reklama

Mesto pokračuje s prípravami výstavby okružných križovatiek na uliciach Clementisova a Bottova

Pred dvomi rokmi začalo mesto s prípravami na prestavbu križovatiek na uliciach Vl. Clementisa a J. Bottu na okružné. Formou verejných súťaží hľadalo dodávateľa projektovej dokumentácie, ako aj dopravného prieskumu dotknutého územia.

Štúdiu premeny klasickej križovatky ulíc Jána Bottu – Študentská pred základnou školou vypracoval Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRaK) na Mestskom úrade už v roku 2018, súťaž na zhotoviteľa projektovej dokumentácie a ďalších podkladov zverejnili v máji 2019.

Z návrhu umiestnenia vyplýva, že časť komunikácie navrhovanej kruhovky by sa mala o niekoľko metrov priblížiť k budove základnej školy.

Okružná križovatka by tak mohla byť situovaná od konca zeleného ostrovčeka na Študentskej ulici až do zelého pásu pred školou.

Križovatka ulíc J. Bottu – Študentská zažila v minulosti desiatky dopravných nehôd.

Autá končili najčastejšie v zvodidlách pred základnou školou. Súčasná organizácia dopravy na križovatke robí problémy nielen mimotrnavským, ale aj niektorým domácim vodičom.


Štúdia okružnej križovatky ulíc Jána Bottu – Študentská

ZDROJ: Mesto Trnava

Frekventovaná a nie príliš prehľadná križovatka medzi nákupnými centrami Lidl a Kaufland na ulici Vladimíra Clementisa sa má tiež podľa plánov mesta zmeniť na okružnú.

“Cieľom je navrhnúť prestavbu križovatky z priesečnej na okružnú podľa spracovanej situácie. Zámerom mesta je zvýšenie bezpečnosti a kapacitnej priepustnosti 4-ramennej križovatky,” skonštatovala trnavská samospráva v septembri 2019, kedy zverejnila podklady obstarávania na dodávateľa projektu.

Riešenie okružnej križovatky má rešpektovať súčasné trasovanie chodníkov, cyklotrasy, ako aj pohyb vozidiel zásobovania prevádzok Kaufland a Lidl jazdnými súpravami.

Aký je aktuálny stav oboch zámerov

Od vyhlásení súťaží na dodávateľov projektových dokumentácií budúcich okružných križovatiek uplynuli už takmer dva roky.

Zaujímalo nás, v akom štádiu sa obidva zámery v súčasnosti nachádzajú.

“K okružnej križovatke Študentská/Jána Bottu bol v roku 2019 spracovaný dopravný prieskum vrátane sčítania dopravy, následne bola vypracovaná projektová dokumentácia pre územné rozhodnutie. Nedávno sme na Okresný úrad v Trnave podali žiadosť o vydanie územného rozhodnutia. Keď nadobudne právoplatnosť, bude nasledovať projektová dokumentácia pre stavebné povolenie s realizačnou podrobnosťou a bude možné stanoviť výšku predpokladaných nákladov,” uviedla pre trnava-live.sk hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Aj k stavebným úpravám križovatky na V. Clementisa pri nákupných centrách bol v roku 2020 spracovaný prieskum.

“Dopravný prieskum sa momentálne posudzuje. Nasledovať bude príprava projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie,” priblížila.


Štúdia s návrhom okružnej križovatky medzi Lidlom a Kauflandom

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2021 8:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.