reklama

Na Ekofest prídu Polemic, Desmod, Zóna A, festival ponúka aj bohatý sprievodný program

V deň začiatku astronomického leta – v sobotu 21. júna otvorí leto vo vynovenom prírodnom amfiteátri Kamenný mlyn siedmy ročník benefičného Ekofestu s historicky najbohatším programom.

Oproti vlaňajším ročníkom čakajú návštevníkov zaujímavé novinky aj prekvapenia. Každý, koho počas Ekofestu 2014 rozpáli hudba, bude sa môcť schladiť na kúpalisku Kamenný mlyn a z bazéna si rovno odskočiť na koncerty. Každý návštevník totiž dostane náramok odolný voči vode, s ktorým sa bude môcť voľne pohybovať.

Po prvýkrát bude možné na Ekofeste aj stanovať vo vstupnom parčíku, ako aj opekať si na oficiálnom ohnisku s lavičkami. Zabezpečený bude aj odvoz návštevníkov po skončení festivalu mimoriadnymi polnočnými linkami č. 2 a 13 smerom na Linčiansku a Družbu,“ informuje o novinkách Ekofestu spoluzakladateľ podujatia Matej Lančarič.

Program Ekofestu je koncipovaný pre široké spektrum verejnosti a každá generácia si v ňom môže nájsť to svoje. Samozrejmosťou bude program pre deti, ktoré sa budú môcť do sýtosti vyskákať na nafukovacích hradoch či na trampolíne, realizovať sa v tvorivých envirodielňach a pripravené bude aj maľovanie na tvár.

ekofest-plag

Hlavný program v amfiteátri Kamenný mlyn odštartuje už v sobotu na poludnie vystúpením Wild People, ktorí sa považujú za najmladších rockerov v galaxii, nakoľko priemerný vek hudobníkov je približne dvanásť rokov. Ekofest aj touto formou poskytuje priestor najmladším talentom.

Po nich bude nasledovať česká rockerka Gygy so svojím bandom, ktorá je víťazom súťaže amatérskych kapiel. Melodický hardcore bude mať zastúpenie aj prostredníctvom talianskej formácie For those afraid, ktorých vystrieda kapela Heľenine oči, ktorá vdýchne celému amfiteátru svoje melódie v štýle folku a rocku.

Na Ekofeste premiérovo vystúpi známa slovenská kapela Desmod, ktorú netreba bližšie predstavovať. Veselé letné tóny ponúkne skupina Zoči Voči. Ďalším z vrcholov festivalu bude koncert legendárnej Zóny A, oslavujúcej 30 rokov na scéne, na pódiu ich vystrieda známy Konflikt.

Riadnu nádielku tanečnej hudby i zábavy prinesie Polemic a program Ekofestu vyvrcholí vystúpením skupiny Iné Kafe, ktorá odpáli trnavské leto v Kamenáči.

Bohatý sprievodný program

Sprievodný program Ekofestu tradične začne už o deň skôr – v piatok 20. júna v kine Hviezda, kde sa bude premietať už od ôsmej hodiny rannej deväť dokumentárnych filmov s osvetovou a environmentálnou tematikou v rámci prvých dvoch pásiem, ktoré sú venované predovšetkým študentom trnavských škôl.

Ďalšie dve pásma budú vyhradené výlučne pre verejnosť. Tretie pásmo premietania filmov sa začne o 15:30 a diváci si budú môcť pozrieť filmy s titulmi Príčiny povodní v Anglicku 2014, Podvodníci s emisiami, Syn zeme a Vitajte vo Fukušime.

Prvé dva filmy v rámci štvrtého pásma, ktoré začne o 19:00, sú z dielne špičkového a svetovo uznávaného režiséra, dokumentaristu a scenáristu Pavla Barabáša. Vyvrcholením piatkového programu bude dokument Vlčie hory z dielne významného slovenského filmára a ekológa Erika Baláža, ktorý so svojím tímom putoval tri roky naprieč horami Východných Karpát, aby divákom ponúkol mimoriadne výnimočné zážitky a scenérie.

Na druhý deň v sobotu bude sprievodný program pokračovať od 15:00 v salóniku hotela Koliba v Kamennom mlyne, kde si najskôr návštevníci budú môcť pozrieť dva dokumentárne filmy s titulmi Nedaj sa: začalo to stromami a Zelená hliadka, po ktorých sa uskutoční prvé pásmo troch prednášok a diskusií na témy zdravé potraviny, projekt komunitného zelovoca v Trnave, adopcia a revitalizácia parku na Kalvárii.

Nasledovať budú ďalšie dva filmy Mobilita v meste a Príroda pod paľbou. Druhé pásmo troch prednášok začne o 18:20 a diskutovať s odborníkmi sa bude na témy ako promovať bicykle, rodinné farmy, občianska neposlušnosť – cesta k zmene.

Po prednáškach si budú môcť návštevníci pozrieť ešte dva zaujímavé dokumenty s titulmi Farmár a jeho princ a Chémia na rastlinnej báze.

Priaznivci výtvarného umenia sa budú môcť v Kamenáči pokochať tromi výstavami z dielní Priateľov Zeme a dvoch Trnavčanov Matúša Plecha a Gréty Zubovej. Novinkou bude aj účasť a prezentácie profesionálnych arboristov na Ekofeste , ako aj športový program na kúpalisku v Kamennom mlyne. V amfiteátri nebudú chýbať prezentačné stánky mnohých environmentálnym združení a organizácií.

Vstupenky na sobotný program po 7 eur v predpredaji zakúpite v sieti Ticketportal, ako aj v CD Aquariuse, TTi a inde. Na mieste vyjde vstup na 9 Eur.

Výťažok za vstupného bude venovaný na projekt Stromy pre Trnavu. Deti do 10 rokov, seniori nad 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma. Všetky potrebné informácie o Ekofeste získate na: www.ekofest.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2014 9:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Ekofest prídu Polemic, Desmod, Zóna A, festival ponúka aj bohatý sprievodný program”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.