reklama

Nová cesta do Suchej nad Parnou bude podľa Viskupiča hotová v tomto roku. Župa pripravuje aj obchvaty Zelenča a Hrnčiaroviec

Trnavský župan Jozef Viskupič pre náš portál potvrdil informácie o tom, že zničená cesta medzi Trnavu a Suchou nad Parnou má byť kompletne zrekonštruovaná do konca roka 2019. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) tiež pripravuje projektové dokumentácie na obchvaty obcí Zeleneč a Hrnčiarovce nad Parnou.

Frekventovaná komunikácia III. triedy z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou si žiada rekonštrukciu už dlho. Nová, bezpečnejšia a pohodlnejšia jazda týmto úsekom by mala byť realitou ešte pred koncom tohto roka.

„Župa medzi prioritami schválila v rozpočte na rok 2019 aj opravu cesty č. III/1295 Trnava – Suchá nad Parnou. Aktuálne naša organizácia Správa a údržba ciest pripravuje projektovú dokumentáciu. Následne bude prebiehať technický povoľovací proces. V mesiaci apríl 2019 plánujeme vyhlásenie súťaže na výber dodávateľa stavebných prác,“ informoval trnava-live.sk predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ako ďalej poznamenal, termín realizácie bude závisieť od ukončenia verejnej súťaže.

„Predpokladáme, že to bude najneskôr v druhom polroku 2019. Rekonštrukcia bude hotová do konca tohto roka,“ povedal Viskupič.


Cesta medzi Trnavou a Zvončínom

Reprofoto: Google Street View

Cesta z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou patrí medzi najnebezpečnejšie úseky v okolí. V minulosti tu došlo k mnohým nehodám s vážnymi následkami.

Plánovaná rekonštrukcia sa týka úseku od železničného priecestia v Trnave po križovatku v Suchej nad Parnou pri odbočke na Horné Orešany. Dĺžka úseku je približne 5,8 km.

V rozpočte na tento rok je na rekonštrukciu vyčlenených 1,16 milóna eur.

„Samozrejme, presná suma bude výsledkom verejného obstarávania. Rekonštrukcia je zaradená medzi priority na tento rok a bude financovaná z kapitálových výdavkov z rozpočtu TTSK,“ doplnil trnavský župan.

Technický stav komunikácie už dlhé roky veľmi zlý, cesta sa na mnohých miestach prepadáva, má nespevnenú krajnicu a je aj pomerne úzka.

Obchvaty Zelenča a Hrnčiaroviec nad Parnou

Trnavský samosprávny kraj vynaloží v tomto roku 40 – tisíc eur na vypracovanie projektových dokumentácií obchvatov obcí Zeleneč a Hrnčiarovce nad Parnou.

V Zeleneči je prioritou dostať mimo obec tranzitú dopravu v smere od Trnavy na Majcichov a Voderady.

V Hrnčiarovciach by mali prostredníctvom novej komunikácie, ktorá je v územnom pláne zakreslená medzi cestami I. triedy Trnava – Cífer a III. triedy Hrnčiarovce – Voderady, odkloniť z obce tranzitujúce autá, ktoré smerujú najmä z Trnavy k diaľnici D1.


Jozef Viskupič

„Obchvaty obcí Zeleneč a Hrnčiarovce nad Parnou sú úplne nové cestné projekty, ktoré sme definovali v rámci priorít na cestách II. a III.triedy. V súčasnosti sme v prípravnej fáze. Správa a údržba ciest TTSK aktuálne pripravuje zadanie technicko-ekonomickej štúdie. Keďže sú to úplne nové úseky, štúdia, ktorú tento rok pripravujeme, bude podkladom pre ďalšie stupne projektovej dokumentácie,“ priblížil Jozef Viskupič.

O konkrétnejších časových horizontoch výstavby obchvatov je podľa Viskupiča v tejto fáze zatiaľ predčasné hovoriť.

„Pripravuje sa štúdia, ktorá bude podkladom pre ďalšie stupne projektovej dokumentácie. Po jej dopracovaní bude možné určiť ďalší postup a časový rámec jednotlivých etáp – od spracovania dokumentácie po realizáciu,“ pripomenul.

Župa v súčasnosti vynaloží z vlastných prostriedkov rozpočtu 40-tisíc eur na vypracovanie projektovej dokumentácie.

Samotné financovanie stavebných prác obchvatov bude riešiť podľa Viskupiča buď z vlastných, alebo úverových zdrojov.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2019 9:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nová cesta do Suchej nad Parnou bude podľa Viskupiča hotová v tomto roku. Župa pripravuje aj obchvaty Zelenča a Hrnčiaroviec”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.