reklama

Hudba z Marsu, Čekovský, Kuffa a ďalší hostia na Festivale Lumen

24. ročník Festivalu Lumen sa opäť uskutoční v centre mesta Trnava tento piatok a sobotu. Už tradične ponúkne dva dni plné koncertov zahraničných i slovenských kapiel a sprievodný program na viacerých miestach.

Organizátori po ročnej prestávke znovu pozvali hudobníka Mariána Čekovského, ktorý vo svojej talkshow ČEKY POINT privíta hostí: športového strelca Jozefa Gönciho, pouličného básnika Šimona Ondruša a teológa Bohdana Hroboňa.

Veľkým lákadlom je aj kňaz Marián Kuffa, farár zo Žakoviec, ktorý sa venuje ľuďom na okraji spoločnosti. Jeho prednáška nie je súčasťou XL zóny, takže bude prístupná pre všetkých zadarmo v Mestskej športovej hale v piatok o 17:30.

Pozvanie do XL zóny prijal aj Ján Husár, fotograf, ktorý natáčal žraloky v otvorenom oceáne pre National Geographic, založil neziskovú organizáciu „Earth Cause“ a v súčasnosti sa venuje vojnovej fotografii a dokumentuje boje medzi asýrskych kresťanov proti Daíšu – tzv. Islamskému štátu.

lumen-1

Foto: Festval Lumen

Už tradičnou súčasťou sprievodného programu Festivalu Lumen bude aj improvizačné zoskupenie 3T – Tri Tvorivé Tvory, ktoré opäť ponúkne dávku skvelého situačného humoru.

Pre všetkých, ktorí si chcú zatancovať, ponúknu organizátori tanečný workshop s Dominikou Mirgovou a jej tanečnou skupinou VIP CREW.

Lístky do XL zóny si v predpredaji môžete zakúpiť do utorka 31.5.2015 za 10€ alebo na mieste v stánku informácii na Trojičnom námestí za 14€.

Na Trojičnom námestí vystúpi aj domáca trnavská formácia Hudba z Marsu, ktorá tento rok opäť odštartovala svoje aktívne pôsobenie a tak sa môžete tešiť na energický koncert v štýle ska.

Kompletný program festivalu a aktuálne informácie nájdete na webstránke FLN.SK alebo v udalosti na Facebooku.

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2016 6:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hudba z Marsu, Čekovský, Kuffa a ďalší hostia na Festivale Lumen”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.