reklama

Okružnú križovatku na Ružindolskej budú stavať dva mesiace, práce začnú 3. októbra

Trnavský samosprávny kraj oznámil termíny výstavby okružnej križovatky ulíc Ružindolská – Moyzesova – Suchovská.

Stavebné práce majú začať v stredu 3. októbra a potrvajú vzhľadom na rozsah stavebných prác a potrebné prekládky inžinierskych sietí približne dva mesiace.

Stavba „Križovatka ciest II/504 a III/5046 Ružindolská – Suchovská – Moyzesova v Trnave“ pozostáva z nevyhnutných úprav priľahlých komunikácií s cieľom zmeny organizácie dopravy z priesečnej križovatky na malú okružnú križovatku. Na zvýšenie bezpečnosti dopravy budú na cestách ústiacich do okružnej križovatky zriadené smerové deliace ostrovčeky, informuje TTSK prostredníctvom hovorcu Patrika Velšica.

Okružná križovatka s priemerom 29 metrov je navrhnutá na základe možností daných tvarom a okrajom jestvujúcich ciest, ktoré ústia do križovatky, okolitej zástavby a pozemkov, ako aj jestvujúcich inžinierskych sietí. V rámci stavby je realizovaná aj prekládka verejného osvetlenia, preložka vodovodu DN 100 a úprava chodníkov pre peších, vrátane zriadenia bezbariérových úprav,“ konkretizuje Velšic.

Generálnym dodávateľom stavebných prác bude na základe verejného obstarávania prostredníctvom elektronickej aukcie spoločnosť Cesty Nitra. Finančné náklady na rekonštrukciu križovatky predstavujú 248-tisíc eur vrátane DPH.

Postup výstavby – doprava počas výstavby

Doprava bude počas výstavby okružnej križovatky usmerňovaná prenosným dopravným značením a obmedzená znížením rýchlosti v priestore staveniska na 20 km/h. Prestavba križovatky je navrhnutá v troch etapách na tri etapy. Prenosné dopravné značenie bolo schválené Obvodným úradom pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Trnave po prerokovaní s príslušným dopravným inšpektorátom. Počas prestavby bude zachovaná obojsmerná premávka na Ružindolskej ulici.

V 1. a 2. etape je navrhnuté uzavretie Suchovskej ulice s prístupom len pre miestnu dopravnú obsluhu.

V 3. etape sa predpokladá obchádzka zo smeru Moyzesovej ulice na Ružindolskú – smerom na Modru.

Stručný popis jednotlivých etáp

Predpokladá sa, že jednotlivé etapy upresní zhotoviteľ stavby podľa skutočných podmienok na stavenisku. Trvanie jednotlivých etáp bude závisieť od postupu zhotoviteľa stavby a koordinácie jednotlivých stavebných prác.

1. etapa

V 1. etape bude premávka na Ružindolskej ulici zachovaná v oboch smeroch s odklonom k ľavému okraju vozovky (smerom k Suchovskej ul.) a Suchovská ul. bude uzavretá s obmedzeným prístupom len pre vozidlá na obsluhu územia medzi Ružindolskou a železničným priecestím. V tejto etape sa vybuduje časť okružnej križovatky v styku Ružindolskej ul. a ul. Š. Moyzesa.

2. etapa

V 2. etape zostáva Suchovská ulica uzavretá a obojsmerná premávka na Ružindolskej ulici s odklonom dopravy k pravému okraju vozovky V tejto etape budú vybudované deliace ostrovčeky, chodníky, autobusová zastávka pri ZSE a prekládka verejného osvetlenia.

3. etapa

Cestná premávka je navrhnutá na princípe okružnej križovatky s prednosťou jazdy na okruhu, s obmedzenou rýchlosťou na 20km/h, vzhľadom na trvajúce stavenisko. Navrhuje sa zrušenie obmedzení na Suchovskej ul., dostavba stredového ostrovčeka a vytvorenie konečnej úpravy na zriadenie okružnej križovatky. V 3. etape by sa vybudovali chýbajúce ostrovčeky na Ružindolskej a na Moyzesovej ulici.

Pre odbočenie z Moyzesovej ulice smerom do Suchovskú, (Doľany, H. Orešany), resp. na Ružindolskú – smer na Modru je potrebná obchádzka po Osvaldovej a ul. A. Kubinu.

V tejto etape bude dokončená vozovka a chodníky vrátane vegetačných úprav a iných dokončovacích prác.

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2012 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Okružnú križovatku na Ružindolskej budú stavať dva mesiace, práce začnú 3. októbra”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.