reklama

Ekofest pripravil najbohatší program v histórii. Hlavnou hviezdou sú Horkýže Slíže

Trnavské leto v Kamennom mlyne otvorí v sobotu 20. júna ôsmy ročník benefičného environmentálneho festivalu Ekofest.

Na základe mimoriadne pozitívnych ohlasov na vynikajúcu atmosféru minuloročného Ekofestu v prírodnom prostredí Kamenného mlyna, ktoré ešte väčšmi umocňuje environmentálnu ideu festivalu, sa organizátori rozhodli v týchto priestoroch zorganizovať Ekofest aj po druhý raz. V porovnaní s vlaňajškom bude síce komornejší a tichší, návštevníkom však poskytne väčší komfort a najbohatší environmentálny program v histórii.

Hlavný program Ekofestu sa začne v sobotu už o štrnástej hodine koncertom mladej trnavskej kapely Landfil, keďže dlhoročným cieľom organizátorov je poskytnúť na Ekofeste priestor na prezentáciu aj mladším domácim talentom. Po nich vystúpi známa trnavská formácia Golden Vein, ktorá si na Ekofest prizvala aj svojho hosťa Roba Miklu.
Kýbel mačiek je azda najkurióznejší názov kapely, ktorá sa na Ekofeste predstaví premiérovo, podobne ako kapela Neverback. Nebude mať veľké oči, kto si v pogu riadne skočí na koncerte Zoči Voči, ktorých vystrieda dobre známa skupina Gladiator.

Hlavný program vygraduje vystúpením najžiadanejšej festivalovej kapely Horkýže Slíže, ktorá na Ekofeste predvedie jedinečnú show s názvom Od Kuka do v Kamenáči kuká?! Multižánrovosť Ekofestu svojím vystúpením podčiarkne Majk Spirit, ktorý bude mať na festivale svoju premiéru. Smolu na záver bude mať ten, kto si na veselé tóny nezatancuje s kapelou Smola a hrušky.

h-s
Horkýže Slíže

Bohatý sprievodný program bude koncipovaný tak, aby si na svoje prišli všetky vekové skupiny návštevníkov. Ekofestu čoraz viac začínajú dominovať rôznorodé dokumentárne filmy s environmentálnou a osvetovou tematikou. V rámci ôsmeho ročníka budú mať návštevníci bezplatne k dispozícií až dvadsaťpäť filmov.

Premietanie sa začne už v piatok 19. júna o 9.30 v kine Hviezda a prvé dve pásma v dopoludňajších hodinách budú tradične vyhradené pre deti a študentov trnavských škôl. Tretie pásmo v popoludňajších a štvrté v podvečerných hodinách sú určené širokej verejnosti. Súčasťou programu v kine Hviezda bude aj výstava pod názvom Spolu z dielne šikovnej Trnavčanky Gabiky Hercegovej.

Environmentálny program v sobotu 20. júna sa začne o štrnástej hodine v salóniku hotela Koliba s bezplatným vstupom. Na úvod sa uskutoční premietanie dvoch dokumentárnych filmov, po ktorých bude nasledovať prvé pásmo prednášok.

Novinkou Ekofestu bude workshop, na ktorom si návštevníci môžu vyrobiť svoju ekotašku s logom festivalu, vďaka ktorej budú môcť zabudnúť na používanie igelitiek. Pripravený bude opäť aj program pre deti, ktoré sa budú môcť realizovať v tvorivých envirodielňach, chýbať nebude ani maľovanie na tvár či trampolína.

Environmentálny kolorit dotvoria dve výstavy talentovaných Trnavčaniek s titulmi (T)ouch a Hra farieb. Na kúpalisku v Kamennom mlyne bude pripravený športový program a samozrejmou súčasťou Ekofestu budú aj prezentácie rôznych environmentálnych združení a organizácií.

„Cieľom organizátorov je tento rok ponúknuť publiku nielen najbohatší sprievodný program v histórii, ale aj viac komfortu a komornejšiu atmosféru pri čo najnižších decibeloch. Kapacita festivalu bude preto trochu znížená, posilnené však budú stánky s občerstvením aj sociálne zariadenia, a po skončení festivalu bude zabezpečený odvoz návštevníkov mimoriadnymi polnočnými linkami č. 2 a 13 smerom na Linčiansku a Družbu. Prínosom bude opäť možnosť využiť na príjemné letné osvieženie kúpalisko Kamenný mlyn, ktoré je už otvorené,“ informujú organizátori v tlačovej správe.

Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji po 7 Eur v sieti Ticketportal, Predpredaj.sk, v CD Aquariuse a pod mestskou vežou. Na mieste bude vstupné 9 Eur, deti do 10 r., seniori nad 60 r. a osoby ZŤP majú vstup zdarma.

Výťažok bude venovaný na projekt Stromy pre Trnavu.

Ekofest_2015

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2015 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ekofest pripravil najbohatší program v histórii. Hlavnou hviezdou sú Horkýže Slíže”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.