reklama

Ekofest s bohatým programom opäť otvorí kultúrne leto v Trnave

V deň letného slnovratu – 21. júna – odštartuje v kine Hviezda už šiesty ročník festivalu Ekofest, ktorý pestrým a bohatým programom otvorí trnavské kultúrne leto.

Pokračovať bude na druhý v sobotu 22. júna v amfiteátri. Premietanie dvadsiatich filmov, koncerty ôsmych kapiel, osem prednášok a workshopov, päť výstav, tvorivé envirodielne pre deti, prezentácie ochranárskych združení, či prehliadka botanickej záhrady s odborným výkladom. To všetko ponúkne tohtoročný Ekofest svojim návštevníkom.

Ekofest začne v piatok 21. júna filmovým dňom v kine Hviezda, kde budú v štyroch tematických pásmach premietané dokumentárne filmy nielen s environmentálnou tematikou od režisérov a produkcií z rôznych krajín sveta. Premietanie sa začne už o ôsmej hodine rannej a prvé dve pásma, v rámci ktorých bude premietaných osem filmov, budú vyhradené prevažne pre trnavské školy.

ekofest-2
Odborné prednášky, diskusie a prezentácie sú tradičnou súčasťou festivalu

Tretie tematické pásmo sa začne o 15:30 a bude plne vyhradené pre verejnosť rovnako, ako aj štvrté pásmo, ktoré vyvrcholí filmom Štvrtá revolúcia – energetická samostatnosť, po ktorom sa uskutoční aj diskusia k filmu. Súčasťou piatkového programu budú aj dve výstavy vo vestibule kina z dielní Betty Stiller a ochranárskeho združenia Priatelia Zeme.

Vstup na celý piatkový program bude opäť bezplatný.

Druhý deň v sobotu 22. júna bude predovšetkým v znamení koncertov hudobných skupín v amfiteátri, no chýbať nebudú ani bohaté sprievodné podujatia.

Headlinermi hudobného programu budú Horkýže Slíže, ktoré pripravujú špeciálnu šou a program, aký Trnava ešte nezažila. Na Ekofeste sa po prvýkrát predstaví slovenská rock and rollová legenda Slobodná Európa a známa nitrianska formácia Gladiator. V hudobnom programe nechýba ani Trnavčan Bystrík so svojím bandom, či kapely Smola a hrušky, Hash, HranaFreebird.

ekofest-1
Koncertný program štartuje v sobotu o 14.30 hodine

Súčasťou programu v amfiteátri budú aj viaceré sprievodné podujatia. Výtvarné umenie s environmentálnym akcentom bude zastúpené tromi výstavami, návštevníci budú mať možnosť zapojiť sa a diskutovať v rámci šiestich prednášok na rôzne environmentálne témy. Tie sa uskutočnia v klubovni pod pódiom amfiteátra, kde sa bude premietať aj šesť dokumentárnych filmov z rôznych produkcií. Chýbať nebude ani program pre deti, ktoré si budú môcť vytvoriť rôzne zaujímavé predmety v tvorivých envirodielňach. Tradičnou súčasťou Ekofestu budú aj prezentácie rôznych ochranárskych združení a organizácií.

Tretí deň v nedeľu sa opäť uskutoční prehliadka botanickej záhrady s odborným výkladom, ktorá bola len nedávno sprístupnená verejnosti a návštevníci majú možnosť prezrieť si v nej aj vysadené dreviny z posledných dvoch ročníkov Ekofestu. Záhrada je situovaná v areáli Materiálovo-technologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity na Botanickej ulici v Trnave.

Výťažok z tohtoročného Ekofestu bude venovaný na nový projekt Stromy pre Trnavu, ktorý bude bližšie predstavený v rámci sobotného cyklu prednášok, spolu s ďalšími pripravovanými environmentálnymi projektmi pre Trnavu.

Počet nových stromov v trnavských uliciach bude závisieť opäť aj od počtu návštevníkov festivalu.

Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji za 7 Eur v sieti Ticketportal, CD Aquariuse a TTi v mestskej veži. Na mieste bude vstupné 9 Eur, deti do 10 rokov, dôchodcovia nad 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke: www.ekofest.sk.

Plagát:
ekofest-plag

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2013 0:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ekofest s bohatým programom opäť otvorí kultúrne leto v Trnave”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.