reklama

Jesenný Trnavský rínek bude na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša v polovici októbra

Mestské trhy sú skvelou príležitosťou na stretnutie, príjemný nákup a nasatie jesennej atmosféry. Takým bude aj októbrový Trnavský rínek, ktorý sa uskutoční v sobotu 14. októbra 2023 od 9:00 hod. do 17:00 hod. na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša v Trnave.

Organizátorky z neziskovej organizácie Bronco pri výbere predajcov a predajkýň tentokrát kládli ešte väčší dôraz na lokálny, či regionálny pôvod. Aj preto, viac ako polovica zo 135 predávajúcich, pochádza z Trnavského kraja.

Námestie sv. Mikuláša sa opäť rozvonia dobrým jedlom, poctivou cukrárenskou výrobou, horúcou kávou, limonádami a všakovakými pochúťkami. Kúpite tu i lokálne malokarpatské vína, sirupy, orieškové maslá, oblátky či jablkovú šťavu priamo zo sadu.

Naplniť si môžete nielen svoju špajzu na zimu, ale potešiť sa i nejakou maličkosťou od šikovných slovenských tvorcov a tvorkýň, dobrou knihou či platňou z antikvariátu, krásnymi šatami, či veselou čiapkou. Bude toho opäť veľa pekného na obdivovanie i kúpu.

FOTO: Kamarian Photography

Trnavský rínek je okrem trhu, aj voľne prístupným, malým kultúrnym festivalom plným hudby a tvorivých dielní či divadelných predstavení pre deti. Aj teraz sa môžete tešiť na hudobnú všehochuť.

Hlavné pódium sa bude nachádzať na veľkých schodoch v parku a počas dňa tu vystúpi niekoľko kapiel. Doobeda dotvorí atmosféru slovenský alt-folkový pesničkár, ktorý hrá pod názvom Zabiť Františka, o 13:00 všetkých roztancuje trnavská rómska kapela Gypsy Elegance a poobede Kapitulskú rozozvučí pražské folk-popové duo s “vyladenými” textami Mladé perspektívni ryby.

Pre najmenších sú pripravené dve divadielka – o 11:00 bude s deťmi hľadať najväčší poklad na svete Kapitán Kotvička z divadla Agapé a na 15:00 sú naplánované Rómske rozprávky- zážitkové divadelné predstavenie so živou hudbou, netradičnými bábkami i posolstvom, ktoré na Rínek príde zahrať DivadloSpozaVoza.

Horný koniec Kapitulskej ulice bude patriť pouličným hudobníkom.

V parku na Kapitulskej sa budú počas celého dňa konať rôzne kreatívne workshopy a aktivity nielen pre deti. Kto nezaváha, bude si môcť dotvoriť a odniesť domov oranžovú tekvicu. Tvorivé dielničky si pripravia Ceruzko a Farbička, či Zlatá priadka. Malé aj veľké deti si budú môcť nechať zapliesť vrkoče a namaľovať tvár.

FOTO: Kamarian Photography

Ukrajinka Oksana Lukomska povedie tvorivý workshop – Petrykivska maľba- tradičný ukrajinský dekoratívny maliarsky štýl, ktorý sa používal na zdobenie stien domov a každodenných potrieb v domácnosti.

Trnavčanov, ale i neTrnavčanovov prevedie krásnymi uličkami centra mesta skvelá kunsthistorička Emília Valachovičová.

Atmosféru Rínku bude počas dňa prenášať do éteru aj obľúbené, lokálne Trnavské rádio.

Trnavský rínek vzniká aj za podpory mesta Trnava, Nadácie ZSE a Trnavského samosprávneho kraja. Je tvorený tak, aby si na ňom každý našiel “to svoje” a hlavne si užil skvelú atmosféru, ktorú tvorí genius loci historickej Trnavy a “rínkoví” návštevníci a návštevníčky z blízka i ďaleka.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2023 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.