reklama

Jubilejný 10. Ekofest oslávi desiate narodeniny 24. júna s bohatým programom

Ekofest oslávi svoje desiate narodeniny počas svätojánskej noci 24. júna 2017 v amfiteátri Kamenný mlyn s bohatým a rôznorodým programom. Na otvorení trnavského leta v Kamenáči nebudú chýbať koncerty obľúbených skupín ani bohatý sprievodný program, ktorý sa bude konať po prvý raz až tri dni. Environmentálny benefičný festival Ekofest vznikol v roku 2008 v Trnave ako jediný svojho druhu v strednej Európe a odvtedy sa koná pravidelne každé leto. Z výťažku Ekofestu bolo dovedna v Trnave vysadených 147 stromov, 200 kríkov ruží a založené boli aj trávniky s lúčnymi kvetmi.

Koncerty v sobotu 24. júna otvoria o 15:30 mladí talentovaní hudobníci Fidlicanti z Horných Orešian, ktorých najväčšími záľubami sú fidlikanie na husličkách a spev. Po nich na pódium nastúpi známa trnavská rock and rollová formácia Hash, ktorú vystrieda írsky skladateľ, pesničkár a gitarista Graeme Mark so svojou skupinou, pre ktorého je charakteristická emotívna folk-rocková hudba dýchajúca atmosférou britských ostrovov.

Na Ekofeste nebude v tomto roku chýbať ani slovenská punková legenda Zóna A, po ktorej bude nasledovať vystúpenie plné energie a zábavy pod taktovkou zoskupenia Heľenine Oči. Headlinermi Ekofestu budú Inekafe, ktorí svojim vystúpením odpália trnavské leto v Kamenáči a narodeninovú oslavu Ekofestu zakončí veľká show, kopec zábavy a prekvapenia v podaní najobľúbenejšej slovenskej festivalovej kapely Horkýže Slíže, ktorá na Ekofeste oslávi svoje štvrťstoročie na scéne. Frontman kapely Kuko chystá pre návštevníkov Ekofestu vystúpenie v štýle veľkej párty.

Desiaty Ekofest bude bohatý aj na mnohé sprievodné podujatia, ktoré sa po prvý raz uskutočnia počas troch dní a opäť budú bezplatné.

V kine Hviezda sa vo štvrtok 22. júna a v piatok 23. júna 2017 od 8:30 budú premietať rôzne dokumentárne filmy s environmentálnou a osvetovou tematikou vyhradené pre trnavské školy. Z dôvodu vysokého záujmu zo strany škôl sa organizátori rozhodli pridať ešte jeden premietací deň pre žiakov a študentov z trnavských škôl. V piatok sa medzi prvým a druhým premietacím pásmom uskutoční aj prednáška s názvom Triedený zber v praxi.

V sobotu 24. júna sa sprievodné podujatia budú konať predovšetkým v salóniku hotela Koliba v Kamennom mlyne. So štyrmi prednášajúcimi budú mať návštevníci možnosť diskutovať na témy pralesy Slovenska, dážďovníky a ich význam v mestskom prostredí a zamýšľať sa budú na témou, či dobrovoľníci môžu zachrániť prírodu. Po prednáškach bude nasledovať premietanie dvoch krásnych filmov Nesmrteľný les a Život v oblakoch zo slovenskej produkcie.

Sprievodný program ponúkne aj výstavy v podaní trnavských umelkýň Niny Kulifajovej a Gabiky Hercegovej s titulom Veci spoločné, ako aj výstavu z dielne Trnavčana Martina Kochana s názvom Informačný priestor. Pripravený bude opäť aj program pre deti, ktoré sa budú môcť realizovať v tvorivých envirodielňach, pri maľovaní na tvár, ale vyšantiť sa môžu aj na trampolíne či detskom ihrisku.

Tradičnou súčasťou sprievodného programu budú aj prezentácie rôznych environmentálnych združení a organizácií. Športový program sa bude konať na kúpalisku v Kamennom mlyne, kde si budú môcť návštevníci zahrať plážový volejbal, minifutbal a v prípade vhodného počasia si aj zaplávať a osviežiť sa v bazéne, prípadne si zahrať vodné pólo.

Po skončení festivalu bude zabezpečený odvoz návštevníkov mimoriadnymi polnočnými linkami č. 2 a 13 smerom na Linčiansku a Družbu.

Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji po 8 eur v sieti Ticketportal, Predpredaj.sk, Žijeme hudbou, v CD Aquariuse a pod mestskou vežou.

Na mieste bude vstupné 10 eur, deti do 10 rokov, seniori od 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma.

Výťažok bude venovaný na výsadbu zelene v meste Trnava. Viac informácii získate na: www.ekofest.sk.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2017 7:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.