reklama

Na nádvorí Západoslovenského múzea uvedú divadelné predstavenie Umlčaný potomok

Západoslovenské múzeum v Trnave pozýva na divadelné predstavenie Teatra Orlus Umlčaný potomok.

Hra Umlčaný potomok prenesie publikum na koniec 18. storočia, kedy si gróf Jozef Erdödy vzal za druhú manželku dcéru viedenského fiakristu Alžbetu Meyerovú napriek tomu, že táto žena mu nikdy neporodí potomka. V jedno letné ráno sa však osudovo zahľadel do siroty, zámockej slúžky Hanky.


Západoslovenské múzeum

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Príbeh o vzťahu, z ktorého má vzísť nemanželský potomok sa rozvíja na pozadí dejov na zámku v Hlohovci.

Ako to dopadne, to sa návštevníci dozvedia v divadelnej hre prostredníctvom Teatra Orlus v exteriéri prvého nádvoria trnavského múzea.

Predstavenie uvedie Západoslovenské múzeum v Trnave v stredu 10. augusta 2022 o 18,00 hodine na veľkom nádvorí Západoslovenského múzea v Trnave. Vstupné je 5 eur.

V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie uskutoční v interiéri múzea.

Simona Jurčová, vedúca prezentačného oddelenia

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2022 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.