reklama

Termín rekonštrukcie cesty Trnava – Suchá nad Parnou do konca roka 2019 platí. Prebieha súťaž na zhotoviteľa

Zničená cesta medzi Trnavou, Zvončínom a Suchou nad Parnou má byť kompletne zrekonštruovaná do konca roka 2019. Pre portál trnava-live.sk to potvrdil to 10. júla trnavský župan Jozef Viskupič.

“Práve prebieha verejná súťaž na výber dodávateľa stavebných prác úseku cesty Trnava – Suchá nad Parnou. Súťaž bude, podľa predpokladu, ukončená začiatkom augusta 2019 a so zhotoviteľom bude podpísaná zmluva,” priblížil Viskupič.

Pôvodné odhady z jari hovorili o vyhlásení verejnej súťaže na zhotoviteľa rekonštrukcie cesty III. triedy v apríli. Napokon sa tak stalo v júli.

“Správa a údržba ciest TTSK postupne pripravovala, a na základe aktuálnych potrieb aktualizovala projektové dokumentácie na jednotlivé úseky ciest, ktoré bude trnavská župa v tomto roku rekonštruovať zo svojho rozpočtu,” uviedol trnavský župan.


Cesta medzi Trnavou a Zvončínom

Reprofoto: Google Street View

Podľa Viskupiča stále platí pôvodne zverejnený plán dokončiť a odovzdať vynovenú cestu medzi Trnavou a Suchou nad Parnou ešte v roku 2019.

“Stavebné práce by mali byť ukončené, tak ako bolo avizované, na jeseň tohto roka,” poznamenal.

Špecifikácia postupu prác, časový harmonogram a cenu bude možné konkretizovať až po podpise zmluvy so zhotoviteľom.

Stavebné práce majú prebiehať pri čiastočnej uzávierke príslušného jazdného pruhu za pomoci dočasného dopravného značenia a svetelnej signalizácie.

Frekventovaná komunikácia III. triedy z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou si žiada rekonštrukciu už dlho.

Cesta z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou patrí medzi najnebezpečnejšie úseky v okolí. V minulosti tu došlo k mnohým nehodám s vážnymi následkami. Technický stav komunikácie je veľmi zlý, cesta sa na mnohých miestach prepadáva, má nespevnenú krajnicu a je aj pomerne úzka.

Plánovaná rekonštrukcia sa má týkať úseku od železničného priecestia v Trnave po križovatku v Suchej nad Parnou pri odbočke na Horné Orešany. Dĺžka úseku je približne 5,8 km.

V rozpočte na tento rok je na rekonštrukciu vyčlenených 1,16 milóna eur.

„Samozrejme, presná suma bude výsledkom verejného obstarávania. Rekonštrukcia je zaradená medzi priority na tento rok a bude financovaná z kapitálových výdavkov z rozpočtu TTSK,“ povedal Jozef Viskupič v apríli tohto roka.

Oprava cesty v Dolných Orešanoch

TTSK odštartuje v horizonte niekoľkých týždňov rekonštrukciu päťkilometrového úseku cesty II. triedy v Dolných Orešanoch.

Župa vysúťažila dodávateľa stavebných prác za cenu 2,5 milióna eur.

Zmluvu so spoločnosťou Strabag podpísali na konci júna.

Aj táto komunikácia sa podľa hodnotiacej správy vyznačuje zlým stavebno – technickým stavom. Na úseku cesty je rozpadnutý povrch, vyjazdené koľaje, výtlky, trhliny či priečne a pozdĺžne poklesy vozovky.

Rekonštrukcia bude financovaná z fondov Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, piatimi percentami sa bude na spolufinancovaní podieľať trnavská župa.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2019 11:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Termín rekonštrukcie cesty Trnava – Suchá nad Parnou do konca roka 2019 platí. Prebieha súťaž na zhotoviteľa”

  1. 1
    Nevec Gdo says:

    tam by sa hodila taktiez cyklocesta, ktora by bola vyvysena oproti ceste o par cm a oddelena obrubnikom

  2. 2
    Peter says:

    Niekto tu vymazal príspevky ohľadom cesty do Suchej. Tie járky smrti hotová katastrofa. Dopadne to tak ako dnešná dopravná nehoda pri Nitre. Pri kolízii sa nebudete mať kam vyhnúť a spadnete do hlbokého járku ako ten autobus a je hotová tragédia. Kompetentný by sa mali ísť pozrieť na tú cestu do Suchej. Tomu kto to navrhol treba zobrať diplom. Pán Viskupič na otázky okolo cesty nereaguje. Hlavná vec, že si spravia čiarku a vodiči nech sa pozabíjajú.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.