reklama

Jesenný Rínek bude v polovici októbra vo väčšom priestore

Návštevníci Rínku budú mať 15. októbra 2016 viac priestoru na „korzovanie“ po Kapitulskej. Stánky obľúbeného mestského trhu sa presunú aj na hornú časť historickej ulice.

Dobrovoľníci z neziskovej organizácie Bronco sa rozhodli v spolupráci s mestom Trnava pristúpiť k tejto priestorovej zmene na základe reakcií fanúšikov na Facebooku a podnetov z vyplnených online dotazníkov.

“Záujem o Rínek narastá, a tak sme sa rozhodli využiť potenciál Kapitulskej ulice naplno. Záleží nám na tom, aby si návštevníci podujatie užili, vychutnali si čas na rozhovor, inšpiratívny nákup so šálkou čerstvej kávy, a krásne miesto, akým Kapitulská ulica a priľahlé námestie je,“ vysvetľuje Júlia Č. Oravcová.

Trnavský rínek sa uskutoční v tradičnom čase od 9.00 do 17.00 hod. Svoje výrobky predstaví stovka malých a stredných výrobcov zo Slovenska.

rinek-kap1
Zaujímavé výrobky, dobré jedlo, koncerty a stretnutia známych. Aj o tom je Trnavský rinek

Foto: kamarianphotography.com

Okrem obľúbených koláčov, sladkostí, paštét a čerstvej kávy môžete v gastro zóne na Mikulášskom námestí a hornej časti Kapitulskej ulice ochutnať remeselnú trnavskú Bylinkolu, pastrami sendviče, fish&chips, japonské pirôžky, ale aj ručne liatu čokoládu, či bábovky. Zahreje aj horúci chai latté a potešia sladké dezerty, ale aj zdravé nesladené sušienky, domáce orechové nátierky, lokálne vína, či rakytníkové výrobky.

Silné zastúpenie majú na Rínku originálne módne kolekcie pre celé rodiny, štrikované čiapky, rôzne handmade drobnosti ako smaltované hrnčeky, prírodná kozmetika, drevené hračky, notesy, tašky a čelenky. V ponuke budú aj jesenné vence a aranžmány z kvetinového ateliéru a domáce džemy, či bylinkové čaje, ktorými je dobré sa zásobiť na jeseň.

Brošňa v tvare húsenice či betónové náušnice

V tohtoročnej pestrej ponuke šperkov nájdete kožené, drevené, textilné náhrdelníky, šperky z krištáľovej živice, betónu, či inšpirované ríšou hmyzu. „Na Rínku radi dávame priestor nápadu, novým materiálom a autorskému spracovaniu“, dodáva Miroslava Hlinčíková a do pozornosti dáva aj prírodné a steampunkové šperky Andreja Kvačeka, inšpirované prírodou, recykláciou a strojmi.

Na Trnavskom rínku majú svoje stále miesto aj neziskové organizácie, ktoré môžete podporiť nákupom výrobkov z ich dielní, napríklad mydiel z kozieho mlieka, ručne vyrobených vtáčích búdok alebo drobných koláčikov.

Veselé rytmy, dielne i komentovaná prechádzka

Hudobne otvorí podujatie o 10.30 hod skvelý Taste of Brass Orchestra, ktorý na obed vystrieda na improvizovanom javisku v parku bubnové prekvapenie Etno projekt.

“V rezkých rytmoch bude o 13.30 hod pokračovať aj osemčlenná kapela Gypsy Elegance z Trnavy. Niektorí jej členovia dokonca bývajú priamo na Kapitulskej,” dopĺňa Matúš Hlinčík. Svoje chytľavé pesničky zaspieva nielen detským divákom aj obľúbený pruhovaný Pánko o 16.00 hod.

rinek-kap3

Foto: kamarianphotography.com

V parku pod stromami, medzi farebným lístim nájdete kreatívne dielne a výtvarné workshopy. V dielni Egrešu si deti môžu vystrihnúť rozprávkovú postavičku a so šikovnými lektorkami z o. z. Naboso zase vyrobiť trpaslíka či lesné líšky. Po celý deň budú v parku k dispozícii tekvice na vyrezávanie a zdobenie, ktoré si deti budú môcť odniesť aj domov.

Organizátori ani tentokrát nezabudli na historických nadšencov. Skúsená sprievodkyňa Emília Izakovičová opäť pripravila komentovanú prehliadku o archeologických skvostoch Trnavy okolo kostola sv. Mikuláša a plánoch na zatraktívnenie tohto priestoru.

Okrem koncertov, nákupov a dobrého jedla či pitia sa môžete tešiť aj na náhodné a plánované stretnutia a príjemnú jesennú atmosféru v centre Trnavy.

rinek-kap2

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2016 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

26 komentárov pre “Jesenný Rínek bude v polovici októbra vo väčšom priestore”

 1. 1
  Peter says:

  Minulý rok, aby sa lepšie nakupovali predražené produktíky, hrali ovčanom, čo celý život naháňajú nejaké trendy – tentokrát “hand made bio retro 1.ČSR trend” … židovská kapela Klezmer band – Kauf músen šlápat. Tentokrát vsadili na pritiahnutie kupujúcich búchaním bubnov a cigáni zahrajú tiež nejaké rezké melódie do tempa – nech gádži pusťá rýchlo lówe. Podstatné je sa štýlovo obliecť a ísť sa ukázať. Keďže sa jedná o neochazarskú akciu, na slovenskú ľudovú muziku zabudnite. Slováci sú len na platenie.

  • 1.1
   Kocur Felix says:

   Počuli sme vľúdne slovo pravého, hrdého a milujúceho Slováka, nebojím sa povedať Sloväna.
   Najlepšie by bolo celú tú zberbu z Rínka naložiť do vagónov a potom do táborov, čo? To by bolo sveta žiť na tom našom krásnom Slovänsku. Na pláž, ty primitív.
   A pozdravuj Edka ;-)

  • 1.2
   Heisenberg says:

   A? Čo “im” mal hrať Krátky proces alebo Judenmord?
   Musí to byť ubíjajúce, že by ste aj chceli chodiť na tie super akcie, na nejakú tú kultúru, vybehnúť si do mesta a tak, len vás tam v tých zelených tričkách asi nikto nechce.
   Peter, treba možno napísať Mišúnovi alebo Vaskému, nech vám spravia piknik v ružovej záhrade pri Trnávke napríklad, porozkladáte hnedé deky, rodinky pekne nahodené (v porádnych tričkách samozrejme) a Rogel vám môže do toho ziapať slove(ä)nské trávnice…
   Za kebab a za národ!

  • 1.3
   Juraj says:

   :D Tak to chce guráž, takto sa mentálne vyvracať :D Že neochazarská akcia :D Chcem vidieť, čo človek za týmto nickom (ak je to vôbec reálny človek) robí pre mesto, krajinu alebo aspoň svoje okolie. Asi nič. Ľudia s takýmito bludmi v hlave sú väčšinou najneproduktívnejší občania.

 2. 2
  multi says:

  Kašlať na Rínek konečne tu máme multi-kulti
  Biháriová , Klempara, Pallang, LGBTI, osobnosti, dúhovy pride – možno ani nepríde, nepracujúci, paraziti, darmožráči, mimovládky, cirkusanti
  Konečne náš Malý multi-kulti Rím.
  Ozaj a móžem si kúpiť cigánsku ? Nebudem mať z teho zle ?

 3. 3
  Peter says:

  … v prípade nepriaznivého počasia sa stánky presunú do blízkych Synagóg a Hrubého kostola. Tam majú s predajom (židovského boha Jahveho) najlepšie skúsenosti. PR akcie zabezpečujú Felix a Heisenberg (typicky slovenské mená). Akcia je len pre platiacich ovčanov Slovákov. Zhodou okolností sa pred mesiacom v Synagóge na Kérkach pre život tiež zbieralo od Slovákov na vyššie ciele do chazarských peňaženiek. Tak já Ti pak nevím Karle … do akcií pre ľudí, kde nešuštia € sa im nejako nechce. To mám už asi tú paranoju.

  http://www.gjk.sk/sk/aktivity/archiv-aktivit/2016/kerky-pre-zivot/

  http://www.trnavskyhlas.sk/c/14681-trnavsky-rinek-bude-aj-v-decembri-presunie-sa-do-interieru.htm

  • 3.1
   Kocur Felix says:

   Peťo, a teba na tom úrade z verejných peňazí platia za čo? Tvoja pracovná náplň je strašenie židmi, surfovanie a vybľakovanie po internete, šírenie nenávisti a pod.? Máte tam nejaký nový ultratajný odbor hrdých Slovänov a ty strážiš internety?

 4. 4
  občan says:

  V článku chýba údaj koľko dostane mesto Trnava za prenájom poskytnutého priestoru v čase od 9.00 hod. do 17.00 hod.
  Alebo mesto Trnava poskytuje daný priestor zdarma ?
  Michal Štrbík ako organizátor z neziskovej organizácie Bronco a signatár Iniciatívy Trnava pre všetkých nám dá dúfam relevantnú odpoveď.

 5. 5
  parking says:

  Ja platím za parking 2×3 m 0,50 €/hod aj začatú
  Koľko stojí celá ulica 250 m x 24 m = 6000 m2 ? 500 €/hod x 8 hod = 4000 €
  Dúfam, že za túto komerčnú akciu sú už eurá na účte mesta.

 6. 6
  bezzisku says:

  Robia to 4x do roka to je 16.000 €
  To sú tie “neziskovky” – zisk sebe. Na čo sa hrajú ?
  Terasy a sedenia neplatia celý rok ?
  A jarmočníci sú v sobotu a nedeľu zadara ?
  A môže sa predávať alkohol a pivo ? Budú tam predsa extrémne neziskové osobnosti. Čo keď sa pobijú o vtáčie búdky ?
  Prečo dávajú priestor nápadu, čo keď náhodou niekomu niečo napadne ? Čo potom ?

 7. 7
  Miro says:

  No a čo obyvatelia Kapitulskej. Ako sa dostanú domov, svadobčania do kostola. Trojičné námestie je podľa mňa oveľa lepšie miesto na tieto akcie. Nikoho tam neobmedzia. Parčík na Kapitulskej je uprataný len pred rínkom. Inak tam môže byť celý rok nasrané..
  .

 8. 8
  Hypso says:

  Zostáva z toho drahá akcia pre hipsterov.

 9. 9
  jozin says:

  vajcaci :D sak ked sa vam lubi chodte na rynok, ked sa nelubi nechodte, joj. a je vybavene.:D

 10. 10
  Neochazar says:

  Sranda, že títo ľudia, ktorí organizujú ten neochazarskí (WTF?!), prozápadný, slniečkársky rínok, reprezentujú Trnavu (resp. Slovensko) 1000x lepšie ako všetci títo skonšpirovaný, rusofilný komunisto-nacisti, či čo to je za nezmyselnú zberbu.

 11. 11
  singulár says:

  Slovo zberba skloňujeme podľa vzoru žena.

  V nasledujúcej tabuľke sú vyskloňované tvary slova “zberba” podľa vzoru žena:
  Pád Singulár (j.č.)
  1. N:Nominatív (kto? čo?) zberba
  2. G:Genitív (z koho? z čoho?) zberby
  3. D:Datív (komu? čomu?) zberbe
  4. A:Akuzatív (vidím koho? čo?)zberbu
  5. L:Lokál (o kom? o čom?) zberbe
  6. I:Inštrumentál (s kým? čím?)zberbou

  Plurál (mn. č.)
  zberby
  zberb
  zberbám
  zberby
  zberbách
  zberbami
  Neochazar a spol. si môžu vyskloňovať:
  bagáž – banda – čeliadka – čvarga – háveď – lúza – pliaga – svoloč – chrapač – chamraď – háveď – zgerba – zberba
  náckovia – extrémisti – magori – primitívni – sprostí – mentálne zaostalí – povaľači
  mlčiace stádo – polointelektuálny kaviarenský povaľači – mimovládky –
  mediálne prostitútky – havloid
  Paranoja je nekonečná !!

  • 11.1
   Neochazar says:

   Pán Singulár,

   ďakujem Vám za postreh a hlavne za veľmi jednoznačnú a objasňujúcu odpoveď. Celý svoj príspevok som si skontroloval a našiel som si gramatickú chybu, ktorá dokonca ušla aj človeku takej kapacity ako ste Vy. Keď som ironicky pomenoval rínek ako “neochazarskí”, som použil nesprávne í/ý – správne malo byť neochazarský rínek. Za chybu sa ospravedlňujem. No bohužiaľ nechápem Váš komentár ohľadne skloňovania slova zberba, pretože ak prihliadnem na Vami prezentovaný fakt, že sa slovo “zberba” skloňuje podľa vzoru “žena”, tak v mojom slovnom spojení : “(čo je to za) nezmyselnú zberbu!” sa chyba nenachádza.

   K tej ďalšej časti – nadávky vynechám. Nie som jediný aktivista, ktorému sa nacizmus, komunizmus, homofóbia a Putinov diktátorský imperializmus nepáči. Ale samozrejme rozviniem Vaše prívlastky.

   “povaľači” – som presvedčený, že ja ako jednotlivec odvádzam formou mzdových odvodov do štátneho rozpočtu oveľa viac ako 90% Eduardov SBSkárov, Mazúrekovcov, Vasky Jugend a pod.

   “mlčiace stádo” – neviem či to, že odmietam konšpiračné názory z portálov ako hlavné správy, slobodný vysielač, zem a vek robí zo mňa člena tzv. mlčiacho stáda
   “polointelektuálny kaviarenský povaľači” – do kaviarní nechodím, kávu neobľubujem.
   “mimovládky” – z mimovládiek som za svoj názor nikdy nedostal ani euro, na rozdiel od ĽSNS
   “mediálne prostítútky” – neviem či toto zahŕňa učebnicu dejepisu pre základné školy ako médium, ale nie som si vedomý toho, že by zo mňa zdravý rozum robil mediálnu prostitútku.
   “havloid” – Havla som vždy bral ako disidenta, ktorý prispel k pádu komunizmu v Československu. Bohužiaľ jeho prezidentskú kariéru ani život po nej som nesledoval a nebral som ho ako názorotvornú osobu.

   Ak som niečo vynechal z Vášho komentáru, mrzí ma to – ostatné mi nedávalo zmysel.

   Samozrejme sa chcem vopred ospravedlniť za možné preklepy a gramatické chyby.

 12. 12
  singulár says:

  Pán Neochazar,

  vôbec mi neišlo o gramatiku a preklepy, touto formou som chcel odkloniť debatu v štýle používania uvedených pejoratívnych slov a synoným.
  Mám rád príspevky vtipné a k veci. Možno by sme všetci mohli uzavrieť dohodu, že sa vrátime k zdravému rozumu, kreativite a rešpektu.
  Howgh ! Svetu mier !

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.