reklama

Do centra sa vracia Trnavský rínek. Pripomenie atmosféru starého mesta

Atmosféru starých čias vráti do centra mesta Trnavský rínek. Nezisková organizácia Bronco, ktorá sa podieľa na usporiadaní viacerých kultúrnych a športových aktivít v Trnave, pripravuje v sobotu 22. júna na Divadelnej ulici otvorenie mestského trhoviska s jedinečnou atmosférou.

Trnavský rínek bude spojením farmárskeho trhu s prezentáciou a predajom tovaru od predajcov a tvorcov z Trnavy a okolia. Na rínku môžu návštevníci ochutnávať domáce koláče, osviežujúce limonády, dobrú kávu a nakúpia aj čerstvé cestoviny, zeleninu, ovocie, či iné produkty domácej výroby,“ priblížil spoluorganizátor podujatia Matúš Hlinčík.

Súčasťou rínku bude burza kníh, stánky so šperkami, doplnkami, kvetmi a mnohými inými vecami.

Návštevníci znovuobnoveného Trnavského rínku sa môžu tešiť aj na hudobné vystúpenia, literárnu čítačku a tvorivé dielne pre deti.

rinek

Ilustračné foto: picasaweb.google.com

Keďže ľudia patria k mestu a mesto k ľuďom, cieľom Trnavského rínku je pritiahnuť do historického centra viac ľudí, ktorí si budú môcť vychutnať atmosféru jednej z priľahlých ulíc, ako ju doteraz nepoznali. Rínek nebudú tvoriť len stánky s tovarom, ale aj posedenie, kde si ľudia môžu oddýchnuť, príjemne stráviť sobotný deň a vychutnať si tak pravú mestskú atmosféru,“ doplnil.

Trnavský rínek v druhej polovici júna by nemal zostať osamotenou lastovičkou. Nezisková organizácia Bronco plánuje organizovať rínek v centre Trnavy pravidelne niekoľkokrát ročne.

Aj preto stále hľadá miestnych farmárov a predajcov z dvora, ktorí by mohli ponúknuť svoje výrobky ako sú syry, domáce džemy a marmelády, koláče a iné pekárenské výrobky, liečivé bylinky, výrobcov ručne robených výrobkov a ďalších tvorivých ľudí.

V prípade, že máte záujem alebo poznáte ľudí vo svojom okolí, ktorí by mohli Trnavský rínek obohatiť svojimi produktmi, napíšte na e-mailovú adresu trnavsky.rinek@gmail.com alebo volajte na číslo 0949 735 687.

Aktuálne informácie o podujatí nájdete aj na facebook.com/TrnavskyRinek.

Podujatie podporuje nadácia Intenda.

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2013 9:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do centra sa vracia Trnavský rínek. Pripomenie atmosféru starého mesta”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.