reklama

Na križovatke ulíc Bratislavská – Nerudova postaví blízke obchodné centrum kruhovku

Dopravne vyťažená križovatka ulíc Bratislavská – Nerudova sa zmení na okružnú. Investorom bude obchodné centrum SOFI, ktoré plánuje postaviť v rámci druhej etapy nový komerčný objekt umiestnený na pozemku bližšie k jestvujúcej križovatke.

Stavebný úrad v Trnave už odsúhlasil predloženú projektovú dokumentáciu stavebníka OC SOFI.

Mestské zastupiteľstvo vyslovilo hlasovaním na júnovej schôdzi súhlas s použitím pozemkov vo vlastníctve mesta Trnava za účelom vydania územného rozhodnutia pre spoločnosť OC SOFI.


Navrhovaná okružná križovatka s vyústením do druhej plánovanej časti obchédného centra

ZDROJ: Mesto Trnava / OC SOFI

Navrhovaná okružná križovatka sa nachádza na križovatke ulíc Bratislavská a ulice Nerudova.

Doprava je v súčasnosti organizovaná zvislým vodorovným značením. Zmena dispozičného riešenia existujúcej križovatky na okružnú má zvýšiť bezpečnosť prejazdu vozidiel, ako aj chodcov a cyklistov.

Projektová dokumentácia novej križovatky bude obsahovať zosúladenie s projektom cyklotrasy na Bratislavskej a Nerudovej ulici.

Po vydaní územného rozhodnutia a vypracovaní projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie bude pre účely vydania stavebného povolenia predložené mestskému zastupiteľstvu na schválenie definitívne majetkovoprávne usporiadanie umiestnenia predmetnej stavby na pozemkoch mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2020 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.