reklama

Jesenný Trnavský rínek premení Kapitulskú na veľký trh, organizátori pripravili aj bohatý program

Ak si chcete užiť príjemný jesenný deň, tak si určite do kalendárov poznačte dátum sobota 20. októbra 2018. V čase od 9:00 do 17:00 sa Kapitulská ulica a priľahlé Námestie sv. Mikuláša zmenia na trh plný krásnych lokálnych produktov, dobrého jedla a nápojov.

Trnavský rínek je aj o chutiach a vôňach, a tak budete môcť v októbrovú sobotu ochutnať čerstvé koláče či pečivo z remeselných pekární, španielsku pochúťku churros s nutellou alebo bryndzou, nadýchané a jemné zákusky, pivné špeciály ale i vína z malokarpatskej oblasti a mnoho iného.

Neobíďte ani horúce čili papričky priamo z farmy, výrobky z arónie, tekvicový olej, med či džemy priamo od výrobcov.

Tiež sa môžete tešiť na nové i staré knihy či platne, všakovaké čačky – mačky, štrikované čiapky či šále, originálne oblečenie, prírodnú kozmetiku a mnoho iného.

Ilustračné foto: Bronco

Ale Trnavský rínek nie je iba o nákupoch. Dobrovoľníci z Bronco n.o. opäť pripravili zaujímavý program, ktorý spríjemní atmosféru a poteší malých aj veľkých či starších a mladších návštevníkov.

Jesennú náladu pod farebnými stromami dotvorí výborná hudba, divadielka pre deti, ale i diskusie (napríklad so Simonou Jurčovou), komentované prehliadky či ekozóna v parku.

V ekozóne sa dozviete niečo o triedení smetí a ako možno znížiť vlastný odpad na minimum. Jesenne vyzdobený park ako obvykle ponúkne priestor na rôzne kreatívne dielničky a workshopy a zároveň oddychovú zónu, kde si budete môcť posedieť, či vypiť kávu.

Vidíme sa, tešíme sa v októbri! Trnavský rínek organizuje nezisková organizácia Bronco v spolupráci s mestom Trnava.

(ts)

Ilustračné foto: Bronco

PROGRAM

HUDBA 
9:30 – 10:30 Gypsy elegance – naši susedia z Námestia sv. Mikuláša
12:00 – 13:00 trnavská kapela Libido 
14:00 – 15:00 San Borondon Cyclo Fanfaria – je voľným nomádskym hudobným zoskupením, hrajúcim tradičné piesne zo všetkých kútov sveta, hrá do tanca pestrú zmes world music: balkánskych, cigánskych a židovských melódií, nechýbajú ani piesne a rytmy zo španielsky hovoriacich krajín. 
16:00 – 17:00 Pánko

DIVADLO PRE DETI
10:30 – 11:30 Divadielko Spoza Voza – bábková hra o veľkom putovaní malej veľryby za domovom. Predstavenie vzniklo na motívy podľa knihy Gerda – Príbeh veľryby, ktorú napísal spisovateľ a ilustrátor Adrián Macho. Veľryba sa vydá na dobrodružnú cestu naprieč oceánom, počas ktorej získa mnoho zážitkov a priateľov.

15:00 – 16:00 Divadielko Žihadlo: Ufúľaná rozprávka – rozprávka o tom, že triedenie odpadkov a vynášanie smetí nemusí byť len nudná, ušpinená činnosť, dokazuje toto predstavenie. Deti sa aktívnou hrou pozrú na nevoňavú tému z druhej, čarovnej strany.

KOMENTOVANÁ PREHLIADKA
13.00 Skvelá sprievodkyňa Emília Valachovičová Vás tentokrát prevedie starou Trnavou a jej najväčšími lákadlami (stretnutie pri soche na Nám. sv. Mikuláša). 

DISKUSIA SO SIMONOU JURČOVOU 
(dvor Synagógy – Galérie súčasného umenia)
11.00 Diskusia s obľúbenou trnavskou blogerkou Simonou Jurčovou o tom, ako vznikla jej nová kniha „Prechádzka v čase“.

WORKSHOPY A TVORIVÉ DIELNE

9:00 – 14:00 Uši si vlastný odličovací tampónik! – vyrobte si upcyklované odličovacie tampóny s lektorkami zo ŽITO

9.00 – 17.00 Vyrobte si svojho tekvicového strašiaka – na Trnavskom rínku bude pripravených 100 „vydlabaných“ tekvíc, listy, gaštany, špajdle. Sem sa ;)

9:00-17:00 EKOaktivity PureLove 

9.00 – 17.00 ZAPLETANIE VRKOČOV (v parku) – lektorky z Rusalky – Tanečného a pohybového centra Vám zapletú parádne vrkoče a prípadne Vás aj naučia ako na to ;) Do účesov pridajú aj rôzne kvietky, či stužky. https://www.facebook.com/Rusalka.TT/

9:00 – 15:00 Meduška, n. o. – hravé aktivity pre detičky

9:00 – 16:00 Naboso Opatrovanie Deti – čarovný kútik v parku pre menšie deti s kreatívnymi dielničkami

9:00 – 13:00 Montessori škôlka Lollipop 

9:00 – 11:30 WORKSHOP Učíme sa háčkovať, na veku nezáleží!(Klub zručných žien)

9.30- 12.30 Tvorivé dielne U Zlatej priadky

9:30-11:30 WORKSHOP Nosime deti Trnava – Vyškolené lektorky Vám popíšu výhody nosenia a ukážu zakladný šatkový úväz, i to ako sa nosí v nosiči. Budete si môcť vyskúšať rôzne nosiče či šatky.

10:00 – 15:00 Jazyková kaviareň Language Siesta

11:00 – 14:00 WORKShopTalk – ako prostredníctvom oblečenia komunikovať s okolím aj bez slov – Primát

14:00 – 17:00 WORKSHOP Uši si eko vrecko na pečivo a zeleninu ,alebo shopping bags – TREBA si priniesť vlastné staré tričko Malé veci.

14:00 – 17.00 Dielnička malého muzikanta (dvor Synagógy – Galérie súčasného umenia) – originálny tvorivý a zábavný program pre deti prvého stupňa, vďaka ktorému odhalia tajomstvá tvorby zvukov, postavia si vlastné hudobné nástroje z kopy drevného a železného haraburdia a nakoniec si pod vedením dirigenta vyskúšajú, aké je to stať sa na chvíľu členom orchestra a hrať v skupine.

TRIENÁLE PLAGÁTU TRNAVA
13.00 – 19.00 Galéria Jána Koniarka v Trnave / Jan Koniarek Gallery in Trnava Vás pozýva na výstavu Trienále plagátu – v Synagóge – galérii súčasného umenia a Kopplovej vile.

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2018 7:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.