reklama

Pri nákupných centrách na Clementisovej ulici chce mesto okružnú križovatku

Pomerne zložitú a neprehľadnú dopravnú situáciu na križovatke Clementisovej ulice s nákupnými centrami Kaufland a Lidl, chce mesto zmeniť výstavbou okružnej križovatky.

Začiatkom septembra zverejnila mestská samospráva výzvu na predloženie ponuky zámeru stavebných úprav križovatky medzi Kauflandom a Lidlom na ulici Vladimíra Clementisa.

“Cieľom je navrhnúť prestavbu križovatky z priesečnej na okružnú podľa spracovanej situácie. Zámerom mesta je zvýšenie bezpečnosti a kapacitnej priepustnosti 4-ramennej križovatky,” konštatuje sa v sprievodnom texte výzvy.


Štúdia s návrhom okružnej križovatky

ZDROJ: Mesto Trnava

Pred začatím prác na projektovej dokumentácii bude spracovaný dopravný prieskum a následne kapacitné posúdenie súčasného stavu priesečnej križovatky a navrhovanej okružnej križovatky.

“Výsledky z dopravného prieskumu a následného posúdenia, ako aj prvý návrh riešenia, budú na prvom rokovaní vo fáze rozpracovanosti projektu prezentované zástupcom mesta Trnava za prítomnosti zástupcov Okresného dopravného inšpektorátu,” konštatuje sa v podkladoch pre verejné obstarávanie.

Riešenie okružnej križovatky má rešpektovať súčasné trasovanie chodníkov, cyklotrasy, ako aj pohyb vozidiel zásobovania prevádzok Kaufland a Lidl jazdnými súpravami.

“Okružná križovatka tak musí byť navrhnutá v minimálnych parametroch pre pohyb jazdných súprav s možnosťou využitia pojazdných ostrovčekov,” znie požiadavka mestského úradu.

Lehota na predkladanie ponúk trvá do 18. septembra 2019. Po výbere zhotoviteľa a podpise zmluvy začne plynúť dvojmesačná lehota na vypracovanie a dodanie dopravného prieskumu a kapacitného posúdenia križovatky.

Po posúdení dodaných podkladov bude mať zhotoviteľ 3 mesiace na vypracovanie geodetického zamerania územia a projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2019 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri nákupných centrách na Clementisovej ulici chce mesto okružnú križovatku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.