reklama

Jesenný Trnavský rínek bude už túto sobotu. Prinášame kompletný program

Celodenný program, krásne veci, tvorivé dielne a mnoho známych a priateľov uvidíte už túto sobotu 15. októbra 2016 od 9.00 do 17.00 hod na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša.

Pre deti sú pripravené divadielka, hudobné vystúpenia, ale i viaceré tvorivé dielne a výroba tekvicových strašidiel. Počas dňa sa deti zabavia na dvoch divadelných predstaveniach. To prvé o Jurkovi a prasiatkach začne ráno už o 9.30 hod a zahrá ho ujo Hoblina a jeho Divadielko pod hríbikom. Príďte si pozrieť príbeh o milých prasiatkach, ktoré pomôžu Jurkovi získať ruku prieberčivej princeznej.

Druhé divadielko začne po “obednom spánku” o 15.00 hod. Teátro Neline z Budmeríc pripraví interaktívne predstavenie Postrach Samko, na záver ktorého deti spolu s tetkou Betkou vyliečia ukričanú Viktorku aj nezbedníka Samka. A tak, ako to v rozprávkach býva, všetko dobre dopadne!

O zábavu sa postará i pruhovaná, veselá kapela Pánko, ktorá poteší deti na pódiu v parku o 16.00 hod.

Tým sa sprievodný program ani zďaleka nekončí. Park sa stane zázemím pre tvorivé dielne. Rozličné aktivity pre deti pripravujú lektorky z občianskeho združenia Naboso, Montessori škôlky Lollipop a Detského centra Jolie. Egreš Magazín chystá v čase od 10.00 – 11.00 hod skvelú dielňu pre deti od 5 rokov – vystrihovanie pohyblivých tučniakov – ilustrácií z knižky „Cesta domov“.

rinek-apr2016-5

Ilustračné foto: kamarianphotography.sk

Kvetka Žitná poobede naučí deti ako si vyrobiť veselé brmbolce na čapice i svetríky. “Takmer sto tekvíc nám sľúbil jeden z našich stálych predajcov zeleniny. Už týždeň s dobrovoľníkmi zbierame gaštany, šišky, listy a iné drobnosti, pomocou ktorých si budú môcť deti s rodičmi vyrobiť svoje rodinné strašidlá,” dopĺňajú organizátori z neziskovej organizácie Bronco.

Okrem detí sa na program môžu tešiť i dospelí. Čakajú ich výborné koncerty Taste of Brass Orchestra, Etnodance Connection či trnavský Gypsy Elegance. Samozrejme nebude chýbať ani komentovaná prehliadka s Emíliou Izakovičovou o 13.00 hod.

Kreatívne štúdio Cukru pripraví na rínku workshop “Magický cinemagraph”, na ktorom lektori prihlásených účastníkov naučia ako vytvárať cinemagraphy – pohyblivé fotografie, ktoré magickým spôsobom dokážu zachytiť okamih.

Na Trnavskom rínku sa predstaví aj jeden z projektov podporených cez Participatívny rozpočet pre Trnavu – Vedomá Trnava. Jeho cieľom je informovať a motivovať verejnosť k životu s čo najnižšou odpadovou stopou. Návody, motivačné grafiky, ale aj diela vytvorené priamo z odpadu si budete môcť pozrieť v ich prezentačnom infostánku.

Počas Trnavského rínku návštevníkov čaká už avizované širšie korzovanie po uzavretej Kapitulskej ulici.

Organizátori by týmto radi poďakovali všetkým obyvateľom Kapitulskej ulice a Mikulášskeho námestia za ochotu a trpezlivosť pri uzávierke a obmedzení dopravy na ulici. Zároveň upozorňujú, že do Kapitulskej ulice (popri parku) nebude počas konania trhu povolený vjazd autám. Odporúčajú preto auto odparkovať na niektorom z priľahlých parkovísk.

rinek-pl1

rinek-pl2

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2016 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jesenný Trnavský rínek bude už túto sobotu. Prinášame kompletný program”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.