reklama

Letný Trnavský rínek sa sťahuje na Kapitulskú ulicu

Trnavský rínek sa sťahuje sa na nové miesto. Už 28. júna 2014 budú môcť Trnavčania zažiť atmosféru obľúbeného mestského trhu na jednej z najkrajších historických ulíc Trnavy – na Kapitulskej.

Organizátori trh premiestnili aj na základe viacerých reakcií návštevníkov Rínku, a z potreby širšieho priestoru.

„Úmyselne sme si vybrali Kapitulskú ulicu, ktorá je napriek svojej atraktívnosti a špecifickej atmosfére len málo využívaná obyvateľmi pre trávenie voľného času. Chceme, aby ju ľudia zažili inak, aby sa stala aktívnym priestorom a miestom stretnutí,“ hovorí jedna z organizátoriek Júlia Čipčalová Oravcová.

Kapitulská ulica so svojou väčšou kapacitou a zeleným parčíkom v strede poskytuje nový rozmer aj pre sprievodné podujatia Rínku a celkovú organizáciu trhu.

kapitulska
Kapitulská ulica

Konaniu trhu bude prispôsobená aj doprava – horná časť ulice bude prejazdná v oboch smeroch a nebudú na nej parkovať autá. Na dolnej časti sa usídli trh so stánkami a programom.

Park poslúži ako oddychová zóna, kde sa budú môcť návštevníci osviežiť domácimi nanukmi, ovocím, limonádami, koláčmi či kávou a počúvať pritom príjemnú hudbu.

„Môžeme prezradiť, že na Rínku zaznejú napríklad piesne a šansóny z parížskych kaviarní hudobného zoskupenia Bon Bon trio,“ opisuje druhá z organizátoriek Mirka Hlinčíková.

Novinkou na Trnavskom rínku budú i diskusie s ľuďmi, ktorí získali ocenenie Biela vrana, cenu za spoločensky prínosný a odvážny občianskeho činu, ktorú udeľujú organizácie Aliancia Fair-Play a VIA IURIS. Aj to trh obohatí o nový rozmer.

Okrem toho na návštevníkov čakajú dve detské divadielka, workshop etnobubnovej školy Rytmika pod vedením lektora z OZ Zvuky cez ruky. Na Kapitulskej ulici atmosféru spríjemní i trnavská bluesová kapela Second band. V parku sa budú počas celého dňa konať letné výtvarné dielne Výtvarnej školy Pablo a súťaže pre deti.

Rínek aj tento krát návštevníkov nielen pobaví, ale aj originálne odeje a ozdobí. V ponuke budú krásne tričká, ručne vyrobené šperky, brošne, tašky, šatky i nápaditá detská garderóba a drevené hračky pre všetky vekové kategórie. Samozrejme nebude chýbať obľúbená burza kníh a platní, ktoré je už tradičnou súčasťou Rínku.

Nezisková organizácia Bronco pozýva všetkých Trnavčanov 28. júna 2014 vdýchnuť život Kapitulskej ulici na Trnavskom rínku v čase od 09.00 – 17.00 hodiny.

rinek-pl

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2014 11:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Letný Trnavský rínek sa sťahuje na Kapitulskú ulicu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.