reklama

Na Trnavský rínek príde aj drak

O tom, že aj s drakom môže byť zábava, sa môžu presvedčiť deti už túto sobotu 12. apríla. Organizátori Trnavského rínku opäť mysleli aj na najmenších návštevníkov a pripravili pre nich celodenný program na nádvorí Spolku sv. Vojtecha, po prvýkrát aj s bábkovým divadlom.

O 10.00 h predstaví sympatická rodina Pilátovcov z divadla Animare Silva svoj veršovaný príbeh „O tom, ako sa Jano s drakom porátal“.

Veselé predstavenie plné napätia a humoru určite pobaví malých aj veľkých. „Manželia Pilátovci si drevené marionety vyrábajú ručne a je úžasné vidieť ich precíznu prácu s drevom zblízka. Po predstavení si budú môcť deti bábky poobzerať, prípadne si vyskúšať, že ovládať draka na šnúrky vôbec nie je také jednoduché, ako sa zdá,“ hovorí organizátorka podujatia Miroslava Hlinčíková.

rinek-nadvorie
Celodenný program pre deti bude prebiehať na nádvorí Spolku sv. Vojtecha

V priebehu dňa sa nádvorie zmení na divadelnú sálu pod holým nebom ešte dvakrát.

Bábkové divadlo vystrieda divadlo občianskeho združenia Nezábudka, ktoré o 11.30 a o 14. hodine zahrá milovníkom rozprávok obľúbenú klasiku od Hansa Christiana Andersena „Palculienka“.

Medzi predstaveniami bude nádvorie slúžiť ako oddychová zóna s dielničkami výtvarného odboru Pablo a n.o. Nezábudka, kde si budú môcť deti vyrobiť jarné dekorácie a ozdobiť si nimi doma detskú izbu.

Júlia Č. Oravcová dodáva: „Samozrejme, deti na Rínku nenecháme hladné. Maminky im môžu na Rínku kúpiť k tvorivej práci vynikajúce orechové dolky, mrkvové taštičky či iné domáce koláče od našich predajcov, aby sa im lepšie vystrihovalo, lepilo či maľovalo.“

Po 15. hodine bude patriť dvor mladej literárnej tvorbe a svoje diela nám počas literárnej čítačky predstavia Ivona Pekárková a Lenka Segiňová. Svoj knižný debut „IPŠKVRK“ zase uvedie Laco Machovič.

Ulica ožije aj hudbou, do trhovej atmosféry nám zahrá trnavské jazzové Miloš Bihári Trio a príjemné tóny gitary a huslí.

PROGRAM TRNAVSKÉHO RÍNKU V SOBOTU 12. APRÍLA 2014:
TR_april_program

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2014 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Trnavský rínek príde aj drak”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.