reklama

Na križovatke ulíc Športová-Kollárova pribudnú semafory

V súvislosti s výstavbou komplexu City Arena a uzatvorením cesty medzi amfiteátrom a Kollárovou ulicou sa očakáva prenesenie dopravnej zaťaženosti v smere z centra mesta na Športovú ulicu.

Z dôvodu zvýšenia bezpečnosti dôjde preto na križovatke ulíc Športová – Kollárova k inštalácii semaforov.

Novú svetelnú signalizáciu osadia pravdepodobne v druhej polovici roka 2014.

kollarova-sportova
Križovatka ulíc Kollárova-Športová

Reprofoto: Google Street View

Inštalácia a spustenie samaforov bude závisieť od vývoja výstavby City Areny. V súčasnosti predpokladáme, že svetelná križovatka bude spustená niekedy v druhej polovici budúceho roka,“ priblížil viceprimátor Bystrík Stanko.

Pôjde o inteligentnú svetelnú signalizáciu, ktorá bude komunikačne prepojená so semaformi na Hlbokej ulici a na križovatke ulíc Hlboká-Spartakovská-Sladovnícka-Kollárova,“ doplnil.

Mesto Trnava vyčlenilo v rozpočte na investíciu do cestnej svetelnej signalizácie 10-tisíc eur. Koordinačné káble a celkovú elektrifikáciu zabezpečí spoločnosť City Arena, osadenie signalizácie trnavská samospráva.

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2013 9:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na križovatke ulíc Športová-Kollárova pribudnú semafory”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.