavských škôl.

Prvý film s názvom Po nás potopa vtiahne divákov do problematiky klimatickej krízy a jej dôsledkov pre Slovensko. Po filme bude nasledovať prednáška Adriany Brossmannovej, ktorá sa spolupodieľala na tvorbe filmu, ktorý je tohtoročnou novinkou slovenskej produkcie.

Nasledovať bude druhá prednáška pod taktovkou Petry Slezákovej s názvom Život bez odpadov v praxi. Po prednáškach bude nasledovať premietanie filmov Živá rieka, Nesmrteľný les a Život v oblakoch o unikátnej slovenskej prírode, ktoré pochádzajú z dielne popredného ekológa a filmára Erika Baláža a jeho kolektívu.

Vo vstupných priestoroch kina Hviezda bude pre návštevníkov pripravená pútavá výstava SZUŠ PABLO. Vstup na všetky podujatia v kine je bezplatný.


Skupina Polemic

V sobotu bude program Ekofestu pokračovať v záhradách Západoslovenského múzea.

Dopoludňajší program s bezplatným vstupom bude vyhradený najmä pre rodiny s deťmi a odštartuje ho vystúpenie trnavskej hudobnej skupiny Maliny Jam, po ktorej bude nasledovať tanečné vystúpenie pod taktovkou tanečného a pohybového štúdia Crazy Family.

Zároveň sa budú v areáli konať rôzne workshopy, tvorivé envirodielne pre deti, návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu aj prezentačné infostánky ochranárskych združení. Po tanečnom vystúpení začne na pódiu prezentovať svoju prednášku Roman Slobodník z Ochrany dravcov na Slovensku s názvom Ochrana Orla Kráľovského v Panónskom regióne.

V rámci nasledujúcej prednášky predstaví Jakub Mišek projekt Mestská farma a komunitný zelovoc pri Trnave.

Koncerty hudobných skupín popoludní odštartuje trnavská formácia Zotrwačnosť, ktorá na koncerte predstaví aj novinky zo svojho nového albumu XX, ktorý vznikol pri príležitosti dvadsiateho výročia kapely.

Po nich na pódiu predstaví svoju tvorbu trnavský rockový rapper – Ignasio. Nasledovať bude vystúpenie známej liptovskej kapely Ploštín Punk a rockovej skupiny Bullet Holles.

Fanúšikov svetoznámej kapely AC/DC určite poteší skvelý revival s jedinečnou show v podaní maďarskej formácie ACid/DC. Večerné pódium bude patriť českej hardrockovej legende DOGA a slovenskej punkrockovej legende KONFLIKT, ktorí na hudobnej scéne pôsobia už viac ako tri desaťročia.

Program Ekofestu vyvrcholí vystúpením známej slovenskej skupiny POLEMIC, ktorá má ambíciu roztancovať celý Ekofest svojimi veselými tanečnými melódiami v štýle ska a reggae. Moderátorom podujatia je Ivo Ostrihoň.

Výťažok z Ekofestu bude tradične venovaný na výsadbu stromov v Trnave.

Vstup na popoludňajšie koncerty bude spoplatnený. Vstupenky v predpredaji po 12 eur zakúpite len v CD Aquarius, po 15 eur na Predpredaj.sk. Viac informácii o podujatí získate na www.ekofest.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2022 14:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.