reklama

Prvý tohtoročný Trnavský rínek na Kapitulskej sľubuje retro dizajn a bohaté chute

Do mesta už opäť 16. apríla 2016 prichádza obľúbený Trnavský rínek. Sľubuje bohaté menu – gastronomické aj dizajnové.

Podľa slov organizátorov sa na prvý tohtoročný Rínek, ktorý sa bude konať na Kapitulskej ulici, prihlásil rekordný počet 160 predajcov a do finálneho výberu sa dostalo 90 z nich.

„Radosť máme aj z nových objavov. Príkladom je modrotlač Mateja Rabadu, ktorý v spolupráci s módnou návrhárkou Mišenou Juházs vytvorili naozaj nádherné metráže, retro tričká aj kravaty. V Trnave sa prvýkrát predstaví aj Magaela so svojimi nádhernými kvetinovými čelenkami a venčekmi,“ vymenúva Júlia Č. Oravcová.

Návštevníci Rínku nájdu v ponuke niekoľko desiatok nových produktov, ale chýbať nebudú ani obľúbené značky, ktoré k podujatiu patria už od samotného vzniku akcie.

Podujatie trvá od 9.00 do 17.00 hod a bude zasahovať aj na Mikulášske námestie, kde bude popri knižnej burze a predaju jarnej zeleniny aj pomerne veľká gastro zóna.

rinek-kapitulska
Rínek na Kapitulskej ulici sa teší veľkému záujmu

Medzi tradičných „ťahúňov“ tejto gastronomickej časti Rínku určite patria šporheltové dolky, domáce limonády, ale aj rôzne koláčiky, chutné lokše, paštéty a luxusné čokolády.

„Pribudli nám párance, domáce gnocchi, burritos a bábovky od jednej sympatickej Trnavčanky, ktorá okrem tradičnej mramorovej pečie veľmi lákavé chuťové kombinácie, ako napríklad jablkovú bábovku s badiánom či citrónovo-rozmarínovú. To určite stojí za vyskúšanie,“ vymenúvajú organizátori z tímu Bronco.

Kto bude v sobotu ráno na Rínku potrebovať životabudič, v rámci predajnej zóny bude niekoľko možností na vynikajúce espresso z čerstvo upraženej kávy.

Okrem príjemného nakupovania sa dobrovoľníci z neziskovej organizácie Bronco postarali aj o celodenný sprievodný program.

„Ulicou bude znieť hudba a na Rínku vystúpi skvelý Preßburger Klezmer Band, trnavské jazzové Impaco Trio a folklórna ženská skupina Veterán. Deti potešia dve divadelné rozprávky a v priľahlom parku sa budú môcť väčší i menší  návštevníci Rínku zapojiť do dielní a workshopov. Aktivity pripravia ich dobrovoľníci z OZ zaHRAnice, Jazykovej školy Asmina, Dielničky u Zlatej priadky a centra Jolie,“ priblížil Matúš Hlinčík.

V spolupráci s jazykovou školou Harmony organizátori chystajú aj diskusie. „Na Rínku chceme dať priestor pre interakciu o témach, ktoré sa v Trnave dejú a sú aktuálne,“ pripomína.

Na dvore jazykovej školy Harmony sa ľudia budú môcť zapojiť do debaty o dobrovoľníctve (12.00 hod) a o umení vo verejnom priestore – mestských zásahoch v Trnave (14.30 hod).

Tak ako minulý rok, aj tentoraz je pripravená komentovaná prehliadka mestom s Emíliou Izakovičovou, ktorá začne o 13.30 hod od detského pódia. So sprievodkyňou návštevníci poodhalia zákutia Trnavy západne od diania Trnavského rínku.

V roku 2016 Trnavský rínek oslavuje už štvrté narodeniny a organizátori pri tejto príležitosti vytvorili na internete štvorminútový online dotazník, v ktorom mohli ľudia celý mesiac reagovať na otázky týkajúce sa predajcov, ponúkaného tovaru, gastro zóny, tvorivých dielní i sprievodného programu.

Vyjadriť sa tiež mohli k miestu konania podujatia a poriadku na ulici počas akcie. „Dostali sme skvelú spätnú väzbu a výborné nápady na zlepšenie trhu. Niektoré sa nám podarilo zapracovať už na aprílovom Rínku: viac sedenia v gastro zóne a v parku, viac smetných košov a rôznorodejšie workshopy. Na iných ešte budeme musieť zapracovať. Veríme, že aj vďaka ochote ľudí bude Trnavský Rínek zase o niečo lepší,“ uzatvára organizátorka Mirka Hlinčíková.

(TS)

rinek-apr-2016
spozavoza

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2016 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvý tohtoročný Trnavský rínek na Kapitulskej sľubuje retro dizajn a bohaté chute”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.