reklama

Zmluva na rekonštrukciu cesty z Trnavy do Suchej nad Parnou je na svete. Stavebné práce začnú zrejme v septembri

Začiatok stavebných prác na ceste III. triedy v úseku z Trnavy do Suchej nad Parnou je na spadnutie. Rekonštrukcia začne zrejme v priebehu septembra.

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja podpísala 21. augusta 2019 zmluvu o dielo na rekonštrukciu cesty III/1295 Trnava – Suchá nad Parnou so spoločnosťou Cesty Nitra, a.s.

Do verejnej súťaže sa prihlásilo v júli deväť uchádzačov. S najnižšou ponukou 917 038 eur s DPH zvíťazila spoločnosť Cesty Nitra.

Ponuku ostatných prihlásených subjektov sa pohybovali od 923 000 do 1,3 milióna eur.

Náklady na rekonštrukciu cesty zaplatí trnavská župa z vlastného rozpočtu.


Cesta z Trnavy do Suchej nad Parnou

Zo zverejnej zmluvy o dielo vyplýva, že Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja odovzdá zhotoviteľovi stavenisko do dvoch týždňov od podpísania zmluvy, teda v prvom septembrovom týždni.

Cesty Nitra sa zaviazali, že stavebné práce dokončia za 13 týždňov od spustenia stavebných prác.

Stavebné práce majú prebiehať pri čiastočnej uzávierke príslušného jazdného pruhu za pomoci dočasného dopravného značenia a svetelnej signalizácie.

Rekonštrukcia sa dotkne úseku od železničného priecestia v Trnave po križovatku v Suchej nad Parnou pri odbočke na Horné Orešany. Dĺžka úseku je približne 5,8 km.

Frekventovaná komunikácia III. triedy z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou si žiada rekonštrukciu už dlho a patrí medzi najnebezpečnejšie úseky v okolí.

V minulosti tu došlo k mnohým nehodám s vážnymi následkami. Technický stav cesty je veľmi zlý, komunikácia sa na mnohých miestach prepadáva, má nespevnenú krajnicu a je aj pomerne úzka.

Ako uviedol pre portál trnava-live.sk trnavský župan Jozef Viskupič, v budúcnosti chce Trnavský samosprávny kraj vybudovať v tomto úseku aj samostatnú oddelenú cyklocestu.

“Najlepšie by bolo postaviť cyklocestu zároveň s touto rekonštrukciou. Bohužiaľ, týmto by sme oddialili rekonštrukciu cesty možno až o jeden rok. Preto sme sa rozhodli, že cyklocestu z Trnavy do Suchej nad Parnou budeme riešiť ako samostatný projekt,” povedal Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2019 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Zmluva na rekonštrukciu cesty z Trnavy do Suchej nad Parnou je na svete. Stavebné práce začnú zrejme v septembri”

 1. 1
  Takto to chceli? says:

  Táto cesta je skutočne úchvatné dielo realizátorov.
  Aktuálne chýba biela stredová čiara. Počas hmly, ktorá nie je v terajšom období výnimkou, je umenie udržať sa na novom asfaltovom povrchu. Kto sa neudrží, má smolu. Vedľa cesty sú vyhĺbené hlboké jarky, v ktorých už vozidlo neostane stáť na štyroch, ale najskôr na dvoch kolesách alebo prevrátené na boku. Keď bude poľadovica, šoféri budú mať skutočne adrenalínový zážitok, viacerí budú na výmenu plienky.

  • 1.1
   vcelar.g says:

   …je to peklo zatial,snad to daju doporiadku čím skor..a keby chytím toho chuja čo sedel v tej fréze,ktorou robil tie vražedné jarky tak by som ho vlastnoručne odtial vytiahol…presne pri tabuli Zvončín máme pozemok na ktorý sa teraz neviem dostat,vzhladom k tomu že prístup nám odrezali hlbokým jarkom a este aj množstvom hliny zahádzali štrkovú prístupovú cestu,ktoru sme urobili aby sme pri prípadných daždoch neznečistovali cestu,ked na nu budeme vychádzat..

   • 1.1.1
    župan says:

    Treba sa obrátiť na vicežupana Neštického. Ten to má v agende.
    Namiesto pobehovania po obchodoch v meste cez pracovnú dobu by mohol aj niečo riešiť.

   • 1.1.2
    A.N. says:

    Výstižne si to pomenoval. Vražedné jarky. Dúfajme, že prípadné nehody na tejto ceste budú mať v tom nešťastí šťastný koniec.
    Džihádisti za takúto robotu vraj ruky sekajú.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.