reklama

Májový Trnavský rínek sa rozšíri z Kapitulskej aj na ulicu Mikuláša Schneidera – Trnavského

Jar je v plnom prúde a prípravy májového Trnavského rínku tiež. Bude sa konať 11. mája 2019 v už tradičnom čase od 9:00 – 17:00. Novinkou bude, že sa Rínek okrem Kapitulskej ulice a Mikulášskeho námestia rozšíri aj o uličku Mikuláša Schneidera – Trnavského.

V máji sa môžete tešiť na 130 lokálnych tvorcov a výrobcov, pričom veľa značiek sa na Rínku ocitne vôbec po prvýkrát. Okrem už známych predajcov pouličného jedla, budete môcť ochutnať vína od lokálnych vinárstiev, remeselné pivá, aróniovu šťavu a veľa slaných aj sladkých dobrôt. Na Rínku sa nezabúda ani na vegetariánov, vegánov, či celiatikov – určite si budú mať z čoho vybrať.

Rovnako aj ponuka predávaných výrobkov od rôznych tvorcov a výrobcov bude viac než pestrá. Ako vždy ju svojím tovarom doplnia aj burzisti a antikvariátnici a tiež neziskové organizácie, ktorým na Rínku organizátori dávajú priestor, aby mohli prezentovať svoje aktivity a dostali sa do širšieho povedomia ľudí.

Veľkou novinkou májového Rínku bude jeho rozšírenie do uličky M. Schneidera – Trnavského.

„Rínek má z roka na rok čoraz viac návštevníkov a máme pocit, že sú Kapitulská ulica aj Mikulášske námestie v istých momentoch skutočne preplnené. Rozhodli sme sa preto trh potiahnuť aj do ulice Mikuláša Schneidera Trnavského,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Mirka Hlinčíková.

Ilustračné foto

Ulica bude plná stánkov s občerstvením, celý deň na nej budú hrať pouličné hudobné zoskupenia a tiež tu bude aj menšia oddychová zóna, kde si budete môcť vychutnať koláčik, či kávičku.

Organizátori trhu sa spojili so Západoslovenským múzeom v Trnave, ktoré v doobedných hodinách sprístupní dvor Domu hudby a pre deti pripraví výtvarné dielne na výrobu darčeka ku Dňu matiek. Keďže s Kapitulskou susedí i samotná budova Západoslovenského múzea, poobede vás sprievodkyňa prevedie týmto pôvodným kláštorom Klarisiek.

Na Rínku budete môcť spoznať Trnavu o niečo lepšie. O mestskom opevnení Trnavy, teda jeho hradbách, návštevníkom porozpráva skúsená trnavská sprievodkyňa Emília Valachovičová.

Živé vysielanie Trnavského rádia priamo z trhu bude skvelou možnosťou ako nasať rínkovskú atmosféru, i keď sa trhu náhodou nemôžete zúčastniť.

Moderátori Trnavského rádia budú počas dňa robiť živé vstupy s návštevníkmi, prizvú si na rozhovor zaujímavých predajcov, či sprostredkujú poslucháčom dianie na trhu. Organizátori veria, že sa skvelú atmosféru Rínku podarí preniesť aj prostredníctvom éteru Trnavského rádia.

Počas celého dňa bude pripravený program pre veľkých aj malých. Atmosféru dotvoria koncerty skvelej folk-punkovej Hańby z Krakowa, veselého Džumeleca z Košíc i lokálnej kapely Impaco Trio, či 20-členného detského súboru z Coburgovej Romane čhavore jilestar.

Pripravené budú i detské divadielka, či celodenné kreatívne dielničky a workshopy v parku, kurz kváskovania, akro jógy, cvičenia s deťmi či jazyková kaviareň.

A ak si vaše deti radi čítajú, Divadlo Jána Palárika spolu s kníhkupectvom Martinus pre ne pripraví v parku na Kapitulskej interaktívne čítanie kníh spolu s hercami. Tento ich pekný projekt sa volá ČÍ TAM, či tu.

Májový Rínek bude opäť plný stretnutí a tej najmilšej trnavskej atmosféry.

Trnavský rínek organizuje n.o. Bronco v spolupráci s mestom Trnava.

(ts)


Ulica M. Schneidera – Trnavského

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2019 18:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.