reklama

Trnavský rínek: bohatý sprievodný program už túto sobotu

Trnavský rínek nie je ani tentokrát len o nakupovaní. Už túto sobotu 14.10.2017 od 9.00 do 17.00 hod ponúkne na Kapitulskej ulici bohatý sprievodný program pre deti i dospelých. Bude na vás čakať park plný tvorivých dielní, divadielka pre deti, hudobné vystúpenia i komentované prehliadky.

Pre deti: kapitán Kotvička i dinosaurí svet

Ako obvykle i teraz bude pod dvomi veľkými gaštanmi na Kapitulskej ulici pripravené improvizované pódium a javisko pre detské divadlo. Tentokrát deti poteší divadlo Agapé dvomi predstaveniami. Ráno o 9.30 hod fľašu so správou o poklade uloví kapitán Kotvička a po obednom spánku o 15.00 hod. zažijú deti radostnú cestu okolo dúhového sveta s autobusárom Hugom.

V parku sa môžu deti rozličného veku zase oddať tvorivým myšlienkam a svojej fantázii. Tím lektorov a lektoriek z Naboso škôlky pozýva všetky deti do sveta dinosaurov, kde si budú môcť z recyklovaných materiálov vytvoriť dinosaurov, praveké náhrdelníky alebo nakresliť prírodné obrazce a bytosti. S materskou škôlkou Meduška si zase vyrobia lesné zvieratká zo šišiek, listov, gaštanov alebo si namaľujú šťavnatý kompót z jesennej úrody.

Foto: kamarianphotography

Montessori škôlka Lollipop ponúkne starším deťom miesto pre rôzne vedecké pokusy a lektorky z Dielničky u zlatej priadky staršie i mladšie deti naučia vyrábať sviečky z včelieho vosku. Mladí ľudia z komunitného priestoru Kubik predvedú menším i väčším rozličné techniky (sieťotlač, tlač odznakov a koláž), ktoré si budete môcť vyskúšať. V parku si môžete nechať aj zapliesť parádne vrkoče lektorkami z tanečného a pohybového centra Rusalka.

Skvelý workshop chystá aj združenie Egreš – o 11.00 hod. na Rínku prestaví úplne čerstvú knižnú novinku „Nie je opica ako opica. Deťom za pomoci audiovizuálnych ukážok porozprávajú autorky niečo o živote poloopíc, opíc a ľudoopov a následne si deti budú môcť v tvorivej dielni spoločne s ilustrátorkou niečo vyrobiť. 

Swing aj blues

Trnavský rínek hudobne ožije štyrmi koncertmi. O 10.30 hod. zaznie šarmantný hudobný projekt troch žien Chick2Chick Trio, ktoré zaspievajú známe (i vlastné) piesne prerobené do aranžmánu soulu, swingu a latina.

O 12.00 hod. už tradične pre deti na Rínku zahrá Pánko, ktorej texty piesni sú ako šité pre deti, keďže vznikli na základe zážitkov v rodine, pričom niektoré sú prevzaté z detských ľudových piesní a zopár textov napísali aj samé deti.

O 13.30 hod. sa dočkáte ruských mafiánských piesní, dekadentných valčíkov, patetického blues či škrípajúceho jazzu v podaní brnenskej kapely Urband. Garantujú pouličnú drzosť i kaviarenský sentiment! Hudobne o 16.00 hod. Trnavský rínek uzavrie domáca kapela White Melon, zložená zo šiestich talentovaných hudobníkov, ktorí tvoria energický electro-swing, pri ktorom žiaden divák nezostane len tak sedieť. 

Foto: kamarianphotography

Komentované prehliadky

Komentovaná prehliadka so skvelou sprievodkyňou Emíliou Valachovičovou sa už stala rínkovskou tradíciou. Ak sa s ňou stretnete pri súsoší na Nám. sv. Mikuláša o 14.30 hod., prevedie Vás starými trnavskými ulicami aj so zaujímavým výkladom ich histórie.

„Tešíme sa, že tentokrát sa do programu Trnavského rínku zapojilo ako náš partner aj Západoslovenské múzeum v Trnave,“ hovorí Matúš Hlinčík.

O 14.00 a o 15.00 hod sú pre návštevníkov a návštevníčky rínku pripravené komentované prehliadky domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského. Stačí prísť v danú hodinu na nádvorie Domu hudby.

Už len zostáva na Trnavský rínek prísť a poriadne si ho užiť s priateľmi a rodinou.

Trnavský rínek je organuzuje nezisková organizácia Bronco v spolupráci s Mestom Trnava.

PROGRAM:

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2017 19:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.