reklama

Po takmer troch rokoch je Trnavský rínek späť. Príde 130 predajcov, organizátori pripravili aj kultúrny program

Obľúbený Trnavský rínek hlási návrat. Uskutoční sa v sobotu 15. októbra 2022 už tradične na Kapitulskej ulici, Mikulášskom námestí a v Ulici M. Sch. Trnavského. Novinkou bude rozšírenie priestoru Rínku aj o otvorený dvor v Dome hudby.

Rínek sa odeje do farieb jesene pod korunami stromov parku na Kapitulskej ulici a predstaví 130 predajcov a predajkýň lokálnych a poctivých značiek. Na trhu nájdete originálne kúsky oblečenia, knihy, kvety, prírodnú kozmetiku, drevené či textilné hračky pre deti.

Zásobiť môžete aj svoju zimnú špajzu chutnými lekvármi, chilli omáčkami, sirupmi, aróniou, sušeným ovocím alebo voňavým korením. A bude aj dosť kávy, čaju, koláčov a iných dobrôt.

Trnavský rínek je okrem trhu aj malým pouličným festivalom v centre Trnavy a organizačný tím z Bronco n.o. vás pozýva na skvelý celodenný sprievodný program.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

O hudbu sa postarajú lokálni Ychabods pestrá zmes rocku inšpirovaná hudbou 60 – 90. rokov, rezká rómska cymbálovka Gypsy Elegance a z Čiech príde do Trnavy zahrať partizánska dychovka Merbo Trubky. V Schneiderovej uličke budú počas celého dňa vyhrávať pouliční muzikanti.

Až tri detské divadelné predstavenia vás tentokrát čakajú v Dome hudby na Schneiderovej ulici. Tento krásny dvor v spolupráci s Baterkárňou ponúkne miesto kreatívnym dielňam, diskusiám a ochutnávke ukrajinských jedál.

V parku na Kapitulskej sa bude tvoriť, čítať, hrať a spievať. Je to totiž sídlo workshop zóny zastrešujúcej rôzne lokálne škôlky, detské kluby a iniciatívy.

Aj tentoraz budú pripravené tekvice na výrobu strašidielok, ktoré si deti môžu rôzne dotvoriť a zobrať domov. Svoje miesto tu bude mať aj trnavské Divadlo Jána Palárika.

Emília Valachovičová, obľúbená sprievodkyňa Trnavou, pre návštevníkov Rínku o 13.00 hod. odhalí filmové príbehy spojené s Kapitulskou ulicou. Dozviete sa, kde a aké filmy sa točili v tejto krásnej historickej časti nášho mesta. Stretnutie bude pri súsoší na Námestí sv. Mikuláša.

Trnavský rínek organizuje Bronco n.o. v spolupráci s mestom Trnava.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2022 9:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.