reklama

Jesenný Trnavský rínek bude už túto sobotu. Prinášame kompletný program

Celodenný program, krásne veci, tvorivé dielne a mnoho známych a priateľov uvidíte už túto sobotu 15. októbra 2016 od 9.00 do 17.00 hod na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša.

Pre deti sú pripravené divadielka, hudobné vystúpenia, ale i viaceré tvorivé dielne a výroba tekvicových strašidiel. Počas dňa sa deti zabavia na dvoch divadelných predstaveniach. To prvé o Jurkovi a prasiatkach začne ráno už o 9.30 hod a zahrá ho ujo Hoblina a jeho Divadielko pod hríbikom. Príďte si pozrieť príbeh o milých prasiatkach, ktoré pomôžu Jurkovi získať ruku prieberčivej princeznej.

Druhé divadielko začne po “obednom spánku” o 15.00 hod. Teátro Neline z Budmeríc pripraví interaktívne predstavenie Postrach Samko, na záver ktorého deti spolu s tetkou Betkou vyliečia ukričanú Viktorku aj nezbedníka Samka. A tak, ako to v rozprávkach býva, všetko dobre dopadne!

O zábavu sa postará i pruhovaná, veselá kapela Pánko, ktorá poteší deti na pódiu v parku o 16.00 hod.

Tým sa sprievodný program ani zďaleka nekončí. Park sa stane zázemím pre tvorivé dielne. Rozličné aktivity pre deti pripravujú lektorky z občianskeho združenia Naboso, Montessori škôlky Lollipop a Detského centra Jolie. Egreš Magazín chystá v čase od 10.00 – 11.00 hod skvelú dielňu pre deti od 5 rokov – vystrihovanie pohyblivých tučniakov – ilustrácií z knižky “Cesta domov”.

rinek-apr2016-5

Ilustračné foto: kamarianphotography.sk

Kvetka Žitná poobede naučí deti ako si vyrobiť veselé brmbolce na čapice i svetríky. “Takmer sto tekvíc nám sľúbil jeden z našich stálych predajcov zeleniny. Už týždeň s dobrovoľníkmi zbierame gaštany, šišky, listy a iné drobnosti, pomocou ktorých si budú môcť deti s rodičmi vyrobiť svoje rodinné strašidlá,” dopĺňajú organizátori z neziskovej organizácie Bronco.

Okrem detí sa na program môžu tešiť i dospelí. Čakajú ich výborné koncerty Taste of Brass Orchestra, Etnodance Connection či trnavský Gypsy Elegance. Samozrejme nebude chýbať ani komentovaná prehliadka s Emíliou Izakovičovou o 13.00 hod.

Kreatívne štúdio Cukru pripraví na rínku workshop “Magický cinemagraph”, na ktorom lektori prihlásených účastníkov naučia ako vytvárať cinemagraphy – pohyblivé fotografie, ktoré magickým spôsobom dokážu zachytiť okamih.

Na Trnavskom rínku sa predstaví aj jeden z projektov podporených cez Participatívny rozpočet pre Trnavu – Vedomá Trnava. Jeho cieľom je informovať a motivovať verejnosť k životu s čo najnižšou odpadovou stopou. Návody, motivačné grafiky, ale aj diela vytvorené priamo z odpadu si budete môcť pozrieť v ich prezentačnom infostánku.

Počas Trnavského rínku návštevníkov čaká už avizované širšie korzovanie po uzavretej Kapitulskej ulici.

Organizátori by týmto radi poďakovali všetkým obyvateľom Kapitulskej ulice a Mikulášskeho námestia za ochotu a trpezlivosť pri uzávierke a obmedzení dopravy na ulici. Zároveň upozorňujú, že do Kapitulskej ulice (popri parku) nebude počas konania trhu povolený vjazd autám. Odporúčajú preto auto odparkovať na niektorom z priľahlých parkovísk.

rinek-pl1

rinek-pl2

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2016 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jesenný Trnavský rínek bude už túto sobotu. Prinášame kompletný program”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.