reklama

O semaforoch na križovatke Kollárova – Športová sa rozhodne až po otvorení City Areny

Mesto po dohode s investorom projektu City Arena mení pôvodné plány v otázke realizácie svetelnej križovatky ulíc Športová – Kollárova.

Projekt dopravnej obslužnosti v okolí City Areny počítal z dôvodu predpokladaného prenesenia dopravnej zaťaženosti v smere z centra mesta na Športovú ulicu s umiestnením semaforov.

Križovatku plánovali realizovať v druhej polovici roku 2014 formou spolupráce investora s mestom Trnava.

Mesto Trnava vyčlenilo v rozpočte na investíciu do cestnej svetelnej signalizácie v minulom roku 10-tisíc eur, samospráva napokon prostriedky presunula do rozpočtu na rok 2015.

Koordinačné káble a celkovú elektrifikáciu zabezpečila City Arena v minulom roku. Finančné prostriedky z mestského rozpočtu majú byť použité na osadenie svetelnej signalizácie.

kollarova-sportova
Križovatka ulíc Kollárova – Športová – Podjavorinskej

Reprofoto: Google Street View

Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča o tom, či na križovatke svetlá pribudnú, rozhodne až dopravná situácia po spustení City Areny, ktoré je ohlásené na september 2015.

„Koordinácia medzi mestom a investorom pokračuje. V tejto fáze platí rozhodnutie, že križovatka bude spustená až na základe vyhodnotenia reálnej dopravnej situácie v tomto úseku po otvorení City Areny. Ak si to stav z pohľadu plynulosti a bezpečnosti vyžiada, na križovatke budú osadené semafory,“ poskytol aktuálne informácie Tomašovič.

Ako pripomenul, realizácia križovatky nie je podmienkou pre ukončenie kolaudačného konania.

V prípade, že semafory na križovatke ulíc Kollárova – Športová – Podjavorinskej nainštalujú, budú komunikačne prepojené so svetlami na Hlbokej ulici a na križovatke ulíc Hlboká-Spartakovská-Sladovnícka-Kollárova.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2015 13:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O semaforoch na križovatke Kollárova – Športová sa rozhodne až po otvorení City Areny”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.