reklama

Mesto plánuje vybudovať na križovatke Bottovej a Študentskej kruhovku

Mesto Trnava plánuje prebudovať križovatku ulíc Jána Bottu – Študentská pred základnou školou na okružnú križovatku. Vyplýva to zo zverejnených podkladov verejnej súťaže, prostredníctvom ktorej hľadá mesto zhotoviteľa projektovej dokumentácie.

Súčasťou zákazky v predpokladanej hodnote vyše 23-tisíc eur je realizácia dopravného prieskumu, geodetického zamerania, vypracovanie projektu pre územné rozhodnutie a následne projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie.

Súčasťou projektovej dokumentácie bude spracovanie dopravného prieskumu a následne kapacitného posúdenia súčasnej, ako ako aj navrhovanej okružnej križovatky.

Uchádzači môžu svoje ponuky posielať do 24. mája 2019.


Križovatka ulíc Jána Bottu a Študentskej

Reprofoto: Google Street View

Mesto požaduje vypracovanie dopravného prieskumu v období so začiatkom od 1. augusta 2019. Podklady má mať k dispozícii na začiatku októbra.

Projektovú dokumentáciu pre územné rozhodnutie spolu s geodetickým zameraním územia chce mať radnica k dispozícii do 3 mesiacov od schválenia dopravných prieskumov kompetentnými inštitúciami, projekt pre stavebné povolenie o ďalších 10 týždňov, teda zrejme v prvých mesiacoch budúceho roka.

Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRaK) na Mestskom úrade vypracoval štúdiu okružnej križovatky v lete 2018.

Z návrhu umiestnenia vyplýva, že časť komunikácie navrhovanej kruhovky by sa mala o niekoľko metrov priblížiť k budove základnej školy.

Okružná križovatka by tak mohla byť situovaná od konca zeleného ostrovčeka na Študentskej ulici až do zelého pásu pred školou.

Križovatka ulíc J. Bottu – Študentská zažila v minulosti desiatky dopravných nehôd.

Autá končili najčastejšie v zvodidlách pred základnou školou. Súčasná organizácia dopravy na križovatke robí problémy nielen mimotrnavským, ale aj niektorým domácim vodičom.


Štúdia okružnej križovatky ulíc Jána Bottu – Študentská

Zdroj: OÚRaK

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2019 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Mesto plánuje vybudovať na križovatke Bottovej a Študentskej kruhovku”

 1. 1
  Vlado says:

  Dobry napad je to tam teraz neprehladne

 2. 2
  jano says:

  tak toto iní inžinýri vymysleli, keby nechýbali v škole, mohli vedzet kreslit aj elipsy. Pred každú školu sú ráno zápchy a teraz nakreslíme pred každú školu kruh???

 3. 3
  stará says:

  Riešenie križovatky ” včera bolo neskoro” . Áno, je veľmi potrebné ju riešiť.Ale nie kruháčom rovno pred schodami školy. Dopravná značka pred križovatkou od vysokej školy zarastená korunou stromu a preto si mnohí nepostrehnú,, že musia dávať prednosť ak idú rovno ďalej. Obe časti cesty ,či už od Puškon.nám. alebo od
  MTF sú dosť široké a v križvatke sa to zužuje pre každý smer. A do toho chodci aj mimo ranajšej alebo poludňajšej špičky. A tých prechodov je tam dosť
  To nemôže byť menší kruháč?

 4. 4
  šup šup says:

  Pri budovaní kruhovky treba dávať pozor na pamätník na študentskej ulici.
  https://mytrnava.sme.sk/c/20495213/osloboditelov-musia-prestahovat-pozrite-kam-ich-presunu.html
  O tom, že Pamätník osloboditeľov sa stane novou dominantou Študentskej ulice, je už podľa Guniša rozhodnuté !!!
  Určite už je osadený veď máme vizualizáciu. Alebo žeby iba ďalší z bludov a fantasmagórii a virtuality ? Brady by predsa neklamali.
  https://mytrnava.sme.sk/g/59217/vizualizacia-osadenie-pamatnika-osloboditelov-na-studentskej-ulici?gref=strm_art-20495213&photo=p2451684

  Šup s tým do šuflíka, odmena šup šup
  Ďurko si aspoň zarobil
  Inak veľké NIČ ako obvykle. Takto končí 90 percent FB drístov.

 5. 5
  erik says:

  Taky kruhac nakresli aj tretiak na geometrii, urcite sa skola potesi ked bude pred vchodom…🙄

  • 5.1
   Obcan says:

   Kruhac na tej krizovatke je dobre riesenie.Co sa tyka bezpecnosti,urcite tam bude zabradlie,takze ziadny problem.

  • 5.2
   Mat says:

   Pokiaľ by bol záujem o odklonenie dopravy z Bottovej stačí dodržať smernicu o prímaní žiakov z predpísanej lokality a 5 ZŠ nebude najväčšia škola v Trnave, možno nebude sa musieť stavať ani kuchyňa , Deti z B. Kostola by chodili na 10 ZŠ a možno je vyriešených veľa problémov jediným dodržaním prijatých opatrení.

 6. 6
  panika says:

  Nakresliť kruhovku pred dverami vchodu do školy je na odobratie diplomu architektom mesta alebo na poukaz na liečenie virtuálnych vízií a halucinácií.
  Výsmech projektanstva a stavebníctva.
  Brady sú totiž v panike. Všetci už pochopili aj tí menej inteligentní na FB, že budú stáť každý deň v zápchach ráno aj poobede. A bude to horšie.
  Negramotné a neschopné brady pre dopravu v Trnave 4,5 roka reálne nič neurobili. Nič ani neurobia lebo na zásadne riešenia nemajú financie, ktoré rozflákali ani odbornosť a IQ.
  Rýchlo musia robiť propagantu a fabulovať, zavádzať a tváriť sa že niečo riešia. Toto je výsledok kruhovka pred dverami :):):)

 7. 7
  Elipsa says:

  “Okružná križovatka”, v trnavskom slangu “kruhovka”, sa volá preto “Okružná križovatka”, lebo tvorí OKRUH.
  OKRUH znamená, že je to uzatvorený útvar. Nikde sa nenariadilo, že tento útvar musí byť kruhového tvaru. Môže byť oválny, elipsový, kruhový, tvaru mierne deformovaného kruhu, atď, v závislosti od tvaru terénu.
  Takže aj na Bottovej môže byť táto okružná križovatka napríklad tvaru sploštenej kružnice.
  Zhrnutie:
  Milí naši projektanti, sú aj iné geometrické tvary, nielen kružnica.

 8. 8
  petícia says:

  Po štyroch mesiacoch relatívneho kľudu a bláznenia detí na autobusoch môžu “nasraté mamičky” znovu zvolať mimoriadnú schôdzu rodičov ZŠ k problematike kruhovky a aktivovať petičný výbor.
  Bradatý stres sa asi zameral na likvidáciu ZŠ Bottová, alebo mu úplne preplo.
  Roztlieskávačka určite príde vysvetliť vzťah elipsy a kvadratúry kruhu v mozgových pochodoch autorov tejto scifi.

 9. 9
  noteda says:

  Pokiaľ viem, zápchy sa tam tvoria preto, že autá sa točia pred školou, kde vysadzaju deti. Keďže mamičky vystupujú z auta, vyberajú deťom z kufra tašky, lúčia sa, zdržanie je značne a to na vstupe a následne aj na východe od školy. Neviem, ako sa kruhacom ma vyriešiť toto. Nehovoriac o premávke popred okná skoly
  To je, dúfam, zmeškaný prvý apríl! Dá sa to riešiť aj inak a lacnejšie. Len treba “prinútiť” rodičov nevizit deti až pred schody školy.

  • 9.1
   Parva Roma says:

   Robia iba to, že malým prvákom či druhákom zaistia bezpečný prícod do školy a ponáhľajú do práce. Škola za deti zodpovedá až po príchode do školského klubu resp. do triedy.

   • 9.1.1
    fidelis says:

    Moje deti chodia do tej skoly,nikdy ich ale nevykladam priamo pred vchodom.To je az neuveritelne ako su niektori vodici bezohladni k inym a vedome blokuju dopravu,lebo nevedia prejst par metrov.
    Mozno by nebolo zle vyskusat tam zakaz vjazdu v case medzi 7.h a 8.h rano,poobede to az tak zle nieje,kedze deti odchadzaju zo skoly v roznych casoch.
    Rano tam stavaju policajti a len sa prizeraju na ten chaos.Mozno by mohli pre vystrahu rozdat par pokut tym blokovacom dopravy.Neznasam to rovnako ako ked niekto vojde na zelenu do upchatej krizovatky,z ktorej nemoze odist a nasledne blokuje iny pruh.

   • 9.1.2
    lolo says:

    tak nech si privstanu a nech daju detom priklad, ako sa to ohladuplne voci ostatnim vodicom

 10. 10
  Smog says:

  A keď ten kruháč bude v priamom dotyku s vchodom do budovy školy a predpokladáme, že budú tadiaľ jazdiť autá, autobusy, nákladné autá atď, tak tam budú mať deti zo školy fajn smog a výpary a prach. To všetko pôjde do tried cez okná. To je aká ochrana zdravia detí ????

  • 10.1
   čudo says:

   Vidíš Smog ty si na to prišiel za pár sekúnd ale to čudo na radnici aj s podpísaným Gunišom a nejakým Trnkom o tom nič netušia. Čudo berie za to mesačne 5.400 € + tí dvaja + stádo architektov = nás občanov to vyjde pomaly do 10.000,- a je z to ho iba červené kolečko a veľký trt.
   Ešte pridaj otázku bezpečnosti. Keď tade pôjde napr. ožratý Stanke alebo kamionista čo hľadá Západný obchvat pôjde tam o život.

 11. 11
  vmč says:

  Výbor mestskej časti č. 2: Trnava – ZÁPAD
  Zasadnutie VMČ 15. mája 2019 o 17.00 h v jedálni ZUŠ Mozartova 10

  • 11.1
   LL.M. says:

   Deti z Kamennej cesty a z B. Kostola patria do školy na Prednádražie, tým sa z Bottovej odkloní minimálne 60-70 aut v čase 7,30 – 7, 50 hodiny a je po probléme. Teraz od nového školského roku má vzniknúť dokonca súkromná škola na Prednádraží. Rozšíri sa ponuka a na súkromnej škole sa má dokonca aj platiť takže rodičia môžu aj za svoje peniaze rozhodovať o chode školy. A nebude treba ani žiadna jedáleň, kuchyňa a problematický kruháč.To sa bude ale vedenie mesta postaviť k problému chlapsky a všetky deti presunúť kam patria a nie robiť výnimky.

 12. 12
  Tim says:

  Základná logika hovorí, ak má mesto zmysluplne spravovať Základné školy na svojom území (povinná školská dochádzka zo zákona), bude existovať rajonizácia, podľa ktorej v súčinnosti s údajmi z matriky (+ plánovaná výstavba) je možné mať prehľad o situácii a aj plánovať do budúcnosti.

  Žiaka z rajónu by mala škola umiestniť povinne, ostatných v prípade záujmu podľa kapacitných možností školy a očakávaného blízkeho vývoja.

  Vie sa k tomu niekto vyjadriť, či je to takto, alebo dajako inak?

  • 12.1
   ABC says:

   Rajonizácia platí pre obyčajných ľudí, ostatný podľa , já na bráchu, brácho na mne. Za stav ktorý vznikol na Bottovej je zodpovedná riaditeľka školy, vedúca odboru školstva, priebežne a vedenie mesta, taktiež priebežne. Vzhľadom k tomu že sa to dotýka minimálne dvoch vedení mesta a dvoch vedúcich odboru školstva.

 13. 13
  vlado5 says:

  Podla obrazku bude cesta posunuta dalej od vchodu, ako je teraz. Ta cervena prerusovana ciara je hranica kruhacu a konci este pred sucasnou cestou, takze o tu sirku sucasnej cesty, kde chodia auta vykladat a naberat deti bude rozsireny chodnik pred schodami do skoly. Takze sa prosim ukludnite, skor nez zacnete drizdat o tom, ze bude cesta rovno pri vchode.

  • 13.1
   Ciel says:

   Ciel je ale splneny na vsetko nadavat a vsetko okomentovat aj ked su to same dristy. Je skoda ze tuto sebranku spravca stranky stale podporuje. Niekedy sem chodilo vacsie percento ludi co chceli debatovat a nielen sirit bludy.

   • 13.1.1
    andy says:

    Nuž, ale ako zabrániš niektorým jedincom, ktorí aj pod viacerými nikmi točia o tom istom, a útočia stále dokola, pritom je evidentné, že je to jeden zúfalec. Ľudia pokazia všetko a všade. Je to tak na všetkých diskusiách na internete. A je im jedno, že sú to aj fb diskusie, kde majú svoje meno, už nemajú žiadne zábrany útočiť.
    A je to škoda slušnej debaty, ktorá by inak pomohla ľuďom poukázať na nedostatky a podnety smerom k vedeniu mesta..

   • 13.1.2
    status says:

    Načo to čítáš ? Čítaj iba statusy tvojej brady o bicykloch.
    To ti musí stačiť.
    Budeš šťastný otrok.

 14. 14
  vraj lepšia Trnava says:

  do stredu kruháča nech sa dá ten slávny pamätník osloboditeľov- okupantov z námestia SNP
  https://mytrnava.sme.sk/c/20495213/osloboditelov-musia-prestahovat-pozrite-kam-ich-presunu.html#storm_gallery_59217

  a budú spokojní aj poslanci aj firmy si prídu na svoje , šoféri aspon keď pôjdu zo zvyku rovno ( aj rýchlo ako každý deň 60-70 km/hod.)
  cez tento nový kruháč tak si tých osloboditeľov navždy zapametajú, skvelá myšlienka ,som za nech sa to čím skôr urobí

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.