reklama

Ekofest 2018 ponúkne pestrý program plný filmov, koncertov aj bohatých sprievodných podujatí

Jedenásty Ekofest sa v tomto roku uskutoční 21. – 22. júna 2018 v kine Hviezda a 23. júna otvorí leto v Kamennom mlyne s bohatým a rôznorodým programom v amfiteátri, na kúpalisku a v salóniku hotela Koliba. Environmentálny benefičný festival Ekofest vznikol v roku 2008 v Trnave ako jediný svojho druhu v strednej Európe a odvtedy sa koná pravidelne každé leto. Z výťažku Ekofestu bolo dovedna v Trnave vysadených 155 stromov, 200 kríkov ruží a založené boli aj trávniky s lúčnymi kvetmi. Bránami Ekofestu prešlo doposiaľ vyše 20 000 návštevníkov.

Koncerty v sobotu 23. júna otvoria o 15:30 víťazi súťaže City music show, ktorými sa s jasnou prevahou stala rocková formácia Pell Mell 59. Po nich sa na pódiu predvedie trnavská indie rocková kapela Family Friend, po ktorej budú nasledovať Chronic Sleepers a známa slovenská kapela Smola a hrušky, ktorej veselé tanečné tóny roztancujú Ekofest.

V koncertnom programe nebude chýbať ani skupina Arzén, spájajúca rockovú hudbu s folklórnymi motívmi. Headlinerom Ekofestu bude známy slovenský spevák, skladateľ, hudobný producent, textár a fotograf – Peter Nagy, ktorý na Ekofeste vystúpi po prvý krát aj so svojou kapelou Indigo. Hudobný program vyvrcholí vystúpením kapely Inekafe, ktorá na Ekofeste odpáli trnavské leto.


Koncerty Ekofestu 2018 budú v sobotu v Kamennom mlyne

Jedenásty Ekofest bude bohatý aj na mnohé sprievodné podujatia, ktoré budú opäť bezplatné a uskutočnia sa počas troch dní. Dominovať im bude premietanie dvadsiatich filmov.

V kine Hviezda sa už vo štvrtok 21. júna a v piatok 22. júna od 8:30 budú premietať rôzne dokumentárne filmy Ekotopfilm – Envirofilm s environmentálnou a osvetovou tematikou vyhradené pre trnavské školy. Po premietaní sa v kine uskutoční audiovizuálna výstava z dielne zahraničných umelkýň Lisa Rave a Julieta Aranda s názvom How to write the planet? (Ako písať planétu?)

Sprievodné podujatia sa na tretí deň v sobotu 23. júna budú konať predovšetkým v salóniku hotela Koliba v Kamennom mlyne.

V rámci troch prednášok budú mať návštevníci možnosť diskutovať na témy manažment krajiny, voda pre ozdravenie klímy v Trnave alebo o Slovensku bez geneticky modifikovaných organizmov. Po prednáškach sa uskutoční premietanie dvoch krásnych filmov z produkcie významného slovenského ochranára, ekológa a filmára Erika Baláža s titulmi Živá rieka a Vlčie hory.

Pripravený bude aj program pre deti, ako aj športový program na kúpalisku Kamenný mlyn, kde si budú môcť návštevníci zahrať petang, kolky, plážový volejbal, stolný futbal, biliard a v prípade priaznivého počasia sa budú môcť okúpať aj v bazéne, v ktorom budú pripravené bránky na vodné pólo a basketbalový kôš.

Vstup na kúpalisko bude pre návštevníkov Ekofestu po preukázaní sa platnou vstupenkou, alebo náramkom z Ekofestu, bezplatný. Tradičnou súčasťou sprievodného programu budú aj prezentácie rôznych environmentálnych združení a organizácií v amfiteátri.

Po skončení festivalu bude zabezpečený odvoz návštevníkov mimoriadnymi polnočnými linkami č. 2 a 13 smerom na Linčiansku a cez Družbu až po zastávku Tesco. Organizátori zabezpečili aj posilnenie stánkov s občerstvením s cieľom eliminovať čakacie doby na jedlo a nápoje.

Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji po 8 eur v sieti Ticketportal, aj v CD Aquarius.

Na mieste bude vstupné 10 eur, deti do 10 rokov, seniori od 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma. Výťažok bude venovaný na výsadbu zelene v meste Trnava.

(ts)


Koncom apríla tohto roka dobrovoľníci vysadili osem kusov odrastených okrasných hrušiek (Pyrus callery Chanticleer), ktoré už zdobia ulicu Terézie Vansovej v Trnave. Hrušky zakúpené z výťažku Ekofestu 2017 boli vysadené konkrétne v zelenom páse medzi plotom cintorína a chodníkom pri križovatke ulíc T. Vasovej – Mierová.

FOTO: ekofest.sk

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2018 22:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.