reklama

Na Ekofeste 2011 vystúpia aj Horkýže Slíže, Collegium Musicum, Hudba z Marsu a ďalší

Už 24.6.2011 sa bude môcť zapojiť do skvelej myšlienky benefičného multižánrového festivalu Ekofest každý, kto neobíde trnavský amfiteáter. Jeho štvrtý ročník, ktorý sa koná tri dni po letnom slnovrate, bude otvorením a oslavou začiatku leta, ako aj spojením kultúry s prírodou v Trnave. Vďaka účastníkom predchádzajúcich ročníkov sa už podarilo na verejných priestranstvách mesta vysadiť 20 odrastených stromov a viac ako 200 kríkov ruží z výťažku tohto podujatia. Zo štvrtého ročníka bude výťažok venovaný na výsadbu botanickej záhrady v Trnave, situovanej v areáli MTF STU na Prednádraží, v ktorej rastie viacero vzácnych a cudzokrajných drevín. Cieľom je zveľadiť jedinú botanickú záhradu v Trnave a dostať ju do stavu, aby mohla byť sprístupnená verejnosti.

Spestrením programu, ktorý je koncipovaný pre širšie spektrum verejnosti, by organizátori chceli do myšlienky festivalu zainteresovať viac ľudí. Hudobnú líniu ako v minulosti, tak aj tento rok, budú naživo kreovať talentovaní hudobníci a vo zvýšenej miere z trnavských kapiel, ktoré každopádne stoja za pozornosť. Tohtoročným najznámejším headlinerom sú všeobecne obľúbené HORKÝŽE SLÍŽE. „Kukova partia“ je zárukou veselej a neviazanej zábavy o čom svedčí aj fakt, že kapela láme rekordy v návštevnosti svojich koncertov na Slovensku i v Čechách. Ďalším headlinerom je legendárna formácia COLLEGIUM MUSICUM na čele s fenomenálnym Mariánom Vargom, ako aj s najstarším slovenským rockerom – Fedorom Frešom. Na otvorení trnavského leta nebude chýbať ani najznámejšia stálica z malého Ríma – Hudba z Marsu. V Trnave má svoju pevnú základňu fanúšikov, ale svojím bezprostredným „muzicírovaním“ si iste rozšíri počet poslucháčov. Pozvanie na festival prijala aj žilinská kapela HT známa svojimi úžasnými textami vypovedajúcimi o všetkých úskaliach ľudského bytia. Pestrú ponuku a výborný hudobný zážitok vytvoria aj výsostne trnavské formácie: Golden Vein, Hash, The Downhill, Dysanchely a Nightfall.

Klikni pre zväčšenie plagátu

„Sprievodný program Ekofestu bude v tomto roku mimoriadne bohatý. Premietať sa bude až štrnásť filmov, ktoré pochádzajú z domácej, ako aj britskej, nemeckej, japonskej a českej produkcie. Premietanie dokumentárnych filmov s prevažne environmentálnou tematikou sa uskutoční najmä v kine Hviezda. Niektoré sa budú premietať aj v priestoroch klubovne pod pódiom amfiteátra, ktorá bude už tradične najmä dejiskom besied a otvorených diskusií na rozličné environmentálne témy. Fundovaní odborníci predstavia napríklad témy: botanická záhrada v Trnave, ropný zlom, zmena klímy, atómová problematika, rozumne s odpadmi, či ochranárske združenie Slatinka. Návštevníci budú mať možnosť prezrieť si aj štyri vernisáže. Tri budú prezentovať mladí trnavskí umelci a štvrtá bude z dielne ochranárskeho zoskupenia VLK. Environmentálny kolorit tradične dotvoria environmentálne združenia: Slatinka, VLK, Greenpeace, Priatelia Zeme (SPZ) a Priatelia Zeme – CEPA,“ prezentoval sprievodný program organizátor a zakladateľ festivalu Matej Lančarič.

Vstupenky na podujatie zakúpite v predpredaji po 7 Eur v predajni CD Aquarius a v kníhkupectve ARTFÓRUM v Trnave na Štefánikovej ulici, v pasáži Aurora. Na mieste bude vstupné 9 Eur, deti do 10 rokov, dôchodcovia nad 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma. Alebo! Ak si otvoríte www.ekofest.sk, máte šancu zapojiť sa do súťaže o lístky a dozvedieť sa o podujatí viac.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2011 2:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Ekofeste 2011 vystúpia aj Horkýže Slíže, Collegium Musicum, Hudba z Marsu a ďalší”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.