reklama

Trnavský rínek už túto sobotu s bohatým programom

Už túto sobotu – 13. mája 2017 v čase od 9.00 do 17.00 opäť zavíta na Kapitulskú ulicu a Námestie sv. Mikuláša v Trnave obľúbený mestský trh Trnavský rínek. Čaká Vás bohatý hudobný program, divadielka pre deti a park plný dielní pre väčších i menších.

Hudba na ulici

Na improvizovanom pódiu v parku na Kapitulskej ulici, o 10.30 hod hudobne otvorí Trnavský rínek Balkansambel – zoskupenie muzikantov zbláznených do balkánskej hudby a všetkých hudobných prejavov zaváňajúcich etno-hudbou. Ulicou zaznejú dychové nástroje, bubny a veselý spev. V skorých poobedných hodinách o 13.30 hod. sa bude parkom rozliehať komorné sláčikové kvarteto Mucha Quartet, ktoré zahrá známe i menej známe melódie z muzikálov a vážnej hudby. A aby mala hudobný priestor i Trnava, o 16.00 hod. si budete môcť vypočuť trnavskú kapelu Tribido.

Ilustračné foto: Kamarian Photography

Divadielko i tanec pre deti

Aj tento Trnavský rínek budú pre deti pripravené dve divadelné predstavenia, tentokrát od Divadla na hojdačke. Hneď ráno o 9.30 hod. sa môžete tešiť na predstavenie Posledný dinosaurus o dinosaurovi Samovi, ktorý sa vydá na dobrodružnú cestu hľadať svoju rodinu. A hneď po poobednom spánku o 15.00 hod. zase bábkové predstavenie Žabí kráľ, ktoré nenechá deti sedieť na stoličkách, bude sa totiž čarovať, spievať či tancovať.
Na veľkom pódiu sa zároveň o 14.30 hod. predstavia svojim tančekom deti z materskej škôlky Meduška.

Komentovaná prehliadka so sprievodkyňou

O 14.30 hod. pozývame návštevníkov aj návštevníčky trhu na komentovanú prehliadku stredom mesta, ktorú bude viesť skvelá sprievodkyňa Emília Izakovičová. Trasa povedie od súsošia sv. Jozefa na Námestí sv. Mikuláša cez ulice M. Sch. Trnavského a Hviezdoslavovu na Trojičné námestie k Radnici a naspäť cez Trhovú, Paulínsku až ku Haulíkovej ulici k synagógam, kde prechádzka skončí.

Ilustračné foto: Kamarian Photography

Participatívne plánovanie parku na Kapitulskej

Mesto Trnava Vás v rámci trhu pozýva k svojmu stánku, ktorý bude situovaný v parku, kde vám zástupkyne mesta predstavia plán revitalizácie parčíka na Kapitulskej ulici. V čase od 10.00 do 12.00 hod. sa uskutoční workshop „Skrášli si svoju Kapitulskú“ – vyrábanie kvietkov a vtáčikov na drevených špajdliach, ktoré budete môcť umiestniť v rámci parku a určiť, kde by mohli byť nové kvetinové záhony a ktoré miesta v parku sa vám páčia. Budete môcť vyjadriť svoje podnety, vízie a názory o zmene využívania parku. O 15.00 hod. začne plánovanie parku spolu s obyvateľmi a obyvateľkami ulice, ktorí park najlepšie poznajú

Tvorivé dielne v parku pre menšie i väčšie deti

Ilustračné foto: Kamarian Photography

Pre deti sú po celý deň pripravené rôzne dielne a workshopy. Od 9.00 do 14.00 hod. sa v rámci dielní a interaktívnych hier Jazykovej školy Asmina môžu deti tešiť na rýchlokurz detskej pantomímy, interaktívne divadielko a súťaže. Ako vyzerá Montessori výuka hrou, ukážu lektorky z materskej školy Lollipop.
Kreatívne dielničky pripraví aj materská škôlka Meduška a deti sa určite nebudú nudiť.

V stánku Študijného centra Basic, ktoré sídli na Kapitulskej, si budú môcť deti modelovať písmená z plastelíny, hrať sa s písmenkovými pexesami alebo s maľovanou abecedou. Lektorky o 12.00 hod. pripravia krátku prednášku o tom, ako deti motivovať a pomôcť im s učením.

Poobede vás bude čakať Dielnička u Zlatej priadky s technikou výroby náramkov na drievku a dobrovoľníci a dobrovoľníčky z OZ ZaHranice vám zas ukážu ako si vyrobiť spomienkové prívesky z malých fľaštičiek.

Príďte sa potešiť!

Aktivít je mnoho a okrem bohatého programu Vás čaká viac ako stovka predajcov a predajkýň slovenských výrobkov: chutné a čerstvé jedlo, lahodné nápoje a krásne vecičky. Gastro zóna sa bude nachádzať na Námestí sv. Mikuláša a hornej časti Kapitulskej ulice.

Trnavský rínek je organizovaný neziskovou organizáciou Bronco v spolupráci s Mestom Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2017 21:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.