reklama

Jesenný Rínek bude v polovici októbra vo väčšom priestore

Návštevníci Rínku budú mať 15. októbra 2016 viac priestoru na „korzovanie“ po Kapitulskej. Stánky obľúbeného mestského trhu sa presunú aj na hornú časť historickej ulice.

Dobrovoľníci z neziskovej organizácie Bronco sa rozhodli v spolupráci s mestom Trnava pristúpiť k tejto priestorovej zmene na základe reakcií fanúšikov na Facebooku a podnetov z vyplnených online dotazníkov.

“Záujem o Rínek narastá, a tak sme sa rozhodli využiť potenciál Kapitulskej ulice naplno. Záleží nám na tom, aby si návštevníci podujatie užili, vychutnali si čas na rozhovor, inšpiratívny nákup so šálkou čerstvej kávy, a krásne miesto, akým Kapitulská ulica a priľahlé námestie je,“ vysvetľuje Júlia Č. Oravcová.

Trnavský rínek sa uskutoční v tradičnom čase od 9.00 do 17.00 hod. Svoje výrobky predstaví stovka malých a stredných výrobcov zo Slovenska.

rinek-kap1
Zaujímavé výrobky, dobré jedlo, koncerty a stretnutia známych. Aj o tom je Trnavský rinek

Foto: kamarianphotography.com

Okrem obľúbených koláčov, sladkostí, paštét a čerstvej kávy môžete v gastro zóne na Mikulášskom námestí a hornej časti Kapitulskej ulice ochutnať remeselnú trnavskú Bylinkolu, pastrami sendviče, fish&chips, japonské pirôžky, ale aj ručne liatu čokoládu, či bábovky. Zahreje aj horúci chai latté a potešia sladké dezerty, ale aj zdravé nesladené sušienky, domáce orechové nátierky, lokálne vína, či rakytníkové výrobky.

Silné zastúpenie majú na Rínku originálne módne kolekcie pre celé rodiny, štrikované čiapky, rôzne handmade drobnosti ako smaltované hrnčeky, prírodná kozmetika, drevené hračky, notesy, tašky a čelenky. V ponuke budú aj jesenné vence a aranžmány z kvetinového ateliéru a domáce džemy, či bylinkové čaje, ktorými je dobré sa zásobiť na jeseň.

Brošňa v tvare húsenice či betónové náušnice

V tohtoročnej pestrej ponuke šperkov nájdete kožené, drevené, textilné náhrdelníky, šperky z krištáľovej živice, betónu, či inšpirované ríšou hmyzu. „Na Rínku radi dávame priestor nápadu, novým materiálom a autorskému spracovaniu“, dodáva Miroslava Hlinčíková a do pozornosti dáva aj prírodné a steampunkové šperky Andreja Kvačeka, inšpirované prírodou, recykláciou a strojmi.

Na Trnavskom rínku majú svoje stále miesto aj neziskové organizácie, ktoré môžete podporiť nákupom výrobkov z ich dielní, napríklad mydiel z kozieho mlieka, ručne vyrobených vtáčích búdok alebo drobných koláčikov.

Veselé rytmy, dielne i komentovaná prechádzka

Hudobne otvorí podujatie o 10.30 hod skvelý Taste of Brass Orchestra, ktorý na obed vystrieda na improvizovanom javisku v parku bubnové prekvapenie Etno projekt.

“V rezkých rytmoch bude o 13.30 hod pokračovať aj osemčlenná kapela Gypsy Elegance z Trnavy. Niektorí jej členovia dokonca bývajú priamo na Kapitulskej,” dopĺňa Matúš Hlinčík. Svoje chytľavé pesničky zaspieva nielen detským divákom aj obľúbený pruhovaný Pánko o 16.00 hod.

rinek-kap3

Foto: kamarianphotography.com

V parku pod stromami, medzi farebným lístim nájdete kreatívne dielne a výtvarné workshopy. V dielni Egrešu si deti môžu vystrihnúť rozprávkovú postavičku a so šikovnými lektorkami z o. z. Naboso zase vyrobiť trpaslíka či lesné líšky. Po celý deň budú v parku k dispozícii tekvice na vyrezávanie a zdobenie, ktoré si deti budú môcť odniesť aj domov.

Organizátori ani tentokrát nezabudli na historických nadšencov. Skúsená sprievodkyňa Emília Izakovičová opäť pripravila komentovanú prehliadku o archeologických skvostoch Trnavy okolo kostola sv. Mikuláša a plánoch na zatraktívnenie tohto priestoru.

Okrem koncertov, nákupov a dobrého jedla či pitia sa môžete tešiť aj na náhodné a plánované stretnutia a príjemnú jesennú atmosféru v centre Trnavy.

rinek-kap2

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2016 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jesenný Rínek bude v polovici októbra vo väčšom priestore”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.