reklama

Letný slnovrat prinesie Ekofest 2014 a otvorí trnavské leto v Kamenáči

Trnavské leto v Kamennom mlyne otvorí presne v deň letného slnovratu 21. júna siedmy ročník benefičného environmentálneho festivalu Ekofest, ktorý prinesie viacero noviniek a prekvapení.

Ideu Ekofestu podčiarkne po prvý raz príjemné prírodné prostredie vynoveného amfiteátra v Kamennom mlyne, kde sa uskutočnia koncerty nielen známych slovenských kapiel Iné kafe, Polemic, Desmod, Zóna A, Konflikt, Heľenine oči, Zoči Voči, Wild People, ale aj talianskej formácie For Those Afraid a skupiny Gygy z Česka.

Novinkou festivalu bude aj športový program na kúpalisku v Kamennom mlyne s turnajmi v triatlone a stolnom tenise.

Dôvodom zmeny miesta festivalu je nielen výstavba City arény vedľa amfiteátra na Halenárskej, kde sa Ekofest konal v minulých rokoch, a s výstavbou súvisiace mnohé, najmä dopravné obmedzenia, ale aj to, že obnovený amfiteáter v Kamennom mlyne vytvorí podujatiu o poznanie príjemnejšiu atmosféru a svojím prírodným prostredím ešte viac umocní jeho environmentálny rozmer,“ hovorí spoluzakladateľ festivalu Matej Lančarič.

Prínosom pre návštevníkov bude v prípade priaznivého počasia aj možnosť využiť kúpalisko Kamenný mlyn hneď vedľa amfiteátra na príjemné letné osvieženie. Kto bude chcieť, odskočí si z bazéna rovno na koncerty, a keď ho hudba rozpáli, skočí zas do bazéna, pretože Ekofest 2014 otvorí trnavské leto v Kamenáči.

ekofest-2014-plag

Vo vstupnom parčíku pred amfiteátrom bude možnosť stanovania, ako aj opekania na oficiálnom ohnisku s lavičkami. Ďalšou príjemnou novinkou bude bezplatný vstup na všetky premietania filmov, ako aj prednášky a diskusie, ktoré sa budú premiérovo konať v salóniku hotela Koliba, situovanom na prízemí.

Spoplatnený zostáva iba vstup na koncerty do areálu amfiteátra, ktorý bude oplotený.

Výťažok bude opäť venovaný na projekt Stromy pre Trnavu, z ktorého sa vlani vysadilo až 55 stromov v areáli trnavskej nemocnice,“ pripomenul.

Sprievodný program sa začne tradične už o deň skôr v piatok 20. júna v kine Hviezda, kde budú počas celého dňa premietať 16 dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou v štyroch pásmach.

Vstup na premietania bude bezplatný, súčasťou podujatí sú aj výstavy v kine Hviezda.

V sobotu bude sprievodný program pokračovať premietaním filmov v hoteli Koliba, ako aj šiestimi prednáškami.

Diskutovať sa bude napr. o projekte komunitného zelovoca v Trnave, o revitalizácii parku na Kalvárii, o zdravých potravinách, prínosoch rodinných fariem, a tiež na cyklistické a iné témy. Chýbať nebudú ani výstavy Gréty Zubovej, Matúša Plecha, Priateľov zeme a ani prezentácie ochranárskych a environmentálnych združení.

Samozrejmosťou bude aj bohatý program pre deti s tvorivými envirodielňami, maľovaním na tvár, ako aj možnosťou vyskákať sa do sýtosti na trampolíne.

Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji za 7 Eur v sieti Ticketportal, CD Aquariuse, TTi. Na mieste bude vstupné 9 eur, deti do 10 rokov, seniori nad 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma.

Viac informácii nájdete na www.ekofest.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2014 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.