reklama

Termín rekonštrukcie cesty Trnava – Suchá nad Parnou do konca roka 2019 platí. Prebieha súťaž na zhotoviteľa

Zničená cesta medzi Trnavou, Zvončínom a Suchou nad Parnou má byť kompletne zrekonštruovaná do konca roka 2019. Pre portál trnava-live.sk to potvrdil to 10. júla trnavský župan Jozef Viskupič.

„Práve prebieha verejná súťaž na výber dodávateľa stavebných prác úseku cesty Trnava – Suchá nad Parnou. Súťaž bude, podľa predpokladu, ukončená začiatkom augusta 2019 a so zhotoviteľom bude podpísaná zmluva,“ priblížil Viskupič.

Pôvodné odhady z jari hovorili o vyhlásení verejnej súťaže na zhotoviteľa rekonštrukcie cesty III. triedy v apríli. Napokon sa tak stalo v júli.

„Správa a údržba ciest TTSK postupne pripravovala, a na základe aktuálnych potrieb aktualizovala projektové dokumentácie na jednotlivé úseky ciest, ktoré bude trnavská župa v tomto roku rekonštruovať zo svojho rozpočtu,“ uviedol trnavský župan.


Cesta medzi Trnavou a Zvončínom

Reprofoto: Google Street View

Podľa Viskupiča stále platí pôvodne zverejnený plán dokončiť a odovzdať vynovenú cestu medzi Trnavou a Suchou nad Parnou ešte v roku 2019.

„Stavebné práce by mali byť ukončené, tak ako bolo avizované, na jeseň tohto roka,“ poznamenal.

Špecifikácia postupu prác, časový harmonogram a cenu bude možné konkretizovať až po podpise zmluvy so zhotoviteľom.

Stavebné práce majú prebiehať pri čiastočnej uzávierke príslušného jazdného pruhu za pomoci dočasného dopravného značenia a svetelnej signalizácie.

Frekventovaná komunikácia III. triedy z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou si žiada rekonštrukciu už dlho.

Cesta z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou patrí medzi najnebezpečnejšie úseky v okolí. V minulosti tu došlo k mnohým nehodám s vážnymi následkami. Technický stav komunikácie je veľmi zlý, cesta sa na mnohých miestach prepadáva, má nespevnenú krajnicu a je aj pomerne úzka.

Plánovaná rekonštrukcia sa má týkať úseku od železničného priecestia v Trnave po križovatku v Suchej nad Parnou pri odbočke na Horné Orešany. Dĺžka úseku je približne 5,8 km.

V rozpočte na tento rok je na rekonštrukciu vyčlenených 1,16 milóna eur.

„Samozrejme, presná suma bude výsledkom verejného obstarávania. Rekonštrukcia je zaradená medzi priority na tento rok a bude financovaná z kapitálových výdavkov z rozpočtu TTSK,“ povedal Jozef Viskupič v apríli tohto roka.

Oprava cesty v Dolných Orešanoch

TTSK odštartuje v horizonte niekoľkých týždňov rekonštrukciu päťkilometrového úseku cesty II. triedy v Dolných Orešanoch.

Župa vysúťažila dodávateľa stavebných prác za cenu 2,5 milióna eur.

Zmluvu so spoločnosťou Strabag podpísali na konci júna.

Aj táto komunikácia sa podľa hodnotiacej správy vyznačuje zlým stavebno – technickým stavom. Na úseku cesty je rozpadnutý povrch, vyjazdené koľaje, výtlky, trhliny či priečne a pozdĺžne poklesy vozovky.

Rekonštrukcia bude financovaná z fondov Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, piatimi percentami sa bude na spolufinancovaní podieľať trnavská župa.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2019 11:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Termín rekonštrukcie cesty Trnava – Suchá nad Parnou do konca roka 2019 platí. Prebieha súťaž na zhotoviteľa”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.