reklama

Jesenný Rínek bude opäť na Kapitulskej ulici

V sobotu 18. októbra 2014 bude najkrajšia ulica v meste opäť patriť Trnavskému Rínku. Už samotná videopozvánka plná gaštanov je predzvesťou jesennej ladenej atmosféry, ako aj výbornej ponuky desiatok predajcov.

Návštevníkov čaká v sobotu 18. októbra v čase od 9. do hodiny poletujúce lístie, pečené gaštany, chutné koláče aj domáce džemy.

Ponúkať svoj tovar na Rínek príde približne osemdesiat predajcov. Okrem tradičných obľúbených sa predstavia aj nováčikovia, ktorí budú na Rínku predávať po prvýkrát. Ako vraví organizátorka Mirka Hlinčíková, o predaj na Trnavskom rínku je čoraz väčší záujem.

„Aj tentokrát nám prišlo približne 130 žiadostí a je veľmi ťažké z nich vyberať. Zistili sme, že v Trnave a okolí žije veľmi veľa šikovných a kreatívnych ľudí,“ skonštatovala.

rinek
Júnový Rínek na Kapitulskej sa páčil, októbrový bude na rovnakom mieste

Do výberu noviniek sa prvýkrát dostali ručne robené svadobné oznámenia, patchworkové deky a domáce džemy od Mišky varené podľa receptov starých mám.

Organizátorka Júlia Č. Oravcová pokračuje: „Džemy nás zaujali, lebo majú nielen krásne balenie, ale sú aj veľmi dobré a chuťovo netradičné, napr. v kombinácii čerešní a ruží. Gurmánov určite potešíme aj ďalšou novinkou – Poľnou kuchyňou, v ktorej môžu okoštovať hovädzí sendvič so slaninou marinovanou v káve a mede, či cícerové hranolky“.

Na Rínku nájdu návštevníci podľa slov organizátoriek aj krásne veci – originálne tričká, krásne šály a šatky, keramika, domáce mydlá a to všetko z kvalitnej domácej produkcie. Súčasťou trhu bude i burza kníh a platní a na Rínku sa už tradične predstavia aj viaceré trnavské neziskové organizácie.

Trnavský Rínek po úspešnej júnovej premiére ostáva na Kapitulskej ulici.

Premiestnenie Rínku z Divadelnej ulice malo podľa Mirky Hlinčíkovej veľmi dobré ohlasy. „Ľudia si pochvaľovali najmä väčší priestor, ktorý poskytla širšia ulica, ale i priľahlý park, ktorý ponúkal skvelé útočisko pre rôzne workshopy, ako aj príjemné posedenie v tieni stromov. Myslíme, že aj jesenné zafarbený park dodá Rínku svoje čaro.“

Návštevníkom Rínku zahrá do jesenného rytmu mladá progresívna kapela Carpet Cabinet, ktorú vystrieda milé folklórne rodinné zoskupenie Mazúrovcov z Košolnej. Deťom spestrí nakupovanie Divadielko Agape s rozprávkami Dúhový autobus a O lenivom lišiakovi. Nebudú chýbať ani kreatívne dielničky, ktoré zastrešuje Súkromná základná umelecká škola Pablo. O celý priebeh a výzdobu Trnavského rínku sa opäť postará skupina dobrovoľníkov zoskupených okolo neziskovej organizácie Bronco.

VIDEOUPÚTAVKA:

PLAGÁT:
RINEK-OKT14

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2014 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.