reklama

Trnavský rínek prichádza v jarnom šate. Už budúcu sobotu

Prvý tohtoročný Trnavský rínek sa uskutoční v sobotu 12. apríla 2014 v historickom centre mesta – na Divadelnej a Františkánskej ulici od 9. do 16. hodiny.

Veríme, že aprílový Rínek prinesie do centra mesta závan jari v podobe veľkonočných dekorácií, prvej jarnej zeleniny, byliniek a kvetín,” hovorí organizátorka Júlia Č. Oravcová a pokračuje: „Kvety patria na trhoviská, preto sme radi, že aj Rínek rozšíril svoju ponuku o trvalkovú škôlku.“

Ani tentotraz nebude chýbať pestrá ponuka namiešaná tak, aby si každý našiel na Rínku to svoje. Návštevníci budú môcť nakúpiť až u 85 predajcov.

Ochutnať budete môcť chrumkavé koláče, výborné rezance, kaukazský chlieb alebo domáce sirupy a lokálne vína.

rinek-dvor
K Trnavskému rínku neodmysliteľne patrí aj sprievodný program na nádvorí Spolku sv. Vojtecha

Tradične sa môžete tešiť i na pískacie tričká, ručne robené hračky, čokolády, mydlá, krásne šperky a obľúbenú burzu kníh. V uliciach Trnavy bude znieť príjemná hudba a pripravená bude i literárna čítačka.

Naďalej spolupracujeme s rôznymi lokálnymi neziskovými organizáciami a združeniami, ktoré budú na Rínku ponúkať svoje výrobky, pričom zisk z predaja pôjde na podporu ich aktivít,” dodáva Mirka Hlinčíková.

Na trhu tak bude mať svoj stánok napríklad aj Združenie na ochranu zvierat, Krízové stredisko pre deti a Dom sociálnych služieb pre dospelých. Združenia sa po prvýkrát budú prezentovať v stánkoch, na ktoré získala nezisková organizácia Bronco financie zo zbierky projektu Experiment Orbis.

V rámci už tradičného „detského dvora” na nádvorí Spolku sv. Vojtecha bude pripravený celodenný pestrý program, kde si deti pod vedením zručných lektorov vytvoria vlastné nápadité ozdoby s tematikou jari a Veľkej Noci.

Zábavné hry a aktivity vystriedajú tri rozprávkové divadelné vystúpenia. Deti si okrem hranej rozprávky s pestrými kostýmami a kulisami budú môcť po poprvýkrát pozrieť aj bábkové divadielko.

Organizátori sa tešia na všetkých, ktorí sa rozhodnú spríjemniť si jarný sobotný deň na Trnavskom rínku. Pevne veria, že aj tentoraz vyjde počasie a pritiahne do ulíc centra mesta množstvo ľudí.

Plagát:
rinek-apr-plag

Ulož ako PDF
Napísal 2. apríla 2014 11:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský rínek prichádza v jarnom šate. Už budúcu sobotu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.