reklama

Do centra sa vracia Trnavský rínek. Pripomenie atmosféru starého mesta

Atmosféru starých čias vráti do centra mesta Trnavský rínek. Nezisková organizácia Bronco, ktorá sa podieľa na usporiadaní viacerých kultúrnych a športových aktivít v Trnave, pripravuje v sobotu 22. júna na Divadelnej ulici otvorenie mestského trhoviska s jedinečnou atmosférou.

Trnavský rínek bude spojením farmárskeho trhu s prezentáciou a predajom tovaru od predajcov a tvorcov z Trnavy a okolia. Na rínku môžu návštevníci ochutnávať domáce koláče, osviežujúce limonády, dobrú kávu a nakúpia aj čerstvé cestoviny, zeleninu, ovocie, či iné produkty domácej výroby,“ priblížil spoluorganizátor podujatia Matúš Hlinčík.

Súčasťou rínku bude burza kníh, stánky so šperkami, doplnkami, kvetmi a mnohými inými vecami.

Návštevníci znovuobnoveného Trnavského rínku sa môžu tešiť aj na hudobné vystúpenia, literárnu čítačku a tvorivé dielne pre deti.

rinek

Ilustračné foto: picasaweb.google.com

Keďže ľudia patria k mestu a mesto k ľuďom, cieľom Trnavského rínku je pritiahnuť do historického centra viac ľudí, ktorí si budú môcť vychutnať atmosféru jednej z priľahlých ulíc, ako ju doteraz nepoznali. Rínek nebudú tvoriť len stánky s tovarom, ale aj posedenie, kde si ľudia môžu oddýchnuť, príjemne stráviť sobotný deň a vychutnať si tak pravú mestskú atmosféru,“ doplnil.

Trnavský rínek v druhej polovici júna by nemal zostať osamotenou lastovičkou. Nezisková organizácia Bronco plánuje organizovať rínek v centre Trnavy pravidelne niekoľkokrát ročne.

Aj preto stále hľadá miestnych farmárov a predajcov z dvora, ktorí by mohli ponúknuť svoje výrobky ako sú syry, domáce džemy a marmelády, koláče a iné pekárenské výrobky, liečivé bylinky, výrobcov ručne robených výrobkov a ďalších tvorivých ľudí.

V prípade, že máte záujem alebo poznáte ľudí vo svojom okolí, ktorí by mohli Trnavský rínek obohatiť svojimi produktmi, napíšte na e-mailovú adresu trnavsky.rinek@gmail.com alebo volajte na číslo 0949 735 687.

Aktuálne informácie o podujatí nájdete aj na facebook.com/TrnavskyRinek.

Podujatie podporuje nadácia Intenda.

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2013 9:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do centra sa vracia Trnavský rínek. Pripomenie atmosféru starého mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.