reklama

Pri nákupných centrách na Clementisovej ulici chce mesto okružnú križovatku

Pomerne zložitú a neprehľadnú dopravnú situáciu na križovatke Clementisovej ulice s nákupnými centrami Kaufland a Lidl, chce mesto zmeniť výstavbou okružnej križovatky.

Začiatkom septembra zverejnila mestská samospráva výzvu na predloženie ponuky zámeru stavebných úprav križovatky medzi Kauflandom a Lidlom na ulici Vladimíra Clementisa.

„Cieľom je navrhnúť prestavbu križovatky z priesečnej na okružnú podľa spracovanej situácie. Zámerom mesta je zvýšenie bezpečnosti a kapacitnej priepustnosti 4-ramennej križovatky,“ konštatuje sa v sprievodnom texte výzvy.


Štúdia s návrhom okružnej križovatky

ZDROJ: Mesto Trnava

Pred začatím prác na projektovej dokumentácii bude spracovaný dopravný prieskum a následne kapacitné posúdenie súčasného stavu priesečnej križovatky a navrhovanej okružnej križovatky.

„Výsledky z dopravného prieskumu a následného posúdenia, ako aj prvý návrh riešenia, budú na prvom rokovaní vo fáze rozpracovanosti projektu prezentované zástupcom mesta Trnava za prítomnosti zástupcov Okresného dopravného inšpektorátu,“ konštatuje sa v podkladoch pre verejné obstarávanie.

Riešenie okružnej križovatky má rešpektovať súčasné trasovanie chodníkov, cyklotrasy, ako aj pohyb vozidiel zásobovania prevádzok Kaufland a Lidl jazdnými súpravami.

„Okružná križovatka tak musí byť navrhnutá v minimálnych parametroch pre pohyb jazdných súprav s možnosťou využitia pojazdných ostrovčekov,“ znie požiadavka mestského úradu.

Lehota na predkladanie ponúk trvá do 18. septembra 2019. Po výbere zhotoviteľa a podpise zmluvy začne plynúť dvojmesačná lehota na vypracovanie a dodanie dopravného prieskumu a kapacitného posúdenia križovatky.

Po posúdení dodaných podkladov bude mať zhotoviteľ 3 mesiace na vypracovanie geodetického zamerania územia a projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2019 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri nákupných centrách na Clementisovej ulici chce mesto okružnú križovatku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.