reklama

V máji oslávi Trnavský rínek 10. narodeniny

Pamätáte si ešte, kde bol prvý Trnavský rínek a akú mal atmosféru? V roku 2013 skupina ľudí okolo neziskovej organizácie Bronco a ich komunitného priestoru Kubik prišla s nápadom organizácie mestského trhu. Na Divadelnej ulici zorganizovali podujatie, na ktorom sa stretlo 43 drobných šikovných výrobcov, veľký počet Trnavčanov a postupne sa mu stala ulica malá.

Trh sa presunul na Kapitulskú ulicu a priľahlé námestie a postupne vyrástol. Dnes na ňom stretnete už viac ako 130 rozličných tvorcov, výrobcov alebo remeselníkov. Trnavský rínek sa stal malým pouličným festivalom plným lokálnej tvorby, dobrého jedla a pitia, hudby, tvorivých dielní a detských divadielok.

V máji Rínek oslávi 10 rokov a organizačný tím z Bronco n.o. pripravil bohatý celodenný, voľne prístupný program. Atmosféru Rínku dotvoria hudobné vystúpenia na hlavnom pódiu (pri schodisku do parku) a pouliční hudobníci, ktorých stretnete v uliciach trhu.


Prvý tohtoročný Trnavský rínek sa uskutoční na Kapitulskej ulici, Námestí sv. Mikuláša a Ulici M. Sch. Trnavského 20. mája 2023 od 9.00 hod. do 17.00 hod.
Ilustračné foto: trnava-live.sk

“Pripravili sme program, v ktorom si každý nájde to svoje. Deti sa zabavia počas divadielok a tvorivých dielni v dvore Domu hudby v rámci Trnavského osvetového strediska. Oslovili sme aj Západoslovenské múzeum, ktoré počas Rínku ponúkne komentované prehliadky expozícií v Dome hudby a v neďalekom Múzeu knižnej kultúry. Bude možnosť nazrieť aj do karnera pri kostole sv. Mikuláša, ktorý pre návštevníkov sprístupní Trnava Tourism,” vymenúvajú organizátorky z Bronco n. o.

Aj tentokrát si bude možné v parku na Kapitulskej nielen oddýchnuť v tieni stromov, ale sa zabaviť, prípadne sa niečo nové naučiť v rámci workshopov a aktivít, ktoré tam budú prebiehať počas celého dňa. Novinkou na Rínku bude Fjúžn – program zameraný na nové menšiny žijúce v Trnave, ktorý organizácia pripravuje v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku.

V rámci neho bude napríklad prehliadka mestom očami cudzinky žijúcej v Trnave, koncerty, ale aj workshop ukrajinskej vytynanky – umenia vystrihovania. Do spolupráce sa zapojilo aj Trnavské rádio, ktoré počas dňa sprostredkuje atmosféru Rínku aj pre svojich poslucháčov.

Jednoducho, je sa na čo tešiť. Príďte sa prejsť do jednej z najkrajších historických častí mesta, podporiť lokálnu tvorbu, stretnúť svojich známych a priateľov, užiť koncerty alebo si niečo vyrobiť v niektorej z tvorivých dielní.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2023 21:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.