reklama

Zmluva na rekonštrukciu ciest na Koniarekovej a Zavarskej ulici je podpísaná, práce začnú na jar a potrvajú dva mesiace

Trnavský samosprávny kraj ukončil verejnú obchodnú súťaž na zhotoviteľa dlhé roky očakávanej rekonštrukcie Koniarekovej a Zavarskej ulice v dĺžke 1,6 kilometra.

„Rekonštrukciu úseku cesty III. triedy na Koniarekovej a Zavarskej v Trnave zabezpečí spoločnosť Colas Slovakia. Predpokladaná cena stavebných prác bola viac ako 855 – tisíc eur. Transparentnou súťažou sa ju Správe a údržbe ciest Trnavského samosprávneho kraja podarilo znížiť o tretinu na 551 – tisíc eur,“ informovala trnavská župa 25. februára 2021.

Modernizácia cesty sa začne po skončení obdobia zimnej údržby a nemala by trvať viac ako dva mesiace. Konkrétny harmonogram prác bude skonzultovaný aj s investorom priľahlej individuálnej bytovej výstavby.


Komunikácia na Konierekovej ulici

FOTO: TTSK

„Po zime začneme s rekonštrukciou starej ‚panelky‘, ktorá sa síce nachádza na území krajského mesta, ale patrí župe. Opravíme aj Zavarskú, ktorá sa s Koniarekovou stretáva pri našej poľnohospodárskej škole. Vysúťažili sme realizátora stavebných prác a podpísali sme zmluvu. Teší ma, že sa nám podarilo predpokladanú cenu prác podarilo znížiť o tretinu. V záujme obyvateľov došlo k dohode viacerých subjektov – župy, mesta Trnava a TAVOS-u. Mesto si v rámci tejto rekonštrukcie opraví vlastné obrubníky,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Cesta v úseku Koniarekovej, ktorá sa nachádza medzi ulicami Bernolákova a Zavarská, vykazuje poruchy obrusnej vrstvy vozovky. V rámci prác bude vybúraná betónová prídlažba a položená nová asfaltová vrstva. Poškodené a zanesené uličné vpuste sa vymenia za nové, ktoré budú napojené na kanalizačný systém.

Druhý rekonštruovaný úsek, Zavarská, sa nachádza medzi ulicou Koniarekova a cestou I/51. Inak povedané, medzi župnou Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku a obchvatom Trnavy.

Lokálne sa na ceste vyskytujú sieťové trhliny a v miestach spevnenej krajnice aj prepady. Zanesené priekopy budú vyčistené a prehĺbené, v niektorých miestach sa krajnice zrežú, čím bude zabezpečený aj funkčný odtok vody.

Ako doplnil Jozef Viskupič, „koncom minulého roka sme vyhlásili verejné obstarávanie. Transparentná súťaž siedmich uchádzačov nám vygenerovala výraznú finančnú úsporu v objeme 300 – tisíc eur, vďaka čomu budeme môcť opraviť ďalšie prepotrebné kilometre ciest“.

Vzhľadom na vyťaženosť a dopravný význam komunikácie budú všetky práce realizované tak, aby vodiči mohli prechádzať opravovaným úsekom aspoň v jednom jazdnom pruhu. O podrobnostiach bude župa včas informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2021 12:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zmluva na rekonštrukciu ciest na Koniarekovej a Zavarskej ulici je podpísaná, práce začnú na jar a potrvajú dva mesiace”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.