reklama

Jesenný Trnavský rínek bude v centre mesta 12. októbra

Divadelná a Františkánska ulica v centre mesta už v sobotu 12. októbra privítajú jesenný Trnavský rínek, organizovaný neziskovou organizáciou Bronco. Sobotný trh sa uskutoční v čase od 9. do 16. hodiny.

Na výzvu pre predajcov, ktorú organizátorky vyhlásili ešte v júli, zareagovalo veľmi veľa záujemcov, a preto sa môžu návštevníci Rínku tešiť na vyše šesťdesiat predajcov.

Okrem tých overených sa predstaví aj množstvo nových tvárí. Návštevníci Rínku si budú môcť kúpiť ručne vyrábané šperky, textilné výrobky, keramiku, ale aj rôzne chutné produkty ako domáce sirupy, džemy, korenie, bylinky a koláče.

rinek2-1

Jedným z cieľov Rínku je podnietiť ľudí k aktivite a zviditeľniť lokálnych výrobcov a predajcov. „Našou snahou je podporiť malých výrobcov a producentov, ukázať ľuďom, že aj v Trnave a okolí funguje viacero šikovných ľudí,“ hovorí organizátorka Júlia Č. Oravcová.

Okrem predajných stánkov návštevníkov opäť čaká po celý deň i sprievodný program.

Nádvorie Spolku sv. Vojtecha v jesenných farbách sa zmení na detský dvor s bohatým programom. Pre deti budú pripravené divadielka, výtvarné dielne a súťaže. Na ulici bude znieť pouličná hudba, vystúpi trnavská hudobná kapela a bude pripravená literárna čítačka. Viacerí predajcovia chystajú zaujímavé workshopy pre deti a dospelých.

Veríme, že 12. októbra spolu s babím letom prídu do ulíc ľudia s dobrou náladou nakúpiť a posedieť si v príjemnej atmosfére historickej ulice,“ dopĺňa Mirka Hlinčíková.

rinek2-2
Druhý diel obnoveného rínku privíta 60 predajcov

Pri pitnej fontánke budú pripravené lavičky na sedenie a Trnavský rínek sa posunie o niečo hlbšie do Františkánskej ulice.

Svoj priestor na Rínku bude mať aj burza kníh a  rozličné neziskové organizácie, ktoré v Trnave pôsobia. Trnavský rínek finančne podporila Nadácia Intenda.

FOTO: Veronika a Peter Velickí

Plagát:
rinek-plagat

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2013 8:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.