reklama

Trnavský rínek sa vráti do centra už túto sobotu

Na Divadelnej a Františkánskej ulici sa už túto sobotu predstaví približne sedemdesiat predajcov. Obe ulice budú celý deň patriť ľuďom – ich stretnutiam, príjemnému nákupu a jedlu.

Sprievodný program je na Rínku pripravený pre deti i dospelých. Deťom bude od už 09.00 patriť dvor Spolku sv. Vojtecha. O zábavu sa postará občianske združenie Nezábudka, ktoré pripravilo súťaže a hry pre väčšie i menšie deti. O 09.30 sa deti pobavia na divadielku o Medovníkovej chalúpke. Budú sa môcť hrať v medovníkovom domčeku, vymaľovať papierové medovníky a lepiť ich na chalúpku. Pre deti je pripravených množstvo hier a súťaží, takže sa určite zabavia.

Od 13.00 sa dvor premení na výtvarný ateliér umeleckej školy Pablo, ktorá si pripravila aktivity spojené s vesmírnou tématikou. Deti si budú vyrábať planéty a rakety, maľovať a vystrihovať. Pre deti sú pripravené aj tekvice, ktoré si budú môcť s pomocou svojich rodičov vyzdobiť.

rinek-m

Hudobný program na Františkánskom námestí odštartuje trnavská bluesová kapela Second band o 10.00. Kapela Dynamo Team Michala Štofeja oživí svojimi veselými rytmami ulicu o 13.00 hodine.

Okrem oficiálneho programu na ľudí čakajú aj rozličné dielne a kurzy organizované pri stánkoch. Kurzy má prichystané aj Dielnička u Zlatej Priadky a Materské centrum. Súčasťou Rínku bude i burza kníh, kde knižky privezie viac ako desať predajcov a autorská čítačka vo dvore Spolku. Ľudia si budú môcť odpočinúť v oddychovej zóne pri pitnej fontánke a pochutnať si na šporheltových dolkách, dyňovej polievke, pečených zemiakoch alebo štrúdľach a lokšoch. Pripiť si suchovským vínom, trnavským pivom alebo čajom a punčom. Predstavíme aj Experiment Orbis, ktorého súčasťou je i naše združenie,“ hovoria organizátorky z neziskovej organizácie Bronco.

Program Trnavského rínka 12. októbra 2013:

rinek-program

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2013 10:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.